PODPOWIEDZI:

Mikser ręczny | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Braun HM5100WH MultiMixBraun HM5100WH MultiMix219 zł
2Bosch ErgoMixx MFQ364V0Bosch ErgoMixx MFQ364V0329 zł
3Breville VFM021X HeatSoftBreville VFM021X HeatSoft317 zł
4Bosch Styline MFQ4080Bosch Styline MFQ4080258 zł
5Bosch MFQ2520BBosch MFQ2520B199 zł
Mikser ręczny | TOP 5 |

Mikser ręczny to niezawodny sprzęt do kuchni, który nie zajmuje wiele miejsca, a okaże się dobrym pomocnikiem. W kolejnym zestawieniu mikserów poznasz TOP 5 mikserów ręcznych, uwzględniając ich mocne i słabe strony.

Z mikserem ręcznym wykonasz wiele czynności, między innymi ubijesz pianę, dokładnie wymieszasz produkty, zagnieciesz ciasto, przyrządzisz koktajl owocowy i warzywny, zupy krem lub przecier. Dzisiaj skupię się na ręcznych mikserach.

Niezawodny mikser z misą znajdziesz z kolei w innym naszym zestawieniu.

Mikser ręczny - Opinie

1. Braun HM5100WH MultiMix

mikser ręczny Braun HM5100WH MultiMix
Maksymalna moc750 W
Ilość ustawień prędkości9
Tryb pracy pulsacyjnejb/d
Tryb TurboTak
CenaBraun HM5100WH MultiMix oferta w Ceneo

Zwycięzcą wśród mikserów ręcznych jest Braun HM5100WH MultiMix w kolorze biało-szarym. Z pewnością wyróżnia się na tle innych największą liczbą ustawień obrotów, co sprawi, że dostosujesz prędkość do swoich potrzeb.

Drugim istotnym elementem jest bardzo wydajny silnik o mocy aż 750 W. Mikser Braun oferuje także ochronę przed przegrzaniem, prosty system mocowania akcesoriów oraz wygodny i antypoślizgowy uchwyt. Możliwe maksymalne zwiększenie prędkości w krótkim czasie (za sprawą trybu Turbo).

Zastosowano technologię SmartMix, dzięki której z mniejszym wysiłkiem zmiksujesz produkty, gdyż ciężar nie jest ukierunkowany na rękę, lecz w stronę miski. Przewód zasilający o długości 1,55 m jest obrotowy, a to zapewnia swobodę ruchów.

Warto zwrócić uwagę, że trzepaczki i haki wykonano ze stali nierdzewnej; istnieje możliwość mycia elementów w zmywarce. Tworzywo jest wolne od BPA, a zatem bezpieczne dla zdrowia.

2. Bosch ErgoMixx MFQ364V0

mikser z systemem próżniowym Bosch ErgoMixx MFQ364V0
Maksymalna moc450 W
Ilość ustawień prędkości5
Tryb pracy pulsacyjnejTak
Tryb TurboTak
CenaBosch ErgoMixx MFQ364V0 oferta w Ceneo

Na drugim miejscu mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ364V0 z systemem próżniowym Fresh Vacuum, dzięki któremu żywność dłużej utrzymuje świeżość (wystarczy umieścić pompkę próżniową do miksera). Dobrze wyprofilowane mieszadła przekładają się na precyzyjną pracę.

W zestawie dodatkowo otrzymasz worki próżniowe na suwak, które są wielokrotnego użytku, stopę do blendowania i pojemnik z miarką. Plusem jest tryb Turbo, praca pulsacyjna oraz przycisk zwalniający końcówki.

3. Breville VFM021X HeatSoft

ręczny mikser kuchenny Breville VFM021X HeatSoft
Maksymalna moc270 W
Ilość ustawień prędkości7
Tryb pracy pulsacyjnejNie
Tryb TurboTak
CenaBreville VFM021X HeatSoft oferta w RTV EURO AGD

Trzecią pozycję zajmuje mikser kuchenny Breville VFM021X HeatSoft o stylowym designie. Innowacyjna funkcja ogrzewania (technologią HeatSoft) umożliwi podgrzewanie masła w czasie miksowania, a jak wiadomo, temperatura masła wpływa na jakość wypieków.

