PODPOWIEDZI:

Braun Series 7 799 cc-7 Recenzja Zaawansowanej Golarki

Firmę Braun pod względem golarek poznałem już dobrze przez ostatnie lata. Dane mi było wypróbować kilka modeli. Jednak tym razem trafiła się do testów golarka niezwykle zaawansowana, naszpikowana najnowszymi technologiami i potrafiąca zwycięsko wyjść z walki z każdym zarostem. Zapraszamy na recenzję golarki Braun Series 7 799 cc-7.

Braun Golarka męska 799CC-7WD

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetny system golenia
  • Bogate wyposażenie
  • Wysoka jakość wykonania
  • Wytrzymała bateria
WADY
  • Wysoka cena

Zawartość zestawu

Golarkę Braun Series 7 799 cc-7 otrzymujemy w sporym kartonie.

Jego wnętrze kryje kilka ciekawych elementów:

Golarkę Braun Series 7 799 cc-7 

- Etui do golarki

- Pędzelek do czyszczenia

- Przewód zasilający

- Płyn czyszczący

- Bazę wielofunkcyjną

Braun Series 7 799 cc-7

Pakiet startowy jest naprawdę bogaty. Mamy od razu niezbędne elementy, pozwalające na korzystanie z golarki, jej czyszczenie i ładowanie. Sama golarka wykonana jest rewelacyjnie. Jest dość duża, na tyle posiada gumę, która zapewnia dobry chwyt, nawet pod prysznicem. Korpus w większości wykonany jest z aluminium, pozostałe elementy to tworzywo dobrej jakości.

Braun Series 7 799 cc-7

Elementy tnące

Golarkę wyposażono w zaawansowane elementy tnące. Należy jednak zacząć od tego, że elementy tnące potrafią poruszać się niezależnie od siebie w różnych kierunkach. Także głowica golarki jest ruchoma, dzięki temu całość perfekcyjnie dopasowuje się do konturu twarzy.

Pierwszą linią walki z zarostem są dwa zestawy folii tnących Opti Foil. Między foliami umieszczono noże z technologią ActiveLift, które unoszą włoski i golą przy samej skórze. Na froncie golarki umieszczono także trymer, który przyda się do dłuższego zarostu i pielęgnacji baczków

Braun Series 7 799 cc-7

Głowica z foliami i ostrzami jest sporej wielkości, dlatego golenie się tą golarką jest szybkie. Jednocześnie możemy golić spory wycinek twarzy. Ostrza są z najwyżej jakości stali nierdzewnej, są w pełni odporne na kontakt z wodą. Przy codziennym użytkowaniu zaleca się ich wymianę dopiero po 18 miesiącach użytkowania.

Braun Series 7 799 cc-7

Technologie

Golarka ta naszpikowana jest technologią. Jeśli chodzi o same elementy tnące, wspomniałem już o technologii ActiveLift, która unosi włoski by golić przy samej skórze. Sama głowica posiada technologię sonicznych mikrodrgań. Dzięki trybowi turbo golarka wytwarza 10 000 mikrodrgań na minutę. Goląc jeszcze dokładniej. Braun Series 7 799 cc-7 jest golarką w pełni wodoodporną. Możemy ją myć pod bieżącą wodą, używać pod prysznicem i nic jej w ten sposób nie zrobimy. Golić się możemy na sucho, ale też na piankę i żel.

Braun Series 7 799 cc-7

Golarka posiada zaawansowany wyświetlacz na spodzie. Informuje nas od o stanie naładowania baterii, oraz o poziomie higieny golarki. Jeśli jest niski należy ją wyczyścić.

Braun Series 7 799 cc-7

Obok włącznika umieszczono dodatkowe dwa przyciski. Dzięki nim możemy się golić w jednym z trzech trybów. Mamy więc golenie bardzo łagodne, do delikatnej i wrażliwej skóry. Mamy golenie normalne i w końcu tryb najbardziej intensywny. Idealny na szybkie golenie.

Bateria

Wewnętrzny akumulator jest niezwykle wydajny. Jeśli golarka by się całkowicie rozładowała wystarczy 5 minut ładowania, aby się ogolić. Pełne ładowanie trwa godzinę. Możemy wtedy używać golarki nieprzerwanie przez 50 min. Dzięki uniwersalnemu zasilaczowi sieciowemu golarki możemy używać na całym świecie. Pracuje z napięciem od 100 do 240 V.

Braun Series 7 799 cc-7

Sposoby ładowania są dwa. Albo bezpośrednie podłączenie przewodu do golarki. Albo podłączenie do go bazy czyszczącej i ładowanie golarki w bazie. Dzięki drugiej opcji golarkę mamy zawsze w pełni naładowaną. 

Braun Series 7 799 cc-7

Utrzymanie

Jak wspomniałem wcześniej, golarkę możemy po prostu umyć pod bieżącą wodą. Jest to sposób łatwy, szybki i absolutnie nie ponosimy żadnego kosztu. Drugim sposobem jest użycie bazy i specjalnego płynu czyszczącego. Zasobnik z płynem wystarcza na 30 czyszczeń i nie powinien być używany dłużej niż 3 miesiące.

Braun Series 7 799 cc-7

Zalet użycia płynu czyszczącego jest wiele. Przede wszystkim płyn jest na bazie alkoholu, golarka zostanie dokładnie wyczyszczona i wysterylizowana. Dzięki kąpieli w płynie ostrza są także nasmarowane, dzięki czemu nie tracą właściwości tnących. Golarka zyskuje też świeży zapach.

Może więc w przyszłości zajmować wysokie miejsca w rankingach golarek foliowych.

Braun Series 7 799 cc-7

Baza także suszy golarkę indukcyjnie. Dwa tryby czyszczenia umożliwiają dostosowanie się do sytuacji. Szybkie płukanie trwa 25 sekund, normalny tryb czyszczenia kilka minut, plus suszenie golarki. Koszt 3 opakowań z płynami to około 60 złotych, więc zapas na około 3-4 miesiące. Dlatego na płynach nie zbankrutujemy.

Podsumowanie

Braun Series 7 799 cc-7 jest golarką niezwykle zaawansowaną. Naszpikowaną technologiami, które sprawiają że golenie jest szybkie, proste i dokładne. Wysoką cenę golarki częściowo rekompensuje zawartość zestawu. Otrzymujemy bazę i płyn czyszczący, co znacznie ułatwia używanie golarki.

blog comments powered by Disqus
Braun Series 7 799 cc-7 Recenzja Zaawansowanej Golarki