PODPOWIEDZI:

Recenzja Obcy Izolacja - Rewelacyjna Gra W Uniwersum Obcego!

Obcy Izolacja, to gra na którą bardzo czekałem. W końcu ma to być gra w uniwersum Obcego, która mi się podoba. Czy w rzeczywistości tak będzie? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Aliens Colonial Marines Edycja Limitowana

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Grafika
 • Grywalność
 • Znakomita Gra W Świecie Obcego
 • Elementy Skradankowe
 • Straszna
 • Crafting
 • Przetrwanie
 • Terminale/Komputery
 • Dużo Chowania Się
WADY
 • Punkty Zapisu
 • Drobne Błędy

Historia

W grze kierujemy postacią Amandy Ripley, córką bohaterki z pierwszego filmu Obcy. Jest ona inżynierem pracującym dla Weyland-Yutani. Próbuje dowiedzieć się, co naprawdę spotkało jej matkę Ellen. Przypadkiem bohaterka trafia na trop statku Sewastopol, tam ma znajdować się czarna skrzynka z Nostromo. Amanda wraz z grupą przyjaciół wyrusza na poznanie zawartości skrzynki. Na statku jednak grasuje przedstawiciel obcej rasy – Obcy.

ObcyI zolacja 2

Strach

W grze można się naprawdę wystraszyć, za sprawą wielu czynników. Jest dość ciemno i często będziemy musieli sięgać po latarkę aby oświetlić sobie drogę. Już Doom 3 udowodnił nam, że najbardziej boimy się tego czego nie widzimy. Na statku Sewastopol oprócz Obcego spotkamy także innych ocalałych i Androidy. Ludzie nie chcą nam pomóc. Podobnie jak my walczą tutaj o przetrwanie. Kontakt z załogą statku może się skończyć tragicznie. Bardzo często są wyposażeni w broń i skłonni do nas strzelić. Androidy to kolejna grupa przeciwników, której trzeba się wystrzegać. Podobnie jak reszta rywali chce nas zabić. Na szczęście są oni dość wolni przez co bez problemów powinniśmy uciec. Liczyć możemy tylko na siebie i bardzo podoba mi się klimat tej beznadziejnej sytuacji. Najbardziej straszne momenty występują, gdy Obcy jest niezwykle blisko. Musimy wtedy: chować się pod stołem, w szafie czy w szybach wentylacyjnych, aby potwór nas nie znalazł. Jest to tylko tym czasowe rozwiązanie, ponieważ prędzej czy później nas dopadnie.

Obcy Izolacja 8

Walka

Przez znaczną część gry będziemy się skradać. Przeciwników jest za dużo, ludzie łączą się w większe grupki podobnie też Androidy. Obcy jest sam ale niezwykle niebezpieczny. Nie jesteśmy w stanie z nim walczyć i go pokonać. Amanda jest dość delikatna i bardzo szybko uciekają jej punkty zdrowia. Podoba mi się ten element, że gra stara się być bardziej realistyczna. Nie mamy do czynienia z super bohaterką, która walczy ze wszystkim co się rusza. Po drodze zdobywamy broń, ale jest ona nieskuteczna dla większości przeciwników. Amunicji mamy także, ograniczoną ilość. Pocisków musimy używać więc oszczędnie i tylko wtedy kiedy musimy. Hałas potrafi przykuć uwagę Obcego.

Obcy Izolacja 3

» Recenzja Angry Birds Stella - Powrót Do Korzeni

Grafika

Graficznie Obcy Izolacja wygląda fenomenalnie. Podczas rozgrywki pozwoliłem sobie na najwyższe ustawienia graficzne. Poustawiałem wszystkie detale, jak najbardziej w prawo. Pomimo tego, gra chodziła niezwykle płynnie i często miałem ponad 100FPSów. Tekstury są wykonane perfekcyjnie, ostre i pełne detali. Twórcy silnika id Tech 5 mogą brać przykład z Obcego Izolacja. Grafiki nie rozmazują się podczas ruchu kamerą i wszystko wygląda tak jak powinno. Dodatkowo mamy naprawdę bardzo dużo efektów, które są niezwykle śliczne. Gra cieni, świateł i niezwykle świetnie wyglądające terminale. Komputery są wykonane lepiej niż te z Doom 3. Przez około 10 lat trzeci Doom miał na tym polu pozycję lidera. Na uwagę zasługuje także, perfekcyjne wymodelowane twarze. Są one niezwykle realistyczne i bardzo naturalne. Co prawda, bohaterów nie ma zbyt wielu, ale każdy posiada inną mimikę twarzy. W Obcy Izolacja mamy także specjalny filtr, który powoduje, że czułem się jakbym oglądał film a nie grał w grę. Niezwykle poprawia to rozgrywkę, klimat a do tego świetnie wygląda.

ObcyI zolacja 1

Crafting

Podczas eksploracji statku Sewastopol, na swojej drodze znajdziemy bardzo dużo składników. Niezbędne są one, do tworzenia nowych przedmiotów. Oprócz tego będziemy musieli posiadać plany konstrukcyjne, które także można znaleźć podczas rozgrywki. System jest dość sprytnie przemyślany ze względu na ilość składników, które możemy nosić Amandą. Wszystkich nie uda nam się podnieść i warto wykorzystać je do tworzenia nowych przedmiotów.

Obcy Izolacja 4

Rozgrywka

Poruszamy się po liniowych korytarzach, ale bardzo często powracamy do odwiedzonych już wcześniej lokacji. Czasami znajdujemy się zupełnie z innej strony i możemy zebrać nowe przedmioty. Jak przystało na horror, bardzo dużo jest tutaj elementów, których możemy się wystraszyć. Skrypty, które aktywują się, gdy jesteśmy blisko spotkania z Obcym czy niezwykle klimatyczna muzyka budująca napięcie. Często musimy odblokować sobie przejście dalej. Szukamy kluczy, włączników prądu czy innych przedmiotów niezbędnych do otworzenia drzwi. Praktycznie nie ma tutaj niczego odkrywczego, ale w żaden sposób nie będziemy się nudzić. Twórcy znakomicie połączyli wszystkie elementy rozgrywki w jedną całość. Są więc momenty straszne, czas na zbadanie fabuły, tworzenie przedmiotów czy eksploracja statku kosmicznego. Bardzo dużo jest też przeróżnych minigier, które to pozwalają nam z hakować dany układ.

Obcy Izolacja 6

Obcy Izolacja 7

Podsumowanie

Obcy Izolacja to bez wątpienia, gra warta zagrania! Firma Creative Assembly wykonała kawał dobrej roboty i pokazała, jak powinny wyglądać kontynuacje znanych marek. Bardzo dobry gameplay, świetna realistyczna grafika, możliwość tworzenia przedmiotów, beznadziejność sytuacji i świetny klimat to ogromne plusy tej gry. Gra nie obyła się, bez kilka błędów ze sztuczną inteligencją, błędów graficznych czy irytujący system zapisu. Jednak to wszystko zaledwie kropla w morzu. Podczas zabawy bawiłem się niezwykle dobrze, grając szczególnie w nocy dla lepszego efektu. Wam także polecam tak się delektować Obcym Izolacja!

Kup grę Obcy Izolacja na Muve.pl: https://bit.ly/1xZxbpX

Wymagania: Core 2 Quad 3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 660 lub lepsza), 35 GB HDD, Windows 7, łącze internetowe

Obcy Izolacja 5

» Recenzja Śródziemie: Cień Mordoru - Dynamiczny Slasher

blog comments powered by Disqus
Recenzja Obcy Izolacja - Rewelacyjna Gra W Uniwersum Obcego!