PODPOWIEDZI:

Sharkoon SharkZone K20 - Recenzja Solidnej Klawiatury Membranowej

W dzisiejszej recenzji zaprezentuję Wam jedną z najciekawszych klawiatur membranowych, jakie trafiły w moje ręce w ostatnim czasie. Sharkoon SharkZone K20 to solidny kawałek sprzętu, nie tylko dzięki metalowej bazie. W testach zaskoczyła mnie pozytywnie funkcjonalnością, wyniki tych testów w poniższej recenzji. Zapraszam

Sharkoon SHARK ZONE K20

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidnie wykonana
  • 3 kolory podświetlenia
  • Ciekawy design
  • Dużą żywotność membrany
  • Rozsądna cena
WADY
  • Brak oprogramowania

Podstawowe informacje

Sharkoon SharkZone K20 to klawiatura membranowa, jednak żywotność tej membrany wynosi aż 10 milionów kliknięć. Dzięki temu znacznie przewyższa większość klawiatur w podobnej cenie.

Sharkoon SharkZone K20

Kolejną ciekawą cechą jest osadzenie klawiszy na masywnej płycie z metalu. Dzięki temu klawiatura ta posiada słuszną wagę - około 1350 gramów.

  • Wymiary klawiatury to 455 x 210 x 37 mm


Długość przewodu 160 cm - zabezpieczony żółtą izolacją. Zakończenie przewodu to pozłacany wtyk USB. Częstotliwość próbkowania wynosi 1000 Hz. Dzięki temu klawiatura w grach reaguje niezwykle szybko.

Sharkoon SharkZone K20

Klawiatura posiada dużą podpórkę pod nadgarstki, jednak jest ona chłodna. Taki urok metalu.
Jeśli ten chłód nie jest dla nas komfortowy, lub po prostu chcemy poprawić przyczepność nadgarstków do podpórki możemy użyć dwóch elementów z silikonu. Są łatwe w czyszczeniu (można myć pod bieżącą wodą) i łatwo do założenia, jak i zdjęcia.

Dodatkowo poprawiają przyczepność klawiatury do blatu.

Test Sharkoon SharkZone K20

Klawiatura nie posiada dodatkowych podwyższeń, do blatu jest mocowana za pomocą elementów antypoślizgowych. Spód klawiatury również jest metalowy.

Wrażenia z użytkowania

Do klawiatury Sharkoon SharkZone K20 przyzwyczaić można się już po kilku godzinach użytkowania. Nie posiada oprogramowania, co może być i wadą i zaletą, Plus jest taki, że podłączamy do komputera i mamy pełną funkcjonalność.

Klawiatura dla gracza Sharkoon SharkZone K20

Klawiatura posiada układ 3 bloków, co uprzyjemnia pisanie. Jest bardzo ergonomiczna. Klawisze są wysoko zawieszone, skok dość duży. Dodatkowo widać prześwity pomiędzy podstawą, a nakładkami. Powoduje to ciekawy efekt wizualny.

Recenzja Sharkoon SharkZone K20

Od przodu klawiatura posiada niezwykle płaski profil. Same nakładki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa.

Cena Sharkoon SharkZone K20

Ta gamingowa klawiatura posiada funkcję odwrócenia WSAD i kursorów, oraz zestaw klawiszy multimedialnych.

Gdzie kupić Sharkoon SharkZone K20

Ciekawą funkcją jest blokada wszystkich klawiszy. Przydatna jeśli mamy w domu małe dzieci, które potrafią przypadkiem usunąć jakiś ważny plik z komputera.

Podświetlenie

Klawiatura Sharkoon SharkZone K20 posiada trzy kolory podświetlenia. oraz 4 warianty pracy.

Wyłączone, 50%, 100%, pulsacja.

Sharkoon SharkZone K20

Sharkoon SharkZone K20

Sharkoon SharkZone K20

Podświetlenie tej klawiatury jest odpowiednio dobrane, na maksymalnym poziomie jasności nie razi po oczach, a bardzo dobrze podświetla klawisze.

Kilka trybów i kolorów sprawia, że możemy się podświetleniem pobawić.

Wrażenia z testów

Sharkoon SharkZone K20 jest dość cichą klawiaturą, reakcja klawisza jest wyważona, dzięki czemu nie musimy mocno uderzać nakładek. Klawiatura reaguje dość lekko i bardzo szybko można ją polubić.

Dzięki próbkowaniu 1000 Hz opóźnienie sygnału wynosi jedynie 1ms, dobra wiadomość dla graczy.

Oznacza to tyle, że ta klawiatura nadaje się do pisania, jak i do dynamicznych gier.

Sharkoon SharkZone K20

Posiada również funkcję Anti-Ghosting. Sprawdziłem wiele kombinacji, w większości przypadków łapanych było jednocześnie od 6 do 9 klawiszy. Jak na klawiaturę membranową bardzo dobry wynik.

Sprawdź cenę klawiatury Sharkoon SharkZone K20 

Klawisze multimedialne przydają się także w grach, możemy regulować np, głośność gry. Zamiana WSAD na kursory akurat mi się nie przydała, jednak lepiej mieć za dużo opcji w klawiaturze, niż za mało.

Podsumowanie

Sharkoon SharkZone K20 to naprawdę konkretny sprzęt dla gracza. Klawiatura jest solidnie wykonana, masywna, metalowa baza robi wrażenie. Posiada klawisze multimedialne, funkcję anti-ghosting, oraz przyjemne podświetlenie. Dodatkowym atutem jest agresywny design klawiatury.

Myślę, że w tej cenie nie ma się tutaj do czego przyczepić, niektórym osobom może brakować oprogramowania, jednak nie jest ono niezbędne moim zdaniem. Sharkoon SharkZone K20 jest zdecydowanie jedną z najlepszych klawiatur membranowych ostatnich miesięcy. Ze swojej strony zdecydowanie polecam.

Sprawdź też:

blog comments powered by Disqus
Sharkoon SharkZone K20 - Recenzja Solidnej Klawiatury Membranowej