PODPOWIEDZI:

MyPhone C-Smart Glam - Taniej Nie Będzie [RECENZJA]

Czy nowy smartfon może kosztować mniej niż 200 zł? Tak! W dzisiejszej recenzji zaprezentujemy budżetowy smartfon polskiego producenta - MyPhone C-Smart Glam. Zapraszamy do czytania i oglądania!

myPhone C-Smart Glam

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Tani
  • Dual SIM
  • Mały, Kompaktowy
WADY
  • Fatalny Ekran
  • Aparat

MyPhone C Smart Glam, bo tak nazywa się najnowszy wynalazek naszego rodzimego producenta, od 13 października dostępny w jednym z popularnych dyskontów za jeden banknot z wizerunkiem Zygmunta Starego. Czy możemy czegokolwiek oczekiwać od smartfona za tę cenę ? Czego możemy się spodziewać i czy warto go kupić?

Wygląd

Zacznijmy od plusów – MyPhone C Smart jest przede wszystkim urządzeniem kompaktowym, w miarę ładnym. W oczy rzuca się przede wszystkim finezyjne ułożenie aparatu i LEDa. W tej cenie nie możemy oczekiwać cudów jeżeli chodzi o wykonanie.  Smartfon, mimo że w produkcji wykorzystano ordynarny plastik, sprawia wrażenie dobrze wykonanego. Nic nie skrzypi, ani nie trzeszczy. Na pudełku możemy zobaczyć zieloną etykietę DEKRA gwarantująca trwałość produktu. Pomijamy jednak funkcjonalność i łatwość obsługi – żadna niespodzianka, dobrze już przecież znamy androida.

Recenzja MyPhone C-Smart

Specyfikacja

Przejdźmy jednak do konkretów. Specyfikacja w MyPhonie nie wypada aż tak tragicznie – mamy dostępny czterordzeniowy procesor, niestety ani strona producenta, ani zainstalowane benchmarki nie ujawniają nazwy, ani producenta tego podzespołu. Ponadto mamy dostępny 1GB pamięci RAM oraz 8GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia o kartę SD do 32GB. Na papierze nie wygląda to źle, w benchmarku Antutu osiągnął 21 464 punkty. Nie oszukujmy się, smartