PODPOWIEDZI:

Jaka Ładowarka Samochodowa na USB? Wydajność Quick Charge 2.0

Zastanawialiście się kiedyś, jaką wydajność ładowania mają adaptery samochodowe USB na gniazdo zapalniczki? Może nadzialiście się już na produkt, który na opakowaniu miał zadeklarowane natężenie w wysokości 2A, a smartfon w kilka godzin podwyższył procent baterii zaledwie o kilka jednostek? Dziś przetestujemy dla Was ładowarkę samochodową od firmy Blitzwolf, która jest kompatybilna ze standardem Qualcomm Quickcharge 2.0, którego wspiera cała masa nowoczesnych telefonów. Chcecie się przekonać, jak w praktyce sprawuje się adapter kosztujący niespełna 30 zł? Oglądajcie!

BlitzWolf BW-C6 30W Quick Charge QC 2.0

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Solidne wykonanie
 • Niewielkie gabaryty
 • Porządne styki
 • Wysoki stosunek jakości do ceny
 • Kompatybilność z Quick Charge 2.0
 • Natężenie prądu zgadza się z tym, co deklaruje producent
WADY
 • Zasadniczo brak

Wygląd zewnętrzny

Najpierw przyjrzyjmy się samemu gadżetowi. Przybył on do nas prosto z Chin, ze sklepu banggood.com w zgrabnym pudełeczku. W nim znajdziemy sam adapter samochodowy oraz kwitek potwierdzający 18-miesięczna gwarancję firmy Blitzwolf. Trzeba przyznać, że urządzenie wygląda bardzo solidnie. Wykonane jest oczywiście z plastiku, jednak jest on dobrej jakości. Metalowe styki również sprawiają wrażenie solidnych, co potwierdziły przez kilkutygodniowy okres użytkowania. Nie ma tutaj problemu znanego z tanich ładowarek z Allegro, tzn. że aby zaczęły pobierać prąd, trzeba ułożyć je w odpowiedniej pozycji. Niezależnie, jak w gnieździe zapalniczki ułożymy model BW-C6 30W, za każdym razem łapie napięcie.

Warto zaznaczyć, że mimo obecności dwóch gniazd, bowiem oprócz certyfikowanego przez Qualcomm, tj. 9V 2A lub 12V 1,5A, znajdziemy jeszcze drugi o maksymalnym prądzie 5V/2.4A, adapter jest naprawdę zgrabny i nie zajmuje dużo miejsca. Jego wymiary to 60 x 35 x 22 mm. Moc urządzenia wynosi 30W.

BlitzWolf BW-C6 30W Quick Charge QC 2.0

Testy praktyczne

Aby uniezależnić wyniki od modelu wykorzystanego auta, a właściwie jego akumulatora czy alternatora nasze pomiary przeprowadzimy w kontrolowanych warunkach, na prądzie zmiennym przeprowadzonym przez transformator na 12V.

Zobacz również lampkę LED z Chin >>>

Do testów wykorzystaliśmy smartfona Alcatel Idol 4S, którego wyposażono w procesor Snapdragon 652, wspierający Quick Charge 2.0. Jak widać oryginalna ładowarka od Idola na tablicy znamionowej mówi nam, że urządzenie może być ładowane prądem 5V 2A lub 9V 1.67A. Dokładnie takie same informacje znajdziemy na ładowarce od Samsunga Galaxy S6. Do testów użyję trzech przewodów. Oryginalnego od Idola 4S, używanego już dobre pół roku oryginalnego przewodu Samsunga oraz drugiego kabla od koreańskiego producenta, jednak dużo nowszego, dostaliśmy go testów wraz z kamerką Gear 360.

Pierwsze próby wykonałem na oryginalnym przewodzie. Na gnieździe sPower wynik oscylował w granicach 5V 1,6A, z kolei Quick Charge 2.0 dawało rezultat 9V, 1,75A, czyli nawet lepszy niż oferuje adapter sieciowy dołączony do pudełka z telefonem.

