PODPOWIEDZI:

Testujemy Myszkę Gamingową Roccat Kova 2016

Roccat Kova 2016 - następca Kovy +. Zmieniony design, dodane nowe przyciski funkcyjne, więcej możliwości konfiguracji - zarówno kolorów podświetlenia jak i skrótów i makr. Czy nowa myszka dla graczy stanie się liderem na rynku myszek gamingowych? Przekonajmy się w recenzji Roccat Kova 2016!

Roccat Kova 2016

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetny Design
  • Ilość Przycisków Funkcyjnych
  • Możliwość Konfiguracji
  • Wygoda
WADY
  • Brak

Design i wykonanie

Z samego opakowania dowiadujemy się o rozdzielczości 7000 DPI - to ponad dwukrotnie więcej niż Kova[+]. Do tego podwójne podświetlenie RGB i obsługa systemu Easy SHift +, o którym wspominałem już w recenzji Roccat Isku FX, do której serdecznie zapraszam. Roccat Kova 2016 dotarła do mnie w kolorze białym - lub białego szturmowca imperium, jak określiłem przy recenzji Isku FX, bo zdecydowanie mam tutaj skojarzenia z żołnierzami imperium z Gwiezdnych Wojen.
 

Roccat Kova 2016 - recenzja

W zgrabnym opakowaniu znajdziemy jedynie myszkę oraz książeczki z instrukcjami. Zestaw minimalny, ale czego wymagać więcej. Sama myszka prezentuje się nieziemsko. Wygląda bardziej agresywnie niż swoja poprzedniczka, posiada więcej odważnych i lekko zaokrąglonych załamań w swoim designie i przepięknie prezentuje się w widocznej bieli, choć oczywiście dostępna jest również w klasycznej czerni.

Roccat Kova 2016 - recenzja

Samo body jest stworzone z matowego plastiku bez ogumienia, który bardzo przyjemnie trzyma się w dłoniach, pod spodem natomiast mamy 5 dużych ślizgaczy, które pozwalają myszce bez problemu poruszać się na podkładce.

Najlepsze myszki dla zapalonego gracza >>>

No, ale przejdźmy do konkretów - Przycisków fizycznych na myszce znajdziemy aż 10 - dwa podstawowe, kółko myszy, przycisk od zmiany DPI oraz 6 przycisków funkcyjnych po obu stronach myszy. Dzięki oprogramowaniu Roccat Swarm do każdego z nich możemy przypisać zupełnie inną akcję, a dzięki opcji Easy Shift możemy podwoić liczbę akcji do przypisania i w taki sposób mieć nawet do 22 akcji, makr lub przycisków przypisanych do naszej myszki. Oczywiście to nie wszystko - przystosować możemy również prędkość scrollingu pionowego i poziomego, dwukliku i ilości DPI na jednym z 5 trybów szybkich ustawień. Słowem - pełna wolność konfiguracji.

Roccat Kova 2016 - recenzja

Również same wizualia możemy swobodnie zmieniać - myszka ma dwa niezależne punkty podświetlenia, które możemy ustawić na dowolny kolor w systemie RGB - dodatkowo dołożyć można efekt oddychania, mruganie, lub stałe podświetlenie - no i oczywiście tzw. Color Flow, czyli całą paletę barw.

Działanie i optyka 

No ale przejdźmy do samej optyki myszki. Kova wyposażona jest w sensor Optyczny o rozdzielczości 7000 DPI. Zaczęliśmy od testów LOD na płytkach CD - Kova sprawowała się dobrze na dwóch płytkach CD - przy trzeciej nie reagowała.

Myszki, których używają profesjonalni gracze >>>

Roccat Kova 2016 - recenzja

Następnie zrobiliśmy testy odświeżania - Myszka zbierała dane z prędkością średnio 260-300Hz. Następnie Interpolacja - ta nie występowała aż do najmocniejszego ustawienia DPI, gdzie występowały przerwy między pixelami. Zrobiliśmy również orientacyjne pomiary realistyczne DPI i wszystkie dane były zbliżone do tych podanych przez producenta. Nie ma tutaj więc żadnych zakłamań lub bajerowania -Kova faktycznie potrafi swoje i potrafi to udowodnić nawet podczas testów. Na sam koniec zapuściliśmy test w Paincie - falowanie było minimalne i było związane bardziej z moim niepewnym ruchem ręki niż efektem występującym hardwarowo. Jednym słowem - Kova spisała się świetnie.

Roccat Kova 2016 - recenzja

Podsumowując produkt - za niecałe 300zł dostajemy niesamowicie wykonaną myszkę, która prezentuje się świetnie. Produkt pozwala na dużą dozę konfiguracji i nie zawodzi pod względem optycznym. Wszystko zostało dopracowane na ostatni guzik - a w zestawie z innymi klawiaturami Roccatu nawet bardziej, bo poprzez Talk FX i Alien FX podzespoły mogą się komunikować ze sobą i podświetleniem informować nas o konkretnych eventach w grach. Czy rekomendujemy? Zdecydowanie - Roccat Kova dostaje od nas 4.5/5 gwiazdek, odznakę designu i naszą rekomendację.

blog comments powered by Disqus
Testujemy Myszkę Gamingową Roccat Kova 2016