PODPOWIEDZI:

Myszka Dla Graczy za 120zł? Recenzja Tracer Oblivion (Game Zone)

Sprzęt gamingowy staje się coraz popularniejszy, ale za dobrej jakości sprzęt nadal trzeba sporo zapłacić. W naszym kraju nie brakuje fanatyków wirtualnej rozrywki i pragną oni jak najwyższego komfortu podczas grania. Nie każdy jednak posiada odpowiednie fundusze, by kupić myszkę czy klawiaturę wiodących producentów. Seria Gamingowa firmy Tracer pod nazwą Game Zone, jest stworzona właśnie dla domowych graczy, którzy chcą mieć sprzęt dedykowany grom wideo, lecz za niewielką cenę. Tak samo jest w przypadku myszki Tracer Oblivion.

Tracer GAMEZONE OBLIVION AVAGO 9800

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wykonanie
  • Design
  • Laserowy sensor
WADY
  • Akceleracja sensora

Wygląd i właściwości fizyczne

Nie ma co ukrywać, że wielu klientów kupuje produkty oczami. Ta myszka zdecydowanie zachęci do siebie swoim designem. Nie jest on może wyrafinowany i wyjątkowy, ale myszka prezentuje się bardzo ładnie, a co najważniejsze będzie pasować do gaming roomu. Powierzchnia jest wykonana z gumowanego plastiku, który o dziwo nadmiernie się nie brudzi. Zastosowany materiał poprawia chwyt Obliviona i nie pozwala ręce ślizgać się po gryzoniu.

Tracer Oblivion bok

Myszka wyprofilowana jest z myślą o graczach praworęcznych. Osoby leworęczne niestety muszą obejść się smakiem i poszukać dogodniejszej dla nich myszki. Chwyt jest pewny, a średniej wielkości dłoń idealnie leży na myszce. Nie odczułem nadmiernego zmęczenia dłoni czy nadgarstka.

W dodatku przyciski klikają dosyć wyraziście i bez nadmiernego hałasu. Oprócz podstawowych przycisków, mysz wyposażona jest w dwa, dowolnie konfigurowalne przyciski, znajdujące się na lewym boku. Nie zabrakło również przycisku odpowiedzialnego za zmianę DPI.

Tracer Oblivion góra

Wracając na chwilę do designu, to warto tu wspomnieć o podświetlanych elementach myszki. Jest to rolka oraz napis "Game Zone". Może to się okazać bardzo fajnym smaczkiem na biurku gracza.

Sensor i jego parametry

Warto zaznaczyć, że Tracer Oblivion wyposażony jest w sensor laserowy. Dokładny model to AVAGO 9800, który jest stosowany w myszkach o podobnej cenie. Sprawdziłem jego działanie pod kątem odświeżania, interpolacji oraz akceleracji. Jednak zanim o tym, to powiem trochę o ogólnych wrażeniach z korzystania z tej myszki.

Najlepsze myszki dla zapalonego gracza >>>

Tracer Oblivion przód

Miałem okazję, za pomocą tego gryzonia grać w kilka gier, tj. CS: GO; League of Legends; Assasin's Creed III. Jako gamingowy amator, nie dostrzegłem w myszce minusów. No może poza jednym, który potwierdziłem w późniejszym teście. Mowa o akceleracji, która może okazać się problematyczna podczas gry dynamicznej gry w FPSy.

Sprawdź czym się kierować przy wyborze myszki do CS:GO!

Co do testów syntetycznych, to o dziwo nie stwierdziłem podczas nich interpolacji. Przy wartosci 8200DPI i tej cenie sprzętu, było to dla mnie spore zdziwienie. Odświeżanie oscyluje w granicach 120Hz, więc idealnie, jeśli chodzi o grę w strzelanki. W niej może przeszkodzić akceleracja, którą wykazałem na przykładzie prostego testu w CS:GO. Niestety jest to zdecydowanie minus myszki, choć nie zaprzecza to jej dobrej jakości.

Podsumowanie

Przechodząc płynnie do podsumowania, muszę powiedzieć, że pozytywnie się zaskoczyłem. Mając w ręku już kilka myszek w podobnych cenach, przyznaję, że Tracer Oblivion zdecydowanie się spośród nich wyróżnia, choć nie jest pozbawiony wad. Akceleracja w tej myszce z jednej strony mnie nie zaskoczyła, lecz trochę zawiodła. Gdyby ten efekt nie występował, byłaby to myszka niemalże idealna. W ostatecznym rozrachunku przyznaję myszce 4 na 5 możliwych gwiazdek!

Ocena końcowa testu myszki Tracer Oblivion

blog comments powered by Disqus
Myszka Dla Graczy za 120zł? Recenzja Tracer Oblivion (Game Zone)