PODPOWIEDZI:

Recenzja Klawiatury Logitech G19s

Logitech G19s wyróżnia się na rynku wbudowanym ekranem LCD na którym możemy wyświetlać np. filmy i zdjęcia. Klawiatura posiada 12 programowalnych klawiszy oraz 3 makra czyli aż 36 różnych kombinacji. Dodatkowo wbudowane są w nią 2 porty USB. Klawiatura jest w pełni podświetlana. Zapraszamy do obejrzenia filmu z recenzją oraz przeczytania wersji tekstowej.

Logitech G19S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
 • Ekran LCD
 • Podpórka pod nadgarstek
 • Ciche klawisze
WADY
 • Cena
 • Słabe trzymanie się biurka
 • Błyszczące plastiki i obudowa ekranu

O PRODUKCIE

Logitech G19s to klawiatura dla graczy z gamingowej serii opatrzonej literą G. Klawiatura na tle konkurencji wyróżnia się regulowanym ekranem LCD GamePanel na którym możemy wyświetlać statystyki z gry, informacje systemowe, filmy czy też zdjęcia. Użytkownik ma możliwość podświetlenia klawiszy. Do wyboru jest paleta aż 16 milionów kolorów a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety klawisze wyboru profili, obsługi ekranu oraz diody informacyjne (włączony CapsLock itd.) mają z góry przypisany pomarańczowy kolor którego nie można zmienić.

Logitech G19S

 
 

Specyfikacja techniczna

 • Kolor: Czarny
 • Podświetlenie: Tak
 • Interfejs: USB 2.0
 • Komunikacja z komputerem: przewodowa
 • Dodatkowe klawisze: 12 programowalnych klawiszy i 3 profile, łącznie 36 kombinacji ; klawisze multimedialne
 • Technologia: Plug&Play
 • Inne: Wyświetlacz GamePanel ; Ochrona przed blokadą po naciśnięciu kilku klawiszy ; Przełącznik trybu gry ;  Hydrofobowa powłoka zapobiegająca przyklejaniu się dłoni do podpórki pod nadgarstki ; Podwójna warstwa UV na klawiszach ; Hub - Dwa porty USB 2.0,
 • W zestawie: klawiatura, podpórka pod nadgarstki, zasilacz sieciowy
 • Kompatybilność: Windows Vista, Windows 7, Windows 8
 • Gwarancja: 3 lata

 

Klawiatury Mechaniczne - Czyli Jak Kupić Najlepszy Sprzęt Dla Gracza

ekran lcd - gamepanel

Klawiatura ma wbudowany, regulowany ekran LCD. Po zainstalowaniu oprogramowania (do pobrania ze strony producenta) na ekranie możemy wyświetlić statystyki z gier, zdjęcia, filmy z YouTube oraz z komputera, informacje o obciążeniu poszczególnych rodzeni procesora oraz ramu. Minusem jest tu niestety błyszcząca obudowa ekranu, podczas słonecznych dni światło odbija się od niej i nie jesteśmy w stanie nic zobaczyć.

Logitech G19s - ekran LCD GamePanel

WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA

Z klawiatury korzysta się bardzo wygodnie, szybko można się do niej przyzwyczaić. Szybko reaguje na każde naciśnięcie klawiszy, przez co idealnie nadaje się do gier gdzie potrzeba szybkiej reakcji. Dużą zaletą jest podstawka pod nadgarstki, która podczas długiego grania lub pisania bardzo się przydaje. Klawisze są podświetlane. Do wyboru mamy miliony różnych kolorów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście podświetlenie można również wyłączyć. Przyciski pokryte są gumowanym materiałem, dzięki czemu palce się po nich nie ślizgają. Nadruk nazwy danego przycisku jest duży i czytelny, przez co przy wyłączonym podświetleniu i słabym oświetleniu wszystko dobrze widać.

Nie obyło się jednak bez wad. Przeszkadzał mi niestety fakt przesuwania się klawiatury po blacie biurka, gumowych stopek jest po prostu za mało i są słabej jakości. Ekran oraz niektóre elementy obudowy klawiatury są wykonane z błyszczącego plastiku, na którym widać odciski palców i ryski. 

Pośrednią rzeczą jest Hub USB, plusem jest jego obecność lecz niestety tylko w standardzie 2.0.

pODSUMOWANIE

Klawiatura posiada wiele plusów jak i minusów. Myślę że Logitech poszedł w dobrą stronę i warto rozwijać tą koncepcję. W kolejnym modelu powinny znaleźć się lepsze stopki i klawisze mechaniczne. Wtedy byłbym w stanie zaakceptować cenę tego produktu. Moim zdaniem za cenę 500zł można znaleźć o wiele lepsze produkty z klawiszami mechanicznymi. Jeżeli jednak ktoś lubi wyróżniać się z tłumu to jest to świetne rozwiązanie, brak klawiszy mechanicznych w pewnym sensie wynagradza nam ekran LCD który na naszym rynku aktualnie jest rzadkością.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Klawiatury Logitech G19s