PODPOWIEDZI:

Jakie nauszne słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki?|TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bowers & Wilkins PX7 Carbon EditionBowers & Wilkins PX7 Carbon Edition1499 zł
2Sennheiser HD 450BTSennheiser HD 450BT591 zł
3Audio-Technica ATH-SR50BTAudio-Technica ATH-SR50BT729 zł
4Sony WH-CH700NSony WH-CH700N349 zł
5Pioneer SE-MS7BTPioneer SE-MS7BT499.99 zł
Jakie nauszne słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki?|TOP 5|

Bezprzewodowe słuchawki nauszne do słuchania muzyki to produkty z wyższej półki. Poszukujesz ich przecież wtedy, gdy poza funkcjonalnością, jaką oferują słuchawki bezprzewodowe, wymagasz dźwięku bardzo wysokiej jakości. Na tym właśnie skupiłem się, tworząc dla Ciebie to zestawienie.

Dobre bezprzewodowe słuchawki nauszne do słuchania muzyki posiadają kilka wspólnych cech. W tym zestawieniu przedstawię Ci elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu audio. Poza tym zaprezentuję Ci kilka propozycji słuchawek, które spełnią twoje oczekiwania w zakresie porządnego dźwięku. Moje wybory znajdziesz poniżej.

Polecane nauszne słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki

  1. Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition - zdecydowany lider tego zestawienia. Bowers & Wilkins to firma, która nie specjalizuje się w tworzeniu słuchawek, od pewnego momentu jednak zajmuje się produkcją bezprzewodowych nauszniaków i to z bardzo dobrym skutkiem. Słuchawki wykonane naprawdę solidnie, z brzemieniem wszechstronnym, który radzi sobie świetnie z każdym rodzajem muzyki - elektroniką pełną basu czy dynamiczną klasyką. Oferują długi czas pracy na baterii, nawet 30 godzin, co sprawia, że nie będziesz musiał myśleć o częstym ładowaniu. Poza tym aktywna redukcja szumów ANC działa w trzech trybach - High, Low i Auto, w zależności od tego, ile aktualnie wytłumienia potrzebujesz. Jeśli interesuje Cię ten model, to w naszym serwisie znajdziesz szczegółowy test i recenzję słuchawek Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition.
  2. Sennheiser HD 450BT - firma Sennheiser to szanowany i zaufany gracz na rynku sprzętu audio, nie bez powodu. Ten bezprzewodowy model wygląda prosto i elegancko. Dzięki swojej budowie oferuje wysoką izolację od otoczenia, która oczywiście wsparta jest aktywną redukcją szumów, tak samo, jak w przypadku poprzedniego modelu. Grają naprawdę wyraźnie i czysto. Ładują się bardzo szybko, bo w jedynie 2 godziny, nie musisz więc rezerwować połowy dnia, aby cieszyć się pełną baterią. Z modelem PX7 łączy je także dostępność aplikacji na telefon, co ułatwia obsługę. Ta pozwala na dostosowanie brzmienia słuchawek do własnych preferencji czy aktualnie słuchanego gatunku muzyki. Na tle innych produktów w tym zestawieniu wyróżnia je obecność kodeka aptX Low Latency. Ten jak sama nazwa wskazuje, zmniejsza opóźnienia przesyłanego sygnału, dzięki czemu te słuchawki nie tylko świetnie nadają się do słuchania muzyki, ale także grania w gry czy oglądania telewizji.
  3. Audio-Technica ATH-SR50BT - ten model od Audio-Technica wyróżnia się przede wszystkim najszerszym pasmem przenoszenia - pomiędzy 5 do 40000 Hz. To pozwoli wybrzmieć dźwiękom spoza widma słyszalnego, niestety takie możliwości daje dopiero połączenie kablowe. Bateria wytrzymuje nawet do 33 godzin, a w przypadku stale włączonej aktywnej redukcji szumów ten czas zmniejsza się do 28 godzin, co jest satysfakcjonującym wynikiem. W przeciwieństwie do słuchawek Bowers & Wilkins, ANC nie należy w tym produkcie do najskuteczniejszych. Jednak dzięki swojej zamkniętej budowie te słuchawki bardzo dobrze izolują i tłumią pasywnie, co oczywiście zwiększa immersję.
  4. Sony WH-CH700N - te słuchawki mogą pochwalić się najwytrzymalszą baterią z całego zestawienia. Z włączonym ANC wytrzymają nawet do 35 godzin. Aktywna redukcja szumów działa, choć pozostawia nieco do życzenia. To w połączeniu z dobrą izolacją pasywną pozwoli Ci skutecznie oddać się muzyce w każdym miejscu. Ten model bezprzewodowy gra czysto, wyraźnie i głośno, ma jednak pewien mankament - słuchawkom brakuje basu. Będzie więc on dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie czysty dźwięk, ale niekoniecznie lubują się w gatunkach muzyki, które opierają się na niskich tonach. Oferują co prawda funkcje cyfrowego podbicia basów - Clear Bass i działa ona nieźle, należy z nią jednak uważać. Po podkręceniu w aplikacji niskich tonów zbyt mocno słuchawki zaczynają brzęczeć.
  5. Pioneer SE-MS7BT - ten model również może pochwalić się imponującym pasmem przenoszenia, od 9 do 40000 Hz. Tak jak w przypadku modelu SR50BT praca na tych częstotliwościach jest możliwa jedynie przy połączeniu kablowym. W przypadku komunikacji Bluetooth parametr ten wynosi od 9 do 22000 Hz, co jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę możliwości łączności bezprzewodowej. Tak jak inne słuchawki bezprzewodowe tej klasy grają one klarownie, dynamicznie i wyraźnie. Tak jak w słuchawkach Sony cierpi nieco bas, jednak ma się lepiej niż w przypadku poprzedniego modelu i żadna cyfrowa korekcja nie jest potrzebna.

Model

Czas pracy [h]

Długość ładowania [h]

aptX

aptX LL

aptX HD

AAC

ANC

Jack

Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition

30 

-

TAK

NIE

TAK

TAK

TAK

TAK

Sennheiser HD 450BT

30 

2

TAK

TAK

NIE

TAK

TAK

TAK

Audio-Technica ATH-SR50BT

28

5

TAK

NIE

NIE

TAK

TAK

TAK

Sony WH-CH700N

35

7

TAK

NIE

TAK

TAK

TAK

TAK

Pioneer SE-MS7BT

12

4

TAK

NIE

NIE

TAK

NIE

TAK

Co charakteryzuje dobre słuchawki bezprzewodowe do muzyki?

Podczas poszukiwań bezprzewodowych nauszniakiów do słuchania muzyki musisz zwrócić uwagę na kilka cech. Przede wszystkim mam tu na myśli kodeki Bluetooth - aptX i aptX HD, które nadal są rzadkością nawet pośród słuchawek bezprzewodowych do 300 złotych.

Czym jest kodek? Jak sama nazwa wskazuje, odpowiada on za kodowanie i dekodowanie sygnału podczas jego przesyłania pomiędzy urządzeniami. To ma oczywiście swoje ograniczenia. Standardy aptX ich w żadnym wypadku całkowicie nie znoszą, znacząco zwiększają jednak możliwości przesyłowe słuchawek bezprzewodowych.

Chodzi tu głównie o zwiększenie rozdzielczości dźwięku. Do 16 bit/48 kHz przy przepustowości 345 kilobitów na sekundę, jeśli mowa o standardowym aptX oraz 24 bit/48 kHz i 576 kb/s dla aptX HD. W praktyce 16bit/48 kHz to bezstratna jakość płyty CD, czyli format znany jako FLAC. W przypadku łączności bezprzewodowej zachodzi jednak pewna kompresja i dochodzi do strat. Niemniej jednak kodeki z rodziny aptX, to najlepsze co ma do zaoferowania bezprzewodowa transmisja audio na ten moment.

Sprawa ma się nieco inaczej w przypadku produktów Apple. Amerykańska korporacja jak zwykle wyróżnia się na tle konkurencji, wykorzystując w swoich produktach format i kodek AAC. Format ten, jako bardziej zaawansowany, miał zostać następcą MP3, do czego oczywiście nie doszło. Znalazł on jednak swoje zastosowanie we wspomnianych urządzeniach.

Choć jakość z wykorzystaniem AAC jest lepsza od podstawowego kodeku SBC, to nadal nieco brakuje jej do aptX-a. Poza tym, by w pełni wykorzystać jego możliwości, musisz słuchać muzyki z serwisów streamingowych Apple. Dobre bezprzewodowe słuchawki nauszne do słuchania muzyki będą oferowały oba standardy, byś mógł cieszyć się pełnią dźwięku niezależnie od jego źródła.

Kolejny aspekt to dostępność połączenia kablowego. Czasem znajdujesz się w sytuacji, gdzie możesz odpuścić sobie połączenie bezprzewodowe. Wtedy połączenie przewodem wyciśnie pełną moc ze słuchawek, które przecież oferują dźwięk bardzo wysokiej jakości.

Bezprzewodowe nauszniaki do muzyki - czy warto?

Nie jest tajemnicą, że za dobry dźwięk trzeba zapłacić. Nie warto też na nim szczególnie oszczędzać. Cena to zdecydowanie największy minus nauszniaków na Bluetooth do słuchania muzyki. Te urządzenia są jednak wykonane solidnie, z dobrej jakości materiałów. Każdy z przedstawionych wyżej modeli oferuje wysoki komfort użytkowania. Tak samo od strony funkcji ułatwiających sterowanie oraz kompatybilność ze smartfonem, jak i najzwyklejszej wygody.

Zdjęcie słuchawek Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition

Poza możliwościami, jakie tworzą funkcje bezprzewodowe, przypominam, że każde z tych urządzeń oferuje połączenie kablowe. Dzięki temu możesz wykorzystać ich potencjał do maksimum, a są to sprzęty, które cechują się dobrym dźwiękiem.

Decydując się na tej klasy bezprzewodowe audio, warto zapewnić sobie również dobrą jakość źródłową, nie są to przecież bezprzewodowe słuchawki nauszne do 100 złotych. Jako że zazwyczaj będą połączone ze smartfonem bądź komputerem, to w grę wchodzą serwisy streamingowe. Tutaj niezaprzeczalnym liderem w kwestii jakości jest TIDAL HiFi. Warto w niego zainwestować, aby wycisnąć ze sprzętu maksimum.

Zobacz także:

Podsumowanie

Decydując się na nauszne słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki, musisz się liczyć z wydatkiem. Większym niż w przypadku innych urządzeń z rankingu słuchawek bezprzewodowych. Oczywiście sprzęt spełniający swoją funkcję możesz znaleźć w różnych pułapach cenowych, a po zestawieniu widać, że wraz z ceną uczciwie rosną również możliwości. Jest to dobra inwestycja, jeśli zależy Ci na komforcie użytkowania, dobrym brzmieniu i jakości wykonania.

Zobacz video ranking z najlepszymi słuchawkami bezprzewodowymi

blog comments powered by Disqus
Jakie nauszne słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki?|TOP 5|