PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Jaki powerbank solarny? |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sunen PowerNeed 8000mAh Zielony (S8000G)Sunen PowerNeed 8000mAh Zielony (S8000G)95 zł
2Sunen PowerNeed 8000mAh Żółty (S8000Y)Sunen PowerNeed 8000mAh Żółty (S8000Y)100 zł
3Sunen PowerNeed 8000mAh Czarny (S8000B)Sunen PowerNeed 8000mAh Czarny (S8000B)100 zł
4Sunen PowerNeed 6000Mah (S6000Y)Sunen PowerNeed 6000Mah (S6000Y)50 zł
5Sunen PowerNeed 6000Mah (S6000G)Sunen PowerNeed 6000Mah (S6000G)60 zł
Jaki powerbank solarny? |TOP 5|

Prezentujemy propozycje wydajnych powerbanków solarnych. Na liście znajdziecie modele będące wyposażone w panel słoneczny, co pozwoli Wam naładować swoją przenośną ładowarkę nawet bez dostępu do gniazda sieciowego. Te urządzenia sprawdzą się w podróży, a cenowo prezentują się całkiem nieźle. Sprawdźcie sami!

Powerbank – czyli przenośny bank energii – to urządzenie przydatne w wielu aspektach. Wyjazd na weekend, długa trasa bez dostępu do tradycyjnego gniazdka czy nawet wieczorne wyjście, gdy telefon cały czas musi być w pogotowiu lub  gdy chcemy podładować choćby baterię od aparatu. By jednak powerbank mógł moc oddać, najpierw musi sam zostać zasilony.

Najprostszym i oczywistym wyjściem jest podłączenie powerbanka do gniazdka elektrycznego, ale są i inne możliwości. Jednym z ciekawszych zdaje się być zastosowanie panelu słonecznego. I właśnie tu przedstawiamy dobrej jakości powerbanki solarne, czyli takie, które naładujemy za pomocą promieni słonecznych.

W zestawieniu skupiliśmy się tak naprawdę na dwóch powerbankach, ale dostępnych w kilku wariantach kolorystycznych. Urządzenia produkowane są przez firmę Sunen, która specjalizuje się m.in. w powerbankach solarnych i tworzy w tej kategorii urządzenia o bardzo dobrych możliwościach.

Sunen PowerNeed 8000mAh

Pierwszy model to powerbank o pojemności 8000 mAh. Urządzenie Dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych:

Model ten wyposażono w panel solarny 1 W. Co istotne – powerbank ma też wbudowany wskaźnik promieniowania, który informuje czy dostarczane promienie słoneczne są wystarczające, by naładować urządzenie. Dzięki temu dokładnie możemy kontrolować działanie i unikać złego ustawienia powerbanka względem słońca. No i zawsze możemy naładować go tradycyjnie w gniazdku, gdy panel okaże się w danej chwili mało wydajny.

Sunen PowerNeed 8000mAh Zielony (S8000G) to powerbank z panelem solarnym

Sunen PowerNeed 8000mAh Zielony (S8000G) oferta dla Ciebie

Pojemność tego urządzenia jest dobra, jednak nie rzuca na kolana. 8000 mAh to średnio 2 pełne ładowania dobrej jakości smartfona. W przypadku powerbanku solarnego warto jednak pamiętać o tym, że uzupełnienie mocy może przebiegać bez kontaktu z gniazdkiem elektrycznym. Więc nawet nieco mniejsza pojemność może być stale uzupełniana.

Warto wspomnieć też o możliwościach ładowania. Do wyboru mamy dwa wejścia USB – więc równocześnie ładować możemy do dwóch urządzeń. Jedno złącze oferuje prąd wyjściowy 1A, natomiast drugie 2A. Szybkie ładowanie z pewnością przyda się, gdy smartfon czy aparat będą nam potrzebne dosłownie za kilka minut.

Sunen PowerNeed 8000mAh Żółty (S8000Y) pozwoli ładować dwa urządzenia jednocześnie

Sunen PowerNeed 8000mAh Żółty (S8000Y) sprawdź ofertę w sklepie

PowerNeed to dobry wybór w podróży. Z jednej strony ładowanie solarne uniezależnia nas w pewnym stopniu od dostępu do gniazdka, a z drugiej sam model stworzono tak, by był możliwie najmniej uciążliwy w transporcie. Mamy zatem uchwyt na brelok, by przymocować powerbank np. do plecaka. Jest solidna obudowa – odporna na zachlapanie, kurz i upadki. Do tego Sunen waży niewiele powyżej 200 gram. Wartość naprawdę dobra, a to wszystko wzbogaca wbudowana latarka LED.

