PODPOWIEDZI:

Jaki luksusowy telewizor do 10000 złotych? |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sony Bravia KD-65A8Sony Bravia KD-65A810499 zł
2LG OLED65GX3LG OLED65GX39499 zł
3Sony Bravia KD-75XH9505Sony Bravia KD-75XH950510399 zł
4Philips 65OLED934Philips 65OLED9349999 zł
5Samsung QE75Q90TASamsung QE75Q90TA9499 zł
6Philips 65OLED855Philips 65OLED8558995 zł
7LG 65NANO99LG 65NANO998999 zł
Jaki luksusowy telewizor do 10000 złotych? |TOP 7|

Nie wiesz, jaki luksusowy telewizor do 10000 złotych jest najlepszym wyborem? Nie dziwię się - to sporo pieniędzy. Przygotowałem listę najopłacalniejszych sprzętów w tym zakresie cenowym. Znajdziesz tu głównych producentów na naszym rynku - są modele Sony, Samsunga i LG. Kilka wyróżnionych telewizorów to całkiem duże OLED-y!

Luksusowy telewizor do 10000 złotych musi pokazywać kolory niemal idealnie - również czernie. Spory kontrast ubogaca barwę i poprawi twoje salonowe doznania. To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć o telewizorach za tyle pieniędzy. Pod zestawieniem najciekawszych produktów znajdziesz odpowiedzi na kwestie, które mogą cię nurtować.

Może szukasz czegoś tańszego: Jaki telewizor do 3000 zł?

Polecane telewizory premium do 10000 zł

Najpierw jednak o samych modelach. Dobrane tutaj sprzęty mają różne matryce, ale na czoło wrzuciłem nie tylko OLED-y. Jasne, że możliwość uzyskania idealnej czerni to bardzo atrakcyjna cecha - nie jest to jedyna rzecz, której szukamy w sprzęcie za tyle pieniędzy.

