Myszka Dla Graczy za 120zł? Recenzja Tracer Oblivion (Game Zone)

5 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • Wykonanie
  • Design
  • Laserowy sensor
WADY
  • Akceleracja sensora

Wygląd i właściwości fizyczne

Nie ma co ukrywać, że wielu klientów kupuje produkty oczami. Ta myszka zdecydowanie zachęci do siebie swoim designem. Nie jest on może wyrafinowany i wyjątkowy, ale myszka prezentuje się bardzo ładnie, a co najważniejsze będzie pasować do gaming roomu. Powierzchnia jest wykonana z gumowanego plastiku, który o dziwo nadmiernie się nie brudzi. Zastosowany materiał poprawia chwyt Obliviona i nie pozwala ręce ślizgać się po gryzoniu.

Tracer Oblivion bok

Myszka wyprofilowana jest z myślą o graczach praworęcznych. Osoby leworęczne niestety muszą obejść się smakiem i poszukać dogodniejszej dla nich myszki. Chwyt jest pewny, a średniej wielkości dłoń idealnie leży na myszce. Nie odczułem nadmiernego zmęczenia dłoni czy nadgarstka.

W dodatku przyciski klikają dosyć wyraziście i bez nadmiernego hałasu. Oprócz podstawowych przycisków, mysz wyposażona jest w dwa, dowolnie konfigurowalne przyciski, znajdujące się na lewym boku. Nie zabrakło również przycisku odpowiedzialnego za zmianę DPI.

Testy topowych Myszek ►

Tracer Oblivion góra

Wracając na chwilę do designu, to warto tu wspomnieć o podświetlanych elementach myszki. Jest to rolka oraz napis "Game Zone". Może to się okazać bardzo fajnym smaczkiem na biurku gracza.

Sensor i jego parametry

Warto zaznaczyć, że Tracer Oblivion wyposażony jest w sensor laserowy. Dokładny model to AVAGO 9800, który jest stosowany w myszkach o podobnej cenie. Sprawdziłem jego działanie pod kątem odświeżania, interpolacji oraz akceleracji. Jednak zanim o tym, to powiem trochę o ogólnych wrażeniach z korzystania z tej myszki.

_________________________________________________________
▼ Aktualne CENY polecanych MYSZEK:
Zowie FK1 ►
SteelSeries Rival 100 ►
Roccat Lua ►
Zowie EC1-A ►
Zowie FK2 ►

_________________________________________________________

Tracer Oblivion przód

Miałem okazję, za pomocą tego gryzonia grać w kilka gier, tj. CS: GO; League of Legends; Assasin's Creed III. Jako gamingowy amator, nie dostrzegłem w myszce minusów. No może poza jednym, który potwierdziłem w późniejszym teście. Mowa o akceleracji, która może okazać się problematyczna podczas gry dynamicznej gry w FPSy.

Co do testów syntetycznych, to o dziwo nie stwierdziłem podczas nich interpolacji. Przy wartosci 8200DPI i tej cenie sprzętu, było to dla mnie spore zdziwienie. Odświeżanie oscyluje w granicach 120Hz, więc idealnie, jeśli chodzi o grę w strzelanki. W niej może przeszkodzić akceleracja, którą wykazałem na przykładzie prostego testu w CS:GO. Niestety jest to zdecydowanie minus myszki, choć nie zaprzecza to jej dobrej jakości.

Podsumowanie

▼ CENY rekomendowanych podkładek 
  Roccat Taito  ►
  Zowie PS-R ►

Przechodząc płynnie do podsumowania, muszę powiedzieć, że pozytywnie się zaskoczyłem. Mając w ręku już kilka myszek w podobnych cenach, przyznaję, że Tracer Oblivion zdecydowanie się spośród nich wyróżnia, choć nie jest pozbawiony wad. Akceleracja w tej myszce z jednej strony mnie nie zaskoczyła, lecz trochę zawiodła. Gdyby ten efekt nie występował, byłaby to myszka niemalże idealna. W ostatecznym rozrachunku przyznaję myszce 4 na 5 możliwych gwiazdek!

Ocena końcowa testu myszki Tracer Oblivion

Jakie myszki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu myszek z 7/2017.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Zowie FK1+ Zowie FK1+ Tu kupisz najtaniej!
2SteelSeries Rival 300 SteelSeries Rival 300 Tu kupisz najtaniej!
3Zowie EC1-A Zowie EC1-A Tu kupisz najtaniej!
4Razer DeathAdder Chroma Razer DeathAdder Chroma Tu kupisz najtaniej!
5Zowie FK2 Zowie FK2 Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: TOP 5 Myszek do CS:GO - Najlepsze Gamingowe Myszki 2017

blog comments powered by Disqus