Sunen PowerNeed 8000mAh Czarny (S8000B) dostępny w trzech wersjach kolorystycznych

Sunen PowerNeed 8000mAh plusy i minusy:

 • Wskaźnik ładowania solarnego
 • Przyzwoita pojemność
 • Wytrzymała konstrukcja
 • Latarka LED
 • Dwa porty USB
 • Ładowanie panelem uzależnione jest od warunków atmosferycznych
 • Powerbank jest dość duży

Sunen PowerNeed 8000mAh Czarny (S8000B) teraz w dobrej cenie

Sunen PowerNeed 6000mAh

Drugim urządzeniem jest powerbank solarny o nieco mniejszej pojemności. Jeśli zdecydujecie się na zakup modelu firmy Sunen o mocy 6000 mAh, to do wyboru będziecie mieli dwa warianty kolorystyczne tego modelu:

Różnic między tym a poprzednim modelem jest kilka. Przede wszystkim to cena. Za Sunen 6000 mAh zapłacimy mniej o od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych w zależności od sklepu. Ten powerbank to jednak mniejsza pojemność, a także słabszy panel solarny o mocy 0,8 W. Pełne ładowanie w tradycyjny sposób trwa ok. 4 godzin. W przypadku ładowania solarnego wszystko zależy od jakości nasłonecznienia.

Sunen PowerNeed 6000Mah (S6000Y) ma bardzo dobrej jakości latarkę LED

Sunen PowerNeed 6000Mah (S6000Y) sprawdź cenę

Przewaga nad nieco pojemniejszym Sunenem to jednak latarka. W tym modelu jest ona mocniejsza, za jej jasność odpowiada 6 diod LED, i całkiem nieźle sprawdzi się jako oświetlenie ścieżki w lesie czy lampka podczas biwakowania. Atuty wytrzymałości i odporności urządzenia niemal takie same jak w przypadku mocniejszej propozycji, z tym zastrzeżeniem, że porty USB nie mają gumowych zaślepek. Trochę szkoda, bo łatwiej o ich zabrudzenie.

Sunen PowerNeed 6000Mah (S6000G) pozwala na szybkie ładowanie smartfona

Jeśli jednak o samych portach mowa, to czas na kolejne kwestie wspólne. Dwa porty USB – odpowiednio 1A oraz 2A. To pozwoli na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. W tym jednego w całkiem dobrym tempie. W zestawie znajdziemy też smyczkę do zawieszenia powerbanka na ręce lub przypięcia do plecaka.

Sunen PowerNeed 6000mAh plusy i minusy:

 • Wydajna latarka LED
 • Cena
 • Wytrzymała obudowa
 • Dwa porty USB
 • Ładowanie solarne zależne od warunków atmosferycznych
 • Przeciętna pojemność baterii

Sunen PowerNeed 6000Mah (S6000G) oferta dla Ciebie

Powerbanki solarne – podsumowanie

Powerbank solarny to pewna nowinka i gadżet. Nie każdy jest w pełni przekonany do tego rozwiązania, a inni nie wiedzą gdzie może tkwić haczyk. Warto więc krótko wypunktować, co taki model powerbanka oferuje:

 1. Ładowanie solarne – to przede wszystkim, ale UWAGA!!! By osiągnąć pełne naładowanie urządzenia, musimy trafić na naprawdę dobre warunki, pełne słońce i dobre ułożenie panelu względem słońca. Mimo nazywania tych urządzeń „solarnymi” nadal większą robotę wykona tu tradycyjne ładowanie w gniazdu.
 2. Wytrzymałość – niewątpliwie prezentowane powerbanki najwięcej zyskują… swoją obudową. Odporne na kurz, wilgoć czy wstrząsy są idealne na podróż. Do tego łatwo je przymocować do torby czy plecaka.
 3. Pojemność – zaprezentowane modele nie rzucają na kolana w tym aspekcie. 8000 lub 6000 mAh to wynik dobry ale nie wybitny. Sprawdzi się w przypadku 2-3 ładowań smartfona.

Jeśli powerbanki solarne jednak Was nie przekonały, to nic straconego. Wystarczy wejść w zakładkę ranking powerbanków, a tam znajdziecie kolejne propozycje solidnej klasy urządzeń.

Oto niektóre z nich:

blog comments powered by Disqus
Jaki powerbank solarny? |TOP 5|