Ile Trzyma Bateria w LG G6?

Bateria jest jednym z ważniejszych aspektów dzisiejszych smartfonów. Nie inaczej jest w przypadku LG i ich najnowszego flagowca G6. Dokładnie przetestowałem dla Was ten smartfon pod tym względem i spieszę z wynikami. Zapraszam!

LG G6

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  WADY

   Bateria w LG G6

   LG G6 wyposażony jest w baterię o pojemności 3300 mAh. W porównaniu z poprzednikiem, LG G5 pojemność akumulatora wzrosła aż o 500 mAh.  W LG G6 bateria nie jest również wymienialna, a przynajmniej nie w łatwy sposób. 


   Sprawdźmy jednak jak zachowuje się bateria w codziennym użytkowaniu. Oczywiście to są wartości względne. Ja osobiście korzystam ze smartfona dosyć intensywnie, czyli: 

   • Włączona pełna synchronizacja
   • Włączona lokalizacja gps
   • Około 30 minut rozmów
   • Kilkadziesiąt rozmów na messenger
   • 1 godzina grania

   Przy takim wykorzystaniu bateria rozładowywała się po około 14-15 godzinach. Tyle słów o praktyce, teraz zobaczmy jak wygląda teoria.

   15% w Androidzie


   15% - jest to liczba bardzo dobrze znana wszystkim androidowcom. To właśnie od tej liczby zaczyna się takie odliczanie do całkowitego rozładowania. Postanowiłem sprawdzić ile wytrzyma telefon jeżeli będziemy od tych 15 % oglądać Youtuba. Wyniki mnie zaskoczyły, ponieważ LG G6 wytrzymał ponad godzinę.  Oczywiście jeżeli będziemy grać to wynik będzie zupełnie inny, podobnie jak w przypadku włączonej nawigacji. Jednak w większości wypadków 60 minut jest to wartość realna.

   W takim razie jak długo trzeba ładować smartfona aby wytrzymał taką godzinę? Tutaj również przeprowadziłem eksperyment. Bateria została rozładowana i podłączyłem ładowarkę. Warto wspomnieć, że LG G6 wyposażony jest w procesor który wspiera technologię Quick Charge 3.0,  w teorii - Smartfon może być naładowany do 70% w około pół godziny, a jak wygląda praktyka?


   Smartfon od 0 do 15% naładował się w około kwadrans. Co przy działaniu przez najbliższą godzinę daje całkiem spory zapas energii.
   LG G6 pozwala jeszcze na kilka opcji, które pozwolą nam na zaoszczędzenie baterii. Część z nich jest na pewno kontrowersyjna, a mam tu na myśli opcje “Oszczędzanie baterii w grach” która jest domyślnie włączona. Zmienia ona rozdzielczość, a przez to jakość aplikacji. Dzięki temu oszczędzamy baterię, ale kosztem gry. Możecie porównać jak to teraz wygląda z włączoną opcją i bez niej. 


   LG Oczywiście posiada jeszcze opcje typowego oszczędzania energii, które możemy włączyć zarówno natychmiast po ładowaniu, jak i przy 5% lub 15% baterii. Funkcja ta ogranicza nam transmisję danych oraz podświetlenie ekranu jak i wibracje. 

   Jak jest u Was

   A jak G6 plasuje się na tle Waszych smartfonów? Wytrzymują one więcej, czy mniej? Dajcie znać w komentarzach, do czego Was zachęcam. 

   Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

   Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 8/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

   Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
   1Doogee Mix 4GB/64GB Dual Sim Czarny Doogee Mix 4GB/64GB Dual Sim CzarnyBest of the best!
   2Xiaomi Mi Mix 128GB Dual Sim Czarny Xiaomi Mi Mix 128GB Dual Sim Czarny Sprawdź sam
   3Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Ten ma niezłą cenę!
   4Philips V377 Philips V377 Polecany model
   5Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarny Sprawdź tutaj

   Zobacz więcej propozycji: Wyjątkowy Ranking TOP 30 Smartfonów!

   blog comments powered by Disqus