PODPOWIEDZI:

Mikser do 200 zł | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1MPM MMR-16ZMPM MMR-16Z149 zł
2Bosch MFQ2520BBosch MFQ2520B199 zł
3Bosch ErgoMixx MFQ36470Bosch ErgoMixx MFQ36470179 zł
4Bosch Styline Colour MFQ40304Bosch Styline Colour MFQ40304179 zł
5Tefal Prep'Mix+ HT4621Tefal Prep'Mix+ HT4621185 zł
6Sam Cook PSC-90/WSam Cook PSC-90/W169 zł
7Kenwood HMP32WH Chefette LiteKenwood HMP32WH Chefette Lite169 zł
Mikser do 200 zł | TOP 7 |

Mikser do 200 zł jest na tyle funkcjonalny, aby poradzić sobie z zagniataniem ciasta, precyzyjnym wymieszaniem składników, przyrządzeniem owocowego koktajlu czy też ubijaniem piany. Za chwilę poznasz TOP 7 mikserów w cenie do 200 zł, które znacznie przyspieszą pracę w kuchni.

Niedrogi mikser musi posiadać pewne cechy, za sprawą których staje się wielofunkcyjnym urządzeniem AGD.

Mikser do 200 zł, podobnie jak tani mikser do 100 zł, poradzi sobie z wieloma zadaniami w kuchni, natomiast wykazuje z pewnością większą wydajność, o czym już za chwilę się przekonasz.

Mikser do 200 zł - Opinie

1. MPM MMR-16Z

mikser z misą MPM MMR-16Z
RodzajZ misą (3,4 l)
Maksymalna moc750 W
Ilość ustawień prędkości5
Tryb pracy pulsacyjnejNie
Tryb TurboTak
CenaMPM MMR-16Z oferta w Ceneo

Liderem jest wydajny i praktyczny mikser kuchenny MPM MMR-16Z z misą obrotową wykonaną z tworzywa sztucznego. Możliwe osiągnięcie maksymalnych obrotów przez krótki czas, a to za sprawą trybu Turbo. Misa ze stojakiem sprawi, że nie będziesz musiała trzymać urządzenia w ręku. Mikser idealny do przyrządzania wypieków.

Zaletą jest 5-stopniowa regulacja obrotów, przycisk zwalniający mieszadła, blokada podstawy, bardzo mocny silnik i równomierna praca. W komplecie także mieszadła hakowe i mieszadła trzepakowe. Pierwsze sprawdzą się głównie przy wyrabianiu ciast, a drugie do ubijania piany.

2. Bosch MFQ2520B

czarny mikser ręczny Bosch MFQ2520B
RodzajRęczny
Maksymalna moc500 W
Ilość ustawień prędkości4
Tryb pracy pulsacyjnejTak
Tryb TurboTak
CenaBosch MFQ2520B oferta w Ceneo

Na drugim miejscu czarny mikser ręczny Bosch MFQ2520B z przydatnym podświetleniem LED (wyraźnie zobaczysz składniki). Wśród atutów można wymienić odpowiednio wyprofilowane mieszadła i haki ze stali nierdzewnej, prostą wymianę i czyszczenie końcówek (możliwość mycia w zmywarce), fakt, że nie jest ciężki, opcję zwijania przewodu, tryb pracy pulsacyjnej (przerywanej) oraz tryb Turbo dla uzyskania maksymalnych obrotów.

Jeżeli komuś nie przeszkadza podstawowe wyposażenie, to ten mikser będzie strzałem w dziesiątkę.

3. Bosch ErgoMixx MFQ36470

mikser kuchenny Bosch ErgoMixx MFQ36470
RodzajRęczny
Maksymalna moc450 W
Ilość ustawień prędkości5
Tryb pracy pulsacyjnejTak
Tryb TurboTak
CenaBosch ErgoMixx MFQ36470 oferta w Ceneo

Trzecią pozycję zajmuje mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36470 z przyciskiem do zwalniania końcówek (wymiana akcesoriów przebiega szybko i prosto). Zastosowano tryb Turbo, tryb pracy pulsacyjnej, poręczną rączkę z miękką powłoką, a także przewód zasilający o długości 1,3 m.

W zestawie mieszadła i haki do ciasta, nasadka blendująca i pojemnik z miarką. Dodane elementy nadają się do mycia w zmywarce. Mikser zachwyca również stosunkowo cichą pracą.

4. Bosch Styline Colour MFQ40304

nowoczesny mikser ręczny Bosch Styline Colour MFQ40304
RodzajRęczny
Maksymalna moc500 W
Ilość ustawień prędkości5
Tryb pracy pulsacyjnejTak
Tryb TurboTak
CenaBosch Styline Colour MFQ40304 oferta w Ceneo

Mikser ręczny w ładnej kolorystyce Bosch Styline Colour MFQ40304 cechuje się miękkim uchwytem, oddzielnym przyciskiem zwalniającym akcesoria, lekką obudową oraz możliwością podłączenia stopy blendującej. Końcówki wykonano ze stali szlachetnej. Mieszadła posiadają specjalne kulki, które pozwolą uzyskać puszyste masy w szybkim czasie.

5. Tefal Prep'Mix+ HT4621

markowy mikser Tefal Prep'Mix+ HT4621
RodzajRęczny
Maksymalna moc500 W
Ilość ustawień prędkości5
Tryb pracy pulsacyjnejNie
Tryb TurboTak
CenaTefal Prep'Mix+ HT4621 oferta w RTV EURO AGD

Kolejny mikser do 200 zł to biało-czarny Tefal Prep'Mix+ HT4621 o solidnej konstrukcji. Otrzymasz 2 haki, 2 trzepaki, nasadkę do blendowania (te są ze stali nierdzewnej), a także pojemnik o pojemności 0,8 l z tworzywa sztucznego. Mikser jest niezwykle praktyczny (funkcja ubijania, miksowania, blendowania, ucierania, mieszania).

6. Sam Cook PSC-90/W

mikser kuchenny Sam Cook PSC-90/W
RodzajRęczny
Maksymalna moc500 W
Ilość ustawień prędkości5
Tryb pracy pulsacyjnejNie
Tryb TurboTak
CenaSam Cook PSC-90/W oferta w Media Markt

Mikser ręczny Sam Cook PSC-90/W z obudową ze stali nierdzewnej jest solidny, trwały i wydajny. Znajdziesz mieszadła trzepakowe i hakowe ze stali nierdzewnej, przycisk do zwalniania końcówek i ergonomiczny uchwyt. Bezpieczeństwo zwiększa fakt, że podczas pracy nie wyjmiesz przypadkowo mieszadeł. Ceniony również za nowoczesny design i wygodne przełączanie prędkości.

7. Kenwood HMP32WH Chefette Lite

mikser z misą Kenwood HMP32WH Chefette Lite
RodzajZ misą (3,4 l)
Maksymalna moc450 W
Ilość ustawień prędkości5
Tryb pracy pulsacyjnejTak
Tryb TurboNie
CenaKenwood HMP32WH Chefette Lite oferta w Media Markt

Klasyfikację mikserów do 200 zł zamyka Kenwood HMP32WH Chefette Lite. To mikser z pojemną misą z tworzywa sztucznego, która obraca się automatycznie. Dokładnie wymiesza, ugniecie ciasto, ubije pianę z białek. Wyposażony w pracę pulsacyjną dla lepszej kontroli i delikatniejszego obchodzenia się ze składnikami.

Urządzenie użyjesz zarówno samodzielnie, jak i z misą, w zależności od potrzeb. Antypoślizgowe nóżki nadają stabilności. Oferuje również 5 poziomów prędkości, podwójne mieszadła do ubijania i zagniatania oraz odchylane ramię.

Czym różni się mikser za 100 zł od miksera za 200 zł?

Dopłacając drugie tyle, możesz mieć pewność, że różnice są zauważalne i to czasem gołym okiem. z góry mówię, że osoba lubiąca eksperymentować w kuchni powinna zakupić lepszy model. Wiele z nich zobaczysz w naszej porównywarce mikserów.

  • Moc - w tanich modelach moc wahała się między 350 W a 500 W. W przypadku droższych urządzeń do kuchni licz na wartości rzędu 450 W, 500 W, a nawet 750 W.
  • Rodzaj - w najtańszych mikserach na próżno szukać dobrego modelu stacjonarnego. Dokładając do zakupu, miksery z misą obrotową stoją przed Tobą otworem.
  • Prędkość - regulacja obrotów jest na podobnym poziomie. Zazwyczaj stosuje się 5-stopniową regulację prędkości.
  • Tryb pracy pulsacyjnej - w mikserach do 200 zł taka funkcja jest o wiele częściej spotykana.
  • Tryb Turbo - funkcja maksymalnego zwiększenia obrotów w krótkim czasie jest obecna zarówno w niedrogich mikserach kuchennych, jak i dwukrotnie droższych.
  • Akcesoria - tutaj licz nie tylko na mieszadła trzepakowe i hakowe. Z powodzeniem znajdziesz nasadki blendujące czy pojemniki z miarkami. Im więcej końcówek, tym bardziej funkcjonalne urządzenie, ale bierz pod uwagę, czy będziesz z nich korzystać.
  • Dodatkowe elementy - rączki są często wzbogacone o miękkie powłoki, przewody wygodnie zwijane, waga mikserów i sama kultura pracy jest bardziej zadowalająca. Z przydatnych rozwiązań z pewnością ucieszy Cię podświetlenie LED, jakie oferuje jeden z powyższych modeli.
  • Design - oprócz tego, że konstrukcje mikserów do 200 zł są bardzo solidne, to widać pewien przeskok, jeżeli chodzi o wygląd. Często jest nowocześniejszy.

Podsumowanie

W dzisiejszym zestawieniu znalazł się zarówno mikser ręczny, jak i mikser z misą. To z pewnością godne uwagi modele. Charakteryzują się dobrą jakością wykonania, mocnymi silnikami i praktyczną regulacją prędkości. Spotkasz się również z trybem Turbo, trybem pracy pulsacyjnej i wieloma przydatnymi końcówkami.

Zawsze warto odwiedzić dział ranking mikserów, w którym znajdują się niezawodne urządzenia w dobrych cenach.

Pamiętaj, że w tabelce na samej górze znajdziesz linki kierujące do zaufanych sklepów i szerszych opisów wymienionych produktów.

blog comments powered by Disqus
Mikser do 200 zł | TOP 7 |