PODPOWIEDZI:

Cm Storm Reaper - recenzja myszki z serii Aluminium

Firma CM Storm zaatakowała graczy serią Aluminium. W jej skład wchodzi między innymi laserowa mysz Reaper. Reaper to potężny gryzoń, uzbrojony w sensor Avago 9800 i DPI 8200. Zapraszamy na recenzję.

CM Storm Reaper

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobry sensor laserowy
  • Wiele przycisków
  • Ciekawy design i podświetlenie
  • Dość wygodna
WADY
  • Specyficzna rolka
  • Przeciętne ślizgacze

Firma CM Storm proponuje graczom nową serię akcesoriów. W jej skład wchodzi klawiatura mechaniczna Mech, słuchawki Pulse-R oraz Reaper - laserowa mysz o nieprzeciętnych parametrach.

Nie jest co prawda najtańsza, jednak na swoim pokładzie posiada znany przez graczy i ceniony sensor Avago 9800, jeden z najlepszych sensorów naszych czasów. Maksymalne DPI sensora to 8200, ta wartość zadowoli każdego. Reszta specyfikacji również jest na poziomie, przyspieszenie wynosi 30g, a wartość cali na sekundę równa jest 150.

Cm Storm Reaper

Mysz posiada w sumie 8 przycisków, w tym rolkę myszy. Pod przyciskami zastosowano przełączniki firmy Omron, zapewniające żywotność 5 milionów kliknięć.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki do CS:GO? >>>

Myszka posiada także wbudowaną pamięć, 128 kb umożliwi zapisanie ustawień. Konfiguracja odbywa się za pomocą autorskiego oprogramowania Cooler Mastera, jest dość prosta a samo menu wygląda ładnie.

Cm Storm Reaper

Sama mysz jest naprawdę duża i dość ciężka. Moim zdaniem świetnie nadaje się dla graczy o dużych dłoniach, szczególnie jeśli lubią dobrze dociążone myszki.

Cm Storm Reaper

Znakiem rozpoznawczym Reapera jest aluminiowa płytka, zatopiona w korpusie myszki. Aluminium nie tylko ma ładnie wyglądać, posiada laserowo wygrawerowane logo CM Storma, poza tym służy też jako pasywne chłodzenie. Metal jest zimny, na początku rozgrywki świetnie chłodzi naszą dłoń, niwelując pocenie. Przy dłuższym kontakcie dłoni z myszką efekt ten powoli zanika. Chłodzenie najbardziej odczuwalne jest przez pierwsze 30 min. użytkowania.

Cm Storm Reaper

Pozostałe części myszki pokryte są gumowanym materiałem. Zapewnia on niezłe trzymanie i jest przyjemny w dotyku.

Cm Storm Reaper

Mysz jest zdecydowanie profilowana pod gracza praworęcznego, dopasowanie do dłoni jest prawidłowe. Profil myszki opada na prawo, dzięki temu dłoń układa się wygodnie. Także oparcie kciuka sprawdza się nieźle.

Cm Storm Reaper

Pod kciukiem znajdziemy dwa przyciski, które występują w większości myszek dla graczy. Nowością jest trzeci, duży przycisk, którego dosięgamy końcówką kciuka. Dzięki aż trzem przyciskom skonfigurować w grach możemy więcej funkcji. Przyciski działają dość cicho i lekko.

Cm Storm Reaper

Reapera wyposażono także w ciężką, metalową rolkę. Jest chropowata, dzięki temu kontakt z palcem jest silny. Jednak rolka ta na początku sprawia wrażenie topornej i trzeba się przyzwyczaić do kręcenia masywnym scrollem. Po kilku dniach używało mi się jej już lepiej, jednak nie jest to najbardziej udany element myszki. Patrząc wizualnie, zdobi mysz i uzupełnia się z aluminiowym elementem, jednak działaniem nie wzbudza pozytywnych emocji.

Baza myszek dla graczy >>>

Cm Storm Reaper

Myszka z przodu posiada dwa reflektory, oświetlające nasze biurko. Światło jest białe i wygląda nieźle, kolejny świecący element znajduje się przy aluminiowym elemencie. Podświetlenie myszki uważam za udane, wygląda ładnie. Możemy dodatkowo wyregulować jego jasność.

Cm Storm Reaper

Ważnym elementem myszki są ślizgacze, w Reaperze pomimo iż są duże, sprawdzały się przeciętnie. Jednak na dobrej podkładce prowadzenie myszki było poprawne, niestety mogło być lepiej.

Cm Storm Reaper

Myszka wyposażona jest w opleciony kabelek o długości 1,8 metra, zakańcza go pozłacany wtyk USB.


 

podsumowanie

Reaper to całkiem niezła myszka, jest dość specyficzna, co czyni ją także niepowtarzalną. Może wydawać się dość droga ale ma naprawdę dobry sensor i jest solidnie wykonana, dlatego taki zakup powinien procentować jeszcze długo. Testowanie tej myszki było dla mnie dość przyjemne, granie za jej pomocą dostarczało pozytywnych wrażeń. Mysz idealnie komponuje się także z zestawem Aluminium, firmy CM Storm.


 

Rozpakowanie CM Storm Reaper na Videotesty.pl


 

blog comments powered by Disqus
Cm Storm Reaper - recenzja myszki z serii Aluminium