TOPowe smartfony >>>

Co ciekawe na wysłużonym już przewodzie Samsunga sPower dawało jedynie natężenie 0,7A. Nowszy kabek od koreańskiego producenta przy pierwszej próbie na sPower uzyskał nawet gorszy wynik 0,65A, później natomiast natężenie podskoczyło do 1A. Z kolei gniazdo Quick Charge 2.0 dawało już normalny prąd 9V 1,77A.

BlitzWolf BW-C6 30W Quick Charge QC 2.0

A może by tak?

Jak widzicie dużo także zależy od przewodu. Nie potrafię jednak wytłumaczyć anomalii dot. Niższego natężenia tylko w przypadku gniazda sPower. Te wyniki skłaniają mnie do nakręcenia filmu na temat tanich i drogich przewodów do ładowania smartfonów, czy ogólnie różnych rodzajów kabli. Jeżeli chcecie taki filmik zostawcie kciuk w górę i napiszcie w komentarzu czy mam taki materiał wykonać.

Podsumowanie

Wracając jednak do bohatera naszego filmiku, a więc adaptera samochodowego firmy Blitzwolf, to w przeciwieństwie do ładowarki z Allegro za kilka złotych, której używałem do tej pory – potrafił on naładować mój telefon w takim tempie, jak robi to adapter sieciowy podpięty do gniazdka elektrycznego. Z całą pewnością dane podane przez producenta są tutaj zatem autentyczne i w cenie 30 zł ten produkt jest, jak najbardziej godny polecenia. Pamiętajcie tylko, aby podłączać do niego dobrej jakości przewód, gdyż jak widzieliście nie każdy kabel będzie dawał takie same rezultaty w zakresie natężenia.

W sklepie banggood znajdziecie także nieco droższą ładowarkę samochodową, która obsługuje standard Quick Charge 3.0, a więc kompatybilne smartfony będą się dzięki niej ładować jeszcze szybciej. Dla pewności w opisie załączam linka do tekstowej wersji tej publikacji, gdzie znajdziecie listę urządzeń kompatybilnych z szybkim ładowaniem zarówno w wersji 2, jak i 3.0.

BlitzWolf BW-C6 30W Quick Charge QC 2.0

Lista urządzeń Quick Charge 2.0:

 • Asus Transformer T100 / Asus Zenfone 2 / Droid Turbo by Motorola / Eben 8848 / Fujitsu Arrows NX / Fujitsu F-02G / Fujitsu F-03G / Fujitsu F-05F /
 • Google Nexus 6 / HTC Butterfly 2 / HTC One (M8) / HTC One (M9) / Kyocera Urbano L03 / LeTV One Max / LeTV One Pro / LG G Flex 2 / LG G4 /
 • Moto X Pure Edition / Moto X Style / New Moto X by Motorola / Panasonic CM-1 / Ramos Mos1 / Samsung Galaxy S5 (Japan) / Samsung Galaxy S6 /
 • Samsung Galaxy S6 Edge / Samsung Note 4 / Samsung Note Edge / Sharp Aquos Pad / Sharp Aquos Zeta / Sharp SH01G/02G / Sony Xperia Z2 (Japan) /
 • Sony Xperia Z2 Tablet (Japan) / Sony Xperia Z3 / Sony Xperia Z3 Compact /Sony Xperia Z3 Tablet / Sony Xperia Z3+ / Sony Xperia Z4 / Sony Xperia Z4 Tablet /
 • Xiaomi Mi 3 / Xiaomi Mi 4 / Xiaomi Mi Note / Xiaomi Mi Note Pro / Yota Phone 2ZTE Axon Pro / ZTE Nubia My Prague / ZTE Z9

5V/2.4A Compatible Models (slightly faster than conventional charger):

 • iPhone, iPad, Samsung, Nexus, Xiaomi, HTC, Meizu, LG, Lenovo, Huawei, Digital Camera, PC, Xiaomi Yi, Sjcam Camera and more.

Lista urządzeń Quick Charge 3.0:

 • Xiaomi 5 / Letv Max Pro / LG G5 / HTC 10 / Asus ZenFone 3 /HTC One A9 / Nubia Z11 / ZTE Axon 7

blog comments powered by Disqus
Jaka Ładowarka Samochodowa na USB? Wydajność Quick Charge 2.0