PODPOWIEDZI:

Recenzja Śródziemie: Cień Mordoru - Dynamiczny Slasher

Październik to niezwykle interesujący miesiąc dla graczy. Trafić ma, naprawdę dużo ciekawych gier na komputery, Xbox ONE, PS4 i konsole starszej generacji. Zapraszam na recenzję Śródziemie: Cień Mordoru, czyli pierwszej z tych gier.

PKK Władca Pierścieni Wojna na Północy

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świat Władcy Pierścieni
  • Ciekawa fabuła
  • Walka
  • System Nemesis
  • Sekrety
  • Duża mapa
WADY
  • Grafika
  • Powtarzalność misji pobocznych
  • Mało zróżnicowane lokacje

HISTORIA

Fabuła jest osadzona w świecie Władcy Pierścieni. W grze wcielamy się w postać Taliona. Jest on doświadczonym zwiadowcą, któremu rodzinę zabijała armia Saurona. Sam także później umiera. Jednak to nie jest koniec historii, a dopiero początek. Wskrzesza go pewien prastary Elficki Duch Zemsty. Bohater otrzymuje także specjalne upiorne moce. Talion postanawia wykorzystać swoją szansę. Zamierza zabić wszystkich, którzy odpowiadają za śmierć jego rodziny.

Srodziemie Cien Mordoru 6

WALKA

Jest to niezwykle dynamiczny i przyjemny slasher. Walczyć będziemy niezwykle często i to z ogromną ilością przeciwników. Wyprowadzamy ciosy, robimy uniki czy blokujemy się. System walki, sprawdza się podczas bitew. Za ciosy otrzymujemy mnożnik punktów. Jest to bardziej dopracowany element, niż ten w Batmanie. Ciągle musimy uważać, na otaczających nas wrogów. Oznaczeni są oni specjalnym znaczkiem. Musimy wtedy zareagować odpowiednim przyciskiem, kiedy tego nie zrobimy stracimy mnożnik jak i punkty zdrowia. Oprócz starć z wieloma rywalami, możemy także wybrać ciche eliminacje. Talion potrafi się skradać i wbić ostrze w plecy orków.

Srodziemie Cien Mordoru 4

Srodziemie Cien Mordoru 8

MISJE

Śródziemie: Cień Mordoru, nie jest długą grą. Wystarczy zaledwie na kilka godzin zabawy. Wątek fabularny jest dość krótki. Po kilku godzinach, jesteśmy wstanie przejść kampanię dla pojedynczego gracza. Dodatkowo mamy naprawdę sporą ilość misji pobocznych i sekretów do znalezienia. Twórcy oddają nam do dyspozycji mapę. Tutaj Cień Mordoru przypomina mi serię Assassin’s Creed. Przeglądać możemy cały dostępny świat. Kiedy zdobywamy kolejne "punkty widokowe", mamy do nich szybki dostęp.

Srodziemie Cien Mordoru 2

Srodziemie Cien Mordoru 3

» Recenzja Delux M811 - Tania Mysz Dla Graczy

GRAFIKA

Jest to najbardziej kontrowersyjny element całej gry. Niezwykle ciężko jest mi ocenić grafikę w Cieniu Mordoru. Do ustawienia grafiki na ultra potrzebować będziemy aż 6GB na karcie graficznej, według zaleceń gry. Możemy także, pobrać dodatkową paczkę z teksturami HD. Same modele postaci jak i cutscenki są bez wątpienia na plus. Gorzej natomiast wygląda sprawa z teksturami. Testowałem zarówno na ultra jak i na średnich detalach i nie zauważyłem większej różnicy. Jakby były tworzone w pośpiechu, aby zdążyć na premierę gry.

Srodziemie Cien Mordoru 11

Srodziemie Cien Mordoru 7

SYSTEM ULEPSZEŃ

Talion staje się mocniejszy i silniejszy podczas rozgrywki. Jego umiejętności możemy rozwijać w specjalnym menu. Jest to proste drzewko z umiejętnościami. Podobnie rozwijamy atrybuty Taliona. Potrzebować jednak będziemy punktów, które to możemy zdobyć wykonując misje poboczne. Wszystkich elementów jest niezwykle dużo i mamy swobodę w ich wybieraniu. Praktycznie możemy wybrać to, co będzie nam bardziej odpowiadać i jaki preferujemy styl gry. Modyfikować możemy także oręż: miecz, łuk i sztylet. Przedmioty mogą posiadać slot na runę. Je zdobywamy podczas rozgrywki i mogą w znaczącym stopniu nam pomóc. Dokupić możemy także kolejne sloty na runy wybranej przez nas broni.

Srodziemie Cien Mordoru 9

Srodziemie Cien Mordoru 10

SYSTEM NEMESIS

Największą siłą gry jest system Nemesis. Cała armia Orków składa się z 5 dowódców oraz przybocznych kapitanów. Armie rywalizują ze sobą o dominację w Mordorze. My możemy polować na kapitanów bądź namówić ich, aby dla nas pracowali. Po naszej śmierci, orkowie mogą awansować, przez co stają się silniejsi. Zbieranie informacji na temat wrogich kapitanów pozwoli nam na odkrycie ich słabych stron. Tak przygotowani w wiedzę, jesteśmy wstanie opracować specjalną taktykę eliminacji. Plansza zawiera także poległych przeciwników. Prędzej czy później, zwłoki zostaną zastąpione kolejnym wojownikiem. System ten jest niezwykle sprawny. Podobał mi się sposób namieszania w armii wroga.

Srodziemie Cien Mordoru 1

Srodziemie Cien Mordoru 5

PODSUMOWANIE

Bez wątpienia Śródziemie: Cień Mordoru to udana gra w uniwersum Władcy Pierścieni. Historia opiera się na poznaniu prawdy i zemście. Pomaga nam tajemniczy prastary duch, który nam towarzyszy. Podczas rozgrywki dowiadujemy się więcej na jego temat. Gorzej wyglądają misje poboczne, które są dość powtarzalne. Opierają się mordowaniu niezliczonej ilości orków. Bardzo szybko możemy się znudzić dodatkowymi wyzwaniami i bardziej skupimy się na fabule. Graficznie gra nie zachwyca nawet na najwyższych detalach. Modele postaci są ładnie wykonane, ale cała reszta już nie. Lokacje są do siebie bliźniaczo podobne i tworzone na siłę. Na pewno można byłoby urozmaicić Mordor. Do tego mamy naprawdę niezwykle dynamiczną potyczkę z wieloma przeciwnikami. To na pewno siła całej gry, niezwykle wciągająca i nienudząca się walka. Istnieje także skradankowy styl, który także zasługuje na uznanie. Na sam koniec mamy dość innowacyjny system Nemesis. Możemy mieszać się w sprawy polityczne orków. Gorąco polecam wszystkim fanom "siekanek".

Kup grę Śródziemie: Cień Mordoru na Muve.pl: https://bit.ly/1v3GEYr

Wymagania: Core i7 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza), 40 GB HDD, Windows 7/8 64-bit

» Recenzja Metro Redux - Pakiet Odświeżonych Gier Metro

blog comments powered by Disqus
Recenzja Śródziemie: Cień Mordoru - Dynamiczny Slasher