1. Sony Bravia KD-65A8

Zdjęcie

 Sony Bravia KD-65A8 na białym tle

Nazwa

Sony Bravia KD-65A8

Rozmiar i technologia

65” OLED

Rozdzielczość

4K

Najważniejsze zalety

Acoustic Surface Audio

Object-based HDR remaster

Dopasowanie jasności i dźwięku do otoczenia

Opinia redakcji

Jakość Sony Bravia KD-65A8

Link do zakupu

 Sony Bravia KD-65A8 oferta w RTV euro AGD

2. LG OLED65GX3

Zdjęcie

 LG OLED65GX3 na ścianie

Nazwa

LG OLED65GX3

Rozmiar  i technologia

65“ OLED

Rozdzielczość

4K

Najważniejsze zalety

Wsparcie LG Ai ThinQ

Dolby Vision IQ

Wsparcie dla G-Sync

Opinia redakcji

Jakość LG OLED65GX3

Link do zakupu

 LG OLED65GX3 oferta w Ceneo

3. Sony Bravia KD-75XH9505

Zdjęcie

Sony Bravia KD-75XH9505 na białym tle

Nazwa

Sony Bravia KD-75XH9505

Rozmiar i technologia

75” Full Array LED

Rozdzielczość

4K

Najważniejsze zalety

Acoustic Multi-Audio

Panel X-Wide Angle

Lepsze kontrasty z X-tended Dynamic Range pro

Object-based HDR Remaster

Dopasowanie jasności i dźwięku do otoczenia

Opinia redakcji

Design Sony Bravia KD-75XH9505

Link do  zakupu

 Sony Bravia KD-75XH9505 oferta w Ceneo

4. Philips 65OLED934

Zdjęcie

 Philips 65OLED934 na białym tle

Nazwa

Philips 65OLED934

Rozmiar i technologia

65” OLED

Rozdzielczość

4K

Najważniejsze zalety

Ambilight

Wbudowany subwoofer

Opinia redakcji

Rekomendujemy Philips 65OLED934

Link  do zakupu

 Philips 65OLED934 oferta w Ceneo

5. Samsung QE75Q90TA

Zdjęcie

 Samsung QE75Q90TA na białym tle

Nazwa

Samsung QE75Q90TA

Rozmiar i technologia

75” QLED

Rozdzielczość

4K

Najważniejsze zalety

Ultra Szeroki Kąt Widzenia

Dźwięk Podążający za Obiektem

Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie 16x

Tryb Ambient+

Opinia redakcji

Design Samsung QE75Q90TA

Link do zakupu

 Samsung QE75Q90TA oferta w Media Expert

6. Philips 65OLED855

Zdjęcie

 Philips 65OLED855 na białym tle

Nazwa

Philips 65OLED855

Rozmiar i technologia

65” OLED

Rozdzielczość

4K

Najważniejsze zalety

Ambilight

DTS Play-Fi

Niższa cena

Opinia redakcji

Rekomendujemy Philips 65OLED855

Link  do zakupu

 Philips 65OLED855 oferta w Ceneo

7. LG 65NANO99

Zdjęcie

 LG 65NANO99 na białym tle

Nazwa

LG 65NANO99

Rozmiar i technologia

65” NanoCell LED

Rozdzielczość

8K

Najważniejsze zalety

Full Array Dimming Pro

Dolby Vision IQ

Opinia redakcji

Jakość LG 65NANO99

Link do zakupu

 LG 65NANO99 oferta w Ceneo

Warto sprawdzić:

Ekran w telewizorze do 10000 złotych

Tym, co dyktuje jakość obrazu w telewizorze, jest przede wszystkim jego ekran. Głównymi technologiami obecnymi na rynku są LED-y, QLED-y i OLED-y. Przy tym tak naprawdę wyróżniają się tylko ostatnie - ze względu na specyfikę działania pozwalają uzyskać idealne czernie.

 • LED - to po prostu standardowe podświetlenie z użyciem diod. Producenci chwalą się tu takimi technologiami jak NanoCell od LG (będący podobnie jak QLED warstwą filtra rozszerzającego paletę barw) lub Full Array LED (podświetlenie umiejscowione bezpośrednio za ekranem, z opcją poprawiania kontrastu poprzez przyciemnianie diod lokalnie). 
 • QLED - to tak naprawdę dodatkowa warstwa filtra z kropkami kwantowymi z podświetleniem LED. W zależności od rozmiaru nanocząsteczek zmienia się widmo emisyjne światła białego. Przepuszczane przez folię z kropkami kwantowymi podświetlenie ma właściwości umożliwiające uzyskanie szerszej palety kolorów.

LCD/LED vs OLED - własność LG

 • OLED - to skrót od organicznej diody elektroluminescencyjnej. Podstawową zaletą tego rodzaju rozwiązania jest to, że może miejscowo w ogóle nie generować światła. Z tego względu pozwala na uzyskanie idealnej czerni, a co za tym idzie - nieskończonego kontrastu. Wadą jest wysoka cena i niższa jasność. Niektórzy wymieniają też efekt wypalania obrazu, ale w telewizorach do 10000 złotych to nie powinno być problemem.

Sprawdź też: Jaki telewizor do 5000 zł?

4K czy 8K? Telewizor do 10000 złotych

Jeżeli zastanawiasz się, czy brać telewizor 4K, czy telewizor 8K, to pewnie odpowiedź wydaje się w tej cenie prosta: ten, który może wyświetlić bardziej szczegółowy obraz. W tym zestawieniu zresztą pojawia się model z ekranem 8K (i możliwością podbicia rozdzielczości do tych 7640 na 4320 pikseli). Sęk w tym, że płacąc więcej za dwukrotnie większą liczbę pikseli, tracisz budżet w innych miejscach. Na przykład w rozmiarze ekranu, częstotliwości obrazu lub wykorzystanej technologii podświetlenia.

Grafika LG prezentująca procesor 8K

Trudno też powiedzieć, czy 8K jest potrzebne przy obecnym rozmiarze telewizorów premium. Przy 65 calach i takiej rozdzielczości to 135 pikseli na cal. To imponuje, ale i tak ze względu na ograniczenia ludzkiego oka różnica zaczyna być niezauważalna przy 60 centymetrach od ekranu. A trzeba siedzieć znacznie dalej, aby ogarnąć wzrokiem cały telewizor.

Koniecznie zobacz: Jaki telewizor do 1500 zł?

