PODPOWIEDZI:

Lenovo Yoga 10 - Recenzja

W przypadku tego urządzenia producent postawił tym razem na nowoczesny wygląd jak i czas pracy urządzenia. Tablet, który bardzo dobrze radzi sobie z internetem, multimediami, aczkolwiek nie jest najmocniejszym w grach. Zapraszamy na recenzję urządzenia, które może zadziwić was swoim nowoczesnym wyglądem i być może zaskoczyć swoją funkcjonalnością.

Lenovo Yoga Tablet 10 B8000

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Długi czas działania
 • Jakość odtwarzanego dźwięku
 • Jakość wykonania
 • Jasność ekranu
 • Dobrze radzi sobie z multimediami
WADY
 • Nakładka systemowa
 • Wydajność procesora
 • Wydajność w grach

Opis urządzenia

Tablet Lenovo Yoga 10

Miłym zaskoczeniem było dla nas testować przez pewien okres czasu tablet Lenovo Yoga 10. Ten dziesięciocalowy tablet z 1GB pamięci RAM oraz baterią o pojemności aż 9000 mAh naprawdę potrafi pozytywnie zaskoczyć użytkowników swoją wydajnością, jak i nietuzinkowym wyglądem. Producent zapewnia nas, że urządzenie może pracować aż do 16 godzin. Tabletu możemy używać w kilku płaszczyznach, dzięki podstawce, zaopatrzonej w baterię, którą można odchylać do dowolnego kąta. W bocznej części danej podstawki producent zaopatrzył urządzenie w wejście mini-jack 3,5 mm. U góry możemy zauważyć przycisk ciszej / głośniej jak i mikrofon. Po przeciwnej stronie wejścia mini-jack umiejscowiony został przycisk służący do włączania / wyłączania urządzenia. Nad przyciskiem jest również port mini-USB. Na tylnej części urządzenia mieszczą się kolejno: czytnik kart microSD oraz wejście na kartę microSIM. Sama instalacja wcześniej wymienionych kart może być nieco uciążliwa, ze względu na zbyt głębokie otwory na ich instalacje. Naszą uwagę mogą również przykuć głośniki, które są umiejscowione na przodzie urządzenia. Sam dźwięk, jest na dość dobrym poziomie. Dodatkowo tablet został wyposażony w aplikacje Dolby, która pozwala nam na odpowiednie dostosowanie głośników.

Firma lenovo, zrezygnowała w swojej autorskiej nakładce z tzw. " Launchera ", co skutkuje tym, iż wszystkie aplikacje są instalowane na pulpitach, aczkolwiek nie ma najmniejszego problemu z doinstalowaniem dodatkowego launchera. Z aplikacji preinstalowanych na urządzeniu można wymienić między innymi: File Broswer, służący do zarządzania plikami oraz folderami. Kolejną aplikacją jest np. autorski kalendarz, kalkulator, rejestrator dźwięku, lub np. wirtualny podręcznik, w którym możemy zapoznać się z naszym urządzeniem.

Tablet lenovo Yoga 10

Specyfikacja

Procesor:MT8125/8389 1,2 GHz
Pamięć RAM:1GB
GPU:PowerVR SGX544
Wbudowana pamięć:16 GB eMMC
Łączność:Wi-Fi (802.11 b/g/n) 2.4GHz, Modem 3G, Bluetooth 4.1
Złącza wejść/wyjść:czytnik microUSB, slot na kartę microSIM, microUSB OTG, mini jack 3.5 mm
System operacyjny:Android™ 4 2 JellyBean
Wymiary261 mm x 180 mm x (3,0-8,1) mm
Waga605 g (Wi-Fi) i 610 g (3G)

Tablet lenovo Yoga 10 obie strony

Akcesoria

 • Dokumentacja
 • Ładowarka USB
 • Przewód USB

Podsumowanie

Tablet Lenovo Yoga 10 jest bardzo dobrym urządzeniem w swojej cenie. Został stworzony z myślą o prostocie jak i wygodzie użytkowania przez długi czas. Jest to bardzo dobrze wykonane urządzenie, które potrafi zaskoczyć wydajnością, jakością dźwięku jak i samym wykonaniem. Urządzenie to można zamienić również w ultrabooka, dzięki opcjonalnej klawiaturze Accutype, co może również pełnić dodatkową funkcję ochronną dla ekranu. Tablet ten daje nam również możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej aż do 32GB, przez co nie będziemy musieli się martwić o wolne miejsce. Jednak jak każde urządzenie, tak i to nie jest bez wad, główną wadą jest sam system, który potrafi przysporzyć nam często dużo problemów. Sama nakładka nie koniecznie może nam przypaść do gustu, gdyż jak już wcześniej wspominaliśmy producent zrezygnował z launchera, co skutkuje tym, że aplikacje instalowane są bezpośrednio na główne pulpity. Reasumując tablet ten na pewno znajdzie swoich zwolenników, aczkolwiek nie jest to urządzenie idealne, które będzie potrafiło zadowolić wszystkich.

Zobacz katalog polecanych tabletów >>>

Tablet lenovo Yoga 10 klawiatura

Dziękujemy serwisowi TestHubPL na udostępnienie materiału.

blog comments powered by Disqus
Lenovo Yoga 10 - Recenzja