PODPOWIEDZI:

ZenPC Komputer do Zastosowań Profesjonalnych

Jeżeli szukacie komputera do zadań specjalnych, a macie ograniczony budżet - dobrze trafiliście.

Crucial BX100 120GB 2.5' 7mm SATA

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysoka wydajność w zastosowaniach profesjonalnych
  • Możliwość podkręcanie
  • Wysokiej jakości i sprawdzone podzespoły
  • Cicha praca
  • Łatwa możliwość rozbudowy
  • Wbudowany czytnika kart pamięci microSD i SD
  • Zatoka Hotswap
  • Szybki dysk SSD na system i pojemny HDD na dane
WADY
  • Nie nadaje się do gier

Wraz ze sklepem Proline przygotowaliśmy dla Was ofertę zestawu do zastosowań profesjonalnych.

Założenia

Komputer ma pracować. Będzie to narzędzie pracy dla osób zajmujących się obróbką grafiki, montujących wideo, czy zajmujących się projektowaniem CAD/CAM. Współczesne programy bardzo dobrze radzą sobie z wykorzystaniem wielu wątków nowoczesnych procesorów, dlatego warto pomyśleć o jednostce 8 wątkowej. W ZenPC został zastosowany procesorAMD FX 8320 - jest to konstrukcja nie tylko 8 wątkowo, ale i z odblokowanym mnożnikiem, co pozwala w łatwy i szybki sposób zwiększyć jego wydajność podkręcając procesor.

Co więcej programy profesjonalne często potrzebują sporej ilości pamięci RAM. O ile dla gracza 8GB będzie ilością wystarczającą, tak dla osób pracujących na komputerze już nie koniecznie. Dlatego w zestawie ZenPC znajdziecie 16GB pamięci operacyjnej taktowanej zegarem 1600MHz z niskimi timinagami CL9.

Dla poprawy komfortu pracy z systemem zastosowałem szybki dysk SSD Crucial BX100 o pojemności 120GB. Natomiast taka ilość to za mało na dane, dlatego częścią zestawu jest również dysk HDD o pojemności 1TB - sprawdzona konstrukcja WD Blue.

Aby umożliwić OC CPU, zainstalowanie nawet 32GB RAM w przyszłości, czy podpięcie dodatkowych dysków oraz aby zapewnić wystarczającą ilość portów wejść/wyjść, zastosowaliśmy płytę główną Asus M5A97 Evo R2.0.

To jeszcze nie wszystko - aby OC procesora był możliwy oraz aby podczas nawet wielu godzin pracy komputer był cichy i nie nadwyrężał zdrowia właściciela, w zestawie znalazło się również chłodzenie Be Quiet Pure Rock.

Taki zestaw wymaga odpowiedniego zasilacza. Nie mogłem postawić inaczej niż na konstrukcję cichą, bezawaryjną i pozwalającą na rozbudowę zestawu w przyszłości. Wybór padł na XFX TS 450W.

Pełna specyfikacja wygląda następująco:

A tak prezentuje się gotowa maszyna złożona przez Dawida:

Nikt nie lubi kupować kota w worku. Dlatego nasz zestaw przetestowany został również w dwóch programach, pozwalających na ocenę wydajności całej jednostki właśnie pod kątem pracy:

PCMark 8 - Home:

Cinebench R15:

 Zestaw jest do nabycia w sieci sklepów Proline

blog comments powered by Disqus
ZenPC Komputer do Zastosowań Profesjonalnych