Poza trzepaczkami i mieszakami dodano ubijaczkę oraz plastikowy pojemnik, w którym wygodnie przechowasz urządzenie wraz z akcesoriami. Produkt sprawdzi się przy mieszaniu, ubijaniu piany bądź miksowaniu.

Atutem jest przycisk zwalniający akcesoria, nagłe zwiększanie mocy (tryb Turbo), a także zdejmowana dysza magnetyczna. Moc silnika mogłaby być większa.

4. Bosch Styline MFQ4080

mikser ręczny z akcesoriami Bosch Styline MFQ4080
Maksymalna moc500 W
Ilość ustawień prędkości5
Tryb pracy pulsacyjnejTak
Tryb TurboTak
CenaBosch Styline MFQ4080 oferta w Ceneo

Bardzo praktyczny mikser ręczny Bosch Styline MFQ4080 charakteryzuje się ergonomiczną rączką, lekką konstrukcją oraz przyciskiem zwalniającym nasadki. Jest bogato wyposażony: 2 końcówki miksujące ze stali szlachetnej, haki do zagniatania ciasta, stopa blendująca (np. do zblendowania zupek dla dziecka), rozdrabniacz z wyjmowanym ostrzem (np. do siekania cebuli) i pojemnik z miarką. Jeżeli szukasz wszechstronnego urządzenia do kuchni, to będzie to doskonały pomocnik.

5. Bosch MFQ2520B

czarny mikser ręczny Bosch MFQ2520B
Maksymalna moc500 W
Ilość ustawień prędkości4
Tryb pracy pulsacyjnejTak
Tryb TurboTak
CenaBosch MFQ2520B oferta w Ceneo

Zestawienie mikserów ręcznych zamyka Bosch MFQ2520B w czarnej kolorystyce. Wyróżnia się z pewnością podświetleniem LED, dzięki któremu dokładnie zobaczysz miksowane składniki. Oferuje także wygodne zwijanie przewodu, nasadki ze stali nierdzewnej, lekką konstrukcję i funkcję przerywanej pracy. Wymiana akcesoriów nie sprawi trudności. Mikser komfortowy zarówno dla lewo-, jak i praworęcznych osób.

Dlaczego warto wybrać mikser ręczny?

Miksery ręczne niosą wiele korzyści, co udowadnia zresztą baza mikserów, w której znajdują się szersze opisy każdego z nich. Oto główne pozytywy przemawiające za zakupem:

  • Nie zajmują wiele miejsca.
  • Współpracują z różnymi naczyniami.
  • Za sprawą wielu końcówek są niezwykle funkcjonalne.
  • Potrafią pracować stosunkowo cicho.
  • Są proste i wygodne w użytkowaniu (w zależności od ergonomii i wagi produktu).
  • Nasadki w łatwością wyciągniesz i wyczyścisz.
  • Na rynku znajdziesz ogrom mikserów ręcznych w różnych przedziałach cenowych.
  • Precyzyjnie ustawisz daną prędkość lub maksymalnie zwiększysz obroty.
  • Posiadają wiele udogodnień, na przykład tryb pracy pulsacyjnej, podświetlenie LED, obrotowy przewód, system próżniowy, funkcję ogrzewania masła.

Jeżeli chcesz poznać więcej mikserów w różnych cenach, to zajrzyj do działu ranking mikserów.

Podsumowanie

W klasyfikacji wyłoniłam pięć godnych uwagi produktów od producentów, którzy wypuszczają na rynek dobry jakościowo sprzęt. Poznałaś praktyczne cechy wpływające na precyzję miksowania i wydajność. Ponadto wszystkie wymienione miksery posiadają przydatny tryb Turbo, a większość z nich funkcję pracy pulsacyjnej.

Niezależnie od tego, czy kupujesz tani mikser do 100 zł, czy też mikser do 200 zł zwróć uwagę na jego najważniejsze parametry i rodzaj, jaki Cię interesuje.

Czekamy również na Twoje opinie w sekcji komentarzy i jak zawsze służymy pomocą.

blog comments powered by Disqus
Mikser ręczny | TOP 5 |