PODPOWIEDZI:

Rewolucja w Depilacji - Jessica Alba Nie Może się Mylić!

Jakiś czas temu do naszej redakcji trafił depilator od firmy Braun, model Silk-epil 7-929 SkinSpa Beauty Edition, który tak naprawdę nie jest zwykłym depilatorem tylko urządzeniem wielofunkcyjnym, dzięki któremu możemy zadbać o całe nasze ciało. Czy rzeczywiście depilacja nim nie boli, oraz czy warto zainwestować w niego pieniądze? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź w dzisiejszej recenzji.

Braun Silk epil 7 SkinSpa

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • wysoka jakość wykonania
  • wodoodporny
  • widoczny efekt peelingu ciała
  • łatwe czyszczenie i montaż poszczególnych części
WADY
  • cena

Słowem wstępu

W zestawie poza samym depilatorem, mamy głowicę szczotkową do złuszczania martwego naskórka, osobną szczotkę do oczyszczania twarzy, ładowarkę, szczoteczkę do czyszczenia końcówki depilującej, oraz etui. To wszystko zapakowane w elegancki kartonik sprawia, że depilator byłby dobrym prezentem dla kobiety nawet z braku okazji.

Braun Silk-epil 7-929

Bezbolesna depilacja?

Depilator Braun Silk-epil został tak zaprojektowane, aby sprawiał jak najmniej bólu. Model 7-929 można nawet używać w wodzie! Oczywiście jeżeli nie jest podpięty do ładowarki. Depilując skórę w wannie czy pod prysznicem, polewając się ciepłą wodą, odprężamy się dzięki czemu nie odczuwamy tak bardzo bólu jakby to było w przypadku depilacji na sucho. Ale ma to też dodatkowy atut – dzięki możliwości mycia pod bieżącą wodą, jego czyszczenie jest niesamowicie proste. Depilator ma 40 par pęset, które usuwają włoski wielkości ziarenka piasku! Ponadto posiada nakładkę masującą, która stymulując skórę zmniejsza odczucie dyskomfortu, a specjalne końcówki unoszą nawet płasko leżące włoski u nasady, dzięki czemu mamy pewność że nie umknie nam żaden pojedynczy włosek. Czas ładowania urządzenia wynosi około godziny, a w pełni naładowany Braun będzie nieprzerwanie pracował przez około 40 minut. Dwustopniowa regulacja prędkości pozwala na lepsze dostosowanie się do potrzeb użytkownika.

Ranking depilatorów

Braun Silk-epil 7-929

» Zobacz recenzję poprzedniej wersji depilatora Braun

Braun Silk-epil 7-929

Ale zdecydowanie największym jego atutem jest inteligentne światełko SmartLight, które pomaga dostrzec nawet najdrobniejsze włoski dzięki czemu depilacja jest jeszcze dokładniejsza.

Braun Silk-epil 7-929

Inny wymiar peelingu

Jak wspominałam na początku, Braun Silk-epil 7 SkinSpa Beauty Edition, to nie tylko depilator ale też urządzenie do peelingu całego ciała. Po zmianie końcówki depilującej na szczotkę, możemy go używać do usuwanie martwego naskórka. Szczotka wykonuje ponad 3 tysiące mikrodrgań na minutę, dzięki czemu złuszcza czterokrotnie lepiej niż byśmy mieli to robić ręcznie za pomocą samych kosmetyków. Ponadto trzeba pamiętać, że regularnie przeprowadzane zabiegi peelingujące, zapobiegają wrastaniu włosków. Jeżeli ktoś boryka się więc z tym problemem – koniecznie powinien zacząć regularnie złuszczać naskórek.

Braun Silk-epil 7-929

Promienna i zdrowa cera

Ostatnim elementem zestawu jest szczotka do oczyszczania twarzy. Możemy przeczytać, że wykonując 60 tysięcy mikroruchów na sekundę, działa ona 6 razy skuteczniej niż mycie twarzy samym żelem. Usuwa makijaż i zanieczyszczenia w zaledwie minutę, przygotowując cerę do nawilżenia, a dodatkowo poprawiając krążenie. Szczotka ta, podobnie jak depilator, ma dwustopniową regulację prędkości. Jednak w przeciwieństwie do niego, działa na baterie.

Braun Silk-epil 7-929

Moja opinia

Odczuwanie bólu przy zabiegu depilacji jest bardzo subiektywne. Jedna osoba może to robić bez mrugnięcia okiem, a inna ze łzami w oczach. Napiszę więc tylko, że Braun Silk-epil 7 SkinSpa Beauty Edition jest delikatniejszy niż depilator konkurencyjnej firmy i zabiegi z jego użyciem rzeczywiście mniej bolą. Szczotka peelingująca naprawdę usuwa martwy naskórek – widać to gołym okiem w trakcie użycia. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się tak rewelacyjnego efektu już przy pierwszym zabiegu. Natomiast co do szczotki oczyszczającej twarz, być może potrzebne tutaj są dłuższe testy żeby stwierdzić jej skuteczność w głębokim oczyszczaniu, gdyż różnicy sprzed i po nie widzę wcale. Faktem jest jednak, że rewelacyjnie masuje. Ale do usuwanie makijażu i zanieczyszczeń, bez uprzedniego umycia twarzy żelem, nie użyłabym jej bo zapewne nadawała by się do wymiany szybciej niż ustawowe 3 miesiące, po których powinna zostać zmieniona na nową.

Braun Silk-epil 7-929

Sugerowana cena tego zestawu to 789zł. Osobiście zabrakło mi tu nakładek golących i przycinających, które znajdowały się w modelu prezentowanym przez nas ponad rok temu. Moim zdaniem, za taką cenę w komplecie powinny się znaleźć wszystkie możliwe końcówki.

blog comments powered by Disqus
Rewolucja w Depilacji - Jessica Alba Nie Może się Mylić!