PODPOWIEDZI:

Recenzja Metro Redux - Pakiet Odświeżonych Gier Metro

Na zakończenie wakacji twórcy Metro, przygotowali dla graczy niespodziankę. Wydali specjalną wersję zatytułowaną Metro Redux. W zestawie znajdziemy zremastorowane: Metro 2033, Last Light oraz wszystkie dodatki DLC. Produkt trafił na komputery i konsole nowej generacji: PS4 i Xbox ONE. Czyżby twórcom skończyły się pomysły i chcą zarobić dwa razy na tym samym? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Metro Last Light

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Dwie gry w cenie jeden
 • Wiele godzin zabawy
 • Znacznie lepsza część Metro 2033
 • Mroczniejsza wersja
 • Dodatkowe efekty graficzne
 • Dzienniki do zbierania
 • Obie części chodzą na najnowszym silniku
 • Nowe modele bohaterów
 • Grafika
WADY
 • Drobne problemy techniczne na kartach Nvidia
 • Kierowane bardziej dla graczy, którzy jeszcze nie grali w Metro
 • Walka z przeciwnikami

HISTORIA

Wcielamy się w postać Artema, dzielnego wojownika o niespotykanych mocach. Bohater jest w stanie komunikować się z obcą rasą, Cieniami. Przemieszczamy się po tunelach metra, walczymy z potworami i wypełniamy zadania. W żaden sposób historia nie została zmieniona, a jedynie sposób opowiadania fabuły. Teraz większość cutscenek jest przedstawiana z perspektywy pierwszoosobowej. W oryginale nie zawsze tak było i czasami widzieliśmy historię z trzeciej osoby. Etapy są dokładnie takie same jak zapamiętałem je podczas mojego pierwszego kontaktu z Metro 2033. Dodane zostały nowe rzeczy, takie jak dzienniki, które wzbogacają fabułę czy np. strzelnica.

Metro Redux Mroczny Tunel

METRO 2033 Redux

Twórcy głównie skupili się na odświeżeniu pierwszej część Metro 2033. Widać tutaj najwięcej zmian zaczynając od grafiki a kończąc po mechanice rozgrywki. Zremasterowana edycja chodzi na najnowszym silniku graficznym. Rozgrywka jest bardziej dopracowana i przy tym wygląda zdecydowanie ładniej. Gra świateł jak i cieni jest teraz piękniejsza. Zmienił się też sposób poruszania Artemem. Teraz bez większych problemów, będziemy mogli przejść misje składankowe. W Metro 2033 ten element był niegrywalny i uciążliwy. Dodane zostały także nowe modele postaci. Osobiście bardzo mi przeszkadzało, że poboczni bohaterowi wyglądają tak samo. Bronie są teraz bardziej przystępne dla graczy. Tak jak to było w Metro Last Light jest możliwe dostosowanie pukawek u kupców. Zmienić można: optykę, stabilizację, dodać laser czy zainstalować długą lufę. To wszystko ma wpływ na lepsze celowanie. Z tymi wszystkim zmianami, gra się zdecydowanie lepiej w Metro 2033 Redux.

Metro Redux Początek

METRO LAST LIGHT Redux

Jest to stosunkowo nowa gra i nie potrzebuje edycji odświeżonej. Wygląda znakomicie i jest niesamowicie grywalna. Metro Last Light Redux także została lekko przebudowana i działa na najnowszej wersji silnika. Jednak trudno tutaj szukać jakichkolwiek różnic. Wszystko wygląda niemal tak samo, poza cieniami i światłem. Tak jak w przypadku Metro 2033 Redux tutaj także dostrzeżemy specyficzne filtry, które budują klimat.

Metro Redux Wrogowie

Asus GTX 780 DirectCU II - testujemy kartę dla graczy!

GRAFIKA

Graficznie Metro Redux wygląda prześlicznie na ekranie komputera. Szczególnie pierwsza część zmieniła się nie do poznania. Dodane zostały nowe modele bohaterów, podbito rozdzielczość tekstur, inne oświetlenie oraz cieniowanie. Te wszystkie elementy wpływają na to, że Metro wygląda jeszcze mroczniej. Twórcy 4A Games na każdy sposób to akcentują dodając specyficzne filtry, aby ukazać beznadziejność sytuacji, w jakiej znalazł się Artem. Tunele są ciemniejsze, powierzchnia bardziej szarobura i stonowana. W niektórych etapach, możemy także znaleźć zupełnie nowe elementy graficzne. W Martwym Mieście płynie teraz woda, w pierwotnej wersji tego nie było i krater był zupełnie pusty. Takich elementów jest niezwykle dużo ale trzeba znać oryginał, aby to zauważyć. Początkujący gracz, który dopiero co zaczyna swoją przygodę z serią Metro, na pewno nie zauważyłby różnicy.

Metro Redux Martwe Miasto

ODGRZEWANY KOTLET?

Takie pytanie nasuwa się, gdy ma się do czynienia z komputerową wersję gry. W cenie jednego produktu otrzymujemy dwie nowe odświeżone części, wraz z dodatkami DLC. Brzmi bardzo interesująco ale wielu fanów może takie podejście zrazić. Gracze, którzy znają obie części nie mają czego tutaj szukać. Nie można jednak powiedzieć, że firma 4A Games poszła na łatwiznę. Przebudowali swoje dwie niezwykle popularne gry na nowy silnik. Ulepszyli poruszanie się postaci, sposób opowiadania historii czy także zmianom uległa grafia. Te wszystkie modyfikacje powodują, że na te gry patrzy się zupełnie inaczej.

W lepszej sytuacji, są moim zdaniem, gracze konsolowi. Edycja Metro Redux jest niezwykle interesującym kąskiem dla posiadaczy PS4 czy Xbox ONE. Najnowsze konsole bez większych problemów są w stanie generować wysokiej jakości grafikę i utrzymywać dużą płynność rozgrywki. Najnowsza generacja konsol powoli nabiera tempa. Większość twórców decyduje się, na wydawanie odświeżonych edycji na konsole PS4 i Xbox One. Nie inaczej jest z firmą 4A Games, odpowiedzialną za Metro Redux. To głównie ci gracze, są celem odświeżonej edycji Metro Redux.

Metro Redux Potwór

Metro Redux to znakomity pakiet dla osób, które mają konsole nowej generacji lub dopiero co zamierzają zacząć przygodę w tym świecie. Komputerowa wersja nie jest zła jednak czasami występują drobne problemy ze stabilnością na kartach Nvidia. Program czasami potrafi się wyłączyć i trafiamy do pulpitu. Być może najnowsze sterowniki do karty graficznej naprawią ten problem. Odświeżone Metro 2033 można uznać za udane. Twórcy naprawili większość problemów, które miała pierwsza wersja. Szkoda tylko, że walka z przeciwnikami nadal pozostała niezmieniona. Według zapowiedzi twórców i ten element rozgrywki miał się zmienić.

Kup grę Metro Redux na Muve.pl: https://bit.ly/1nJPDcU

Wymagania: Core i5 3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1536 MB (GeForce GTX 480 lub lepsza), Windows Vista/7/8

» Razer Green Switch - czy szykuje się rewolucja na rynku klawiatur mechanicznych?

Metro Redux Metro

blog comments powered by Disqus
Recenzja Metro Redux - Pakiet Odświeżonych Gier Metro