PODPOWIEDZI:

Hama uRage Unleashed - bezprzewodowa nowość dla graczy

Hama uRage Unleashed, tak nazywa się bezprzewodowa nowość dla graczy. Producent z Niemiec tym razem oferuje myszkę profilowaną pod gracza praworęcznego i pozbawioną przewodu. Przy okazji stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny. Jednak czy ten gryzoń pozbawiony jest wad? Jakie są jego najmocniejsze strony? Wszystkiego dowiecie się z mojej recenzji.

Hama uRage Unleashed

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość
  • Komfort
  • Cena
WADY
  • Drobne mankamenty

Podstawy

Hama uRage Unleashed to najnowsza myszka w ofercie firmy Hama. Model ten pozbawiony jest przewodów. Za to wyposażono go w dyskretny odbiornik radiowy. Myszka bez problemu pracuje w obrębie do 10 metrów od odbiornika. Zasilanie myszki to dwie baterie typu AA.

Hama uRage Unleashed

Myszkę wyposażono w sensor optyczny Avago 3050, więc całkiem przyzwoicie. Sensor ten pozwala na pracę z czterema wartościami DPI. Są to:

  • 800
  • 1600
  • 2400
  • 4000

Myszka nie posiada oprogramowania, wszystkie funkcje są przypisane na stałe.

Hama uRage Unleashed

Pod przyciskami znajdują się przełączniki firmy Omron, zapewnia to wysoką żywotność. Myszka posiada suwak na dolnej części, przy jego pomocy wybierzemy próbkowanie 250, lub 500 Hz. Suwak uruchamia także tryb video, który służy do pracy z odtwarzaczami multimedialnymi. Przyciski myszki spełniają wtedy określone funkcje.

Gamingowe gryzonie - ranking >>>

Hama uRage Unleashed

Drugi suwak wyłącza myszkę, oraz włącza ją w dwóch trybach, z podświetleniem i bez.

Przyciski

Poza dwoma podstawowymi przyciskami myszka Hamy posiada także wygodną rolkę, która także służy jako przycisk. Za rolką umieszczono przełącznik DPI. Myszka posiada podświetlenie w czterech kolorach. Kolor jednocześnie oznacza wartość DPI.

Hama uRage Unleashed

W lewy przycisk myszki wtopiono dodatkowy przycisk "Rapid fire", przydający się do prowadzenia ognia ciągłego w grach. Ostatnie dwa przyciski umieszczono pod kciukiem. Dostęp do przycisków jest bardzo dobry i korzysta się z nich komfortowo.

Jakość i komfort

Stosunek jakości do ceny w nowej myszce Hamy jest bardzo dobry. Myszkę wykonano w większości z gumowanego tworzywa, pod kciukiem umieszczono gumowy element. Dzięki temu myszka wygląda ładnie, a dłoń bardzo dobrze się do niej przyczepia. Także ślizgacze są dobrej jakości. Na podkładce renomowanej firmy myszka przesuwa się bez oporu.

Myszki, których używają profesjonalni gracze >>>

Hama uRage Unleashed

Mysz wyprofilowana jest pod gracza praworęcznego. Jest dość długa i wysoka. Dlatego nada się także dla graczy o większych dłoniach. Nadaje się najlepiej do pełnego chwytu palm-grip, jednak innych chwytów również możemy na niej użyć. Baterie odpowiednio dociążają myszkę, waży z nimi ponad 120 gramów.

Wrażenia z testów 

Sensor Avago 3050 to jeden z najbardziej zaufanych sensorów z myszek średniej klasy. Nie zapewnia tak dobrej precyzji jak Avago 3090, czy wyższe sensory Pixarta, jednak do większości gier wystarczy. Niestety rozdzielczości przy tym sensorze są często interpolowane, czyli programowo powiększane. Tak jest też i tutaj. Rozdzielczość 4000 DPI okazała się kompletnie nieprzydatna do gier, sensor wtedy staje się nieprecyzyjny.

Jednak pozostałe 3 rozdzielczości sprawdzają się. Szczególnie polecam 800 i 1600, do gier i korzystania z internetu. Próbkowanie 500 Hz pozwala na granie nawet w szybsze gry, nie obyło się także bez testu w CS:GO, gdzie wyniki rozgrywek były zadowalające. Często myszki bezprzewodowe zapewniają jedynie 125 Hz próbkowania, tutaj mamy 250 i 500, jest to duży plus.

Poza rozdzielczością 4000 DPI nie było żadnych wpadek. Myszka działa poprawnie.

PODSUMOWANIE

Hama uRage Unleashed to udany gryzoń. Dobrze wykonany, wygodny. bezprzewodowy.
Posiada kilka mankamentów, jednak przyćmiewane są one ogromem zalet.
Mysz zapewnia świetny stosunek jakości do ceny. W tej cenie jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych bezprzewodowych propozycji do gier. 

blog comments powered by Disqus
Hama uRage Unleashed - bezprzewodowa nowość dla graczy