Telewizor premium do 10000 zł dla gracza

Od jakiegoś czasu producenci telewizorów coraz bardziej zwracają uwagę na potrzeby współczesnych graczy. Wraz z pojawieniem się nowej generacji konsol, na rynek zaczęły trafiać telewizory z wejściem HDMI 2.1 zdolnym przyjąć obraz w 4K z maksymalną częstotliwością 120 herców i obsługą HDR oraz VRR. Każdy ze sprzętów w tym zestawieniu może pochwalić się tym portem, ale warto przybliżyć specyficzne rozwiązania dla graczy:

 • Wsparcie G-Sync - to technologia Nvidii pozwalająca lepiej zsynchronizować częstotliwość monitora z kartą graficzną. Działa również w wybranych telewizorach. Zapobiega pojawianiu się artefaktów graficznych pokroju rozrywania obrazu i zmniejsza opóźnienia. Pewnym odpowiednikiem jest Freesync od AMD, również obecny w niektórych telewizorach.

Zalety G-Sync od Nvidii

 • Specjalne profile HDR​​​​​​​ - high dynamic range oznacza rozszerzony zakres dynamiki. Biele są jaśniejsze, czernie są ciemniejsze, a przestrzeń między nimi ubogacona. Producenci wprowadzają różne rozwiązania HDR sprofilowane pod rozgrywkę. Jednym z nich jest profil HGiG.
 • Zmniejszanie opóźnień - telewizory w przeciwieństwie do monitorów mają spore opóźnienie wejściowe, czyli między informacją z komputera lub konsoli a wyświetleniem jej na ekranie. W przypadku HDMI 2.1 tryb ALLM (auto low latency mode) włączany jest automatycznie. Niektórzy producenci chwalą się czasem reakcji na poziomie 1 milisekundy.

Zobacz też: Jaki tani telewizor do 1000 zł?

Jakie technologie w dobrym telewizorze do 10000 złotych?

Jest jeszcze kilka innych rozwiązań, które producenci montują w urządzeniach trafiających na czoło naszych rankingów telewizorów. Jest ich naprawdę dużo, więc omówię tylko wybrane:

 • Dopasowywanie jasności i dźwięku do otoczenia - różni producenci wprowadzają rozwiązania, które przy pomocy wbudowanych sensorów i mikrofonów mogą określić warunki panujące w pomieszczeniu. Na przykład to czy nagle zrobiło się jaśniej, bo ktoś włączył światło, albo to, że kotary na ścianie inaczej odbijają dźwięk. Dzięki tego typu informacjom telewizor dostosowuje odpowiednio parametry.
 • Dolby Vision IQ - o ile standardy HDR typu Dolby Vision (lub HDR10+) i Dolby Atmos (uprzestrzenniający dźwięk) to oczywista sprawa w telewizorach do 10000 złotych, to już ta funkcja niekoniecznie. Normalny Dolby Vision rozszerza dynamikę obrazu i poprawia kolory wyłącznie przy pomocy dynamicznych metadanych. Funkcja Dolby Vision IQ rozszerza tę możliwość o optymalizację obrazu pod kątem jasności pomieszczenia.

Tryb ambient w telewizorze na ścianie

 • Tryb Ambient+ - dedykowane rozwiązanie telewizorów Samsunga pozwalające wtopić urządzenie w tło poprzez naśladowanie wzoru ściany. Sprzęt może wyświetlać również przydatne informacje, na przykład godzinę lub powiadomienia.
 • Acoustic Surface Audio - technologia, o której warto wspomnieć dlatego, że dosłownie zamienia ekran w głośnik. To rozwiązanie wykorzystuje wibrujący siłownik za wyświetlaczem. Wibrując, wytwarza dźwięk i stwarza przy tym wrażenie realistyczniejszego umiejscowienia audio.

Object-based HDR w telewizorach Sony

 • Obiektowe poprawianie obrazu - Sony chwali się również technologiami Object-based HDR remaster i Object-based Super Resolution. Telewizor inteligentnie rozpoznaje obiekty i poprawia ich kontrast lub rozdzielczość pojedynczo. Teoretycznie po to, aby uzyskać lepszą głębię albo fakturę elementów wyświetlanego obrazu.

Warto sprawdzić: Jaki telewizor do 6000 zł?

blog comments powered by Disqus
Jaki luksusowy telewizor do 10000 złotych? |TOP 7|