PODPOWIEDZI:

Ile Trzyma Bateria w LG G6

Bateria jest jednym z ważniejszych aspektów dzisiejszych smartfonów. Nie inaczej jest w przypadku LG i ich najnowszego flagowca G6. Dokładnie przetestowałem dla Was ten smartfon pod tym względem i spieszę z wynikami. Zapraszam!

LG G6

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  WADY

   Bateria w LG G6

   LG G6 wyposażony jest w baterię o pojemności 3300 mAh. W porównaniu z poprzednikiem, LG G5 pojemność akumulatora wzrosła aż o 500 mAh. W LG G6 bateria nie jest również wymienialna, a przynajmniej nie w łatwy sposób. 

   Sprawdźmy jednak jak zachowuje się bateria w codziennym użytkowaniu. Oczywiście to są wartości względne. Ja osobiście korzystam ze smartfona dosyć intensywnie, czyli: 

   • Włączona pełna synchronizacja
   • Włączona lokalizacja gps
   • Około 30 minut rozmów
   • Kilkadziesiąt rozmów na messenger
   • 1 godzina grania
   Ile Trzyma Bateria w LG G6Ile Trzyma Bateria w LG G6

   Przy takim wykorzystaniu bateria rozładowywała się po około 14-15 godzinach. Tyle słów o praktyce, teraz zobaczmy jak wygląda teoria.

   15% w Androidzie

   15% - jest to liczba bardzo dobrze znana wszystkim androidowcom. To właśnie od tej liczby zaczyna się takie odliczanie do całkowitego rozładowania. Postanowiłem sprawdzić ile wytrzyma telefon jeżeli będziemy od tych 15 % oglądać Youtuba. Wyniki mnie zaskoczyły, ponieważ LG G6 wytrzymał ponad godzinę.  Oczywiście jeżeli będziemy grać to wynik będzie zupełnie inny, podobnie jak w przypadku włączonej nawigacji. Jednak w większości wypadków 60 minut jest to wartość realna.

   W takim razie jak długo trzeba ładować smartfona aby wytrzymał taką godzinę? Tutaj również przeprowadziłem eksperyment. Bateria została rozładowana i podłączyłem ładowarkę. Warto wspomnieć, że LG G6 wyposażony jest w procesor który wspiera technologię Quick Charge 3.0,  w teorii - Smartfon może być naładowany do 70% w około pół godziny, a jak wygląda praktyka?

   Porównaliśmy LG G6 z Samsungiem Galaxy S8

   Smartfon od 0 do 15% naładował się w około kwadrans. Co przy działaniu przez najbliższą godzinę daje całkiem spory zapas energii.

   LG G6 pozwala jeszcze na kilka opcji, które pozwolą nam na zaoszczędzenie baterii. Część z nich jest na pewno kontrowersyjna, a mam tu na myśli opcje “Oszczędzanie baterii w grach” która jest domyślnie włączona. Zmienia ona rozdzielczość, a przez to jakość aplikacji. Dzięki temu oszczędzamy baterię, ale kosztem gry. Możecie porównać jak to teraz wygląda z włączoną opcją i bez niej. 

   Ile Trzyma Bateria w LG G6
   LG Oczywiście posiada jeszcze opcje typowego oszczędzania energii, które możemy włączyć zarówno natychmiast po ładowaniu, jak i przy 5% lub 15% baterii. Funkcja ta ogranicza nam transmisję danych oraz podświetlenie ekranu jak i wibracje. 

   Ile Trzyma Bateria w LG G6

   Jak jest u Was

   A jak G6 plasuje się na tle Waszych smartfonów? Wytrzymują one więcej, czy mniej? Dajcie znać w komentarzach, do czego Was zachęcam. 

   blog comments powered by Disqus
   Ile Trzyma Bateria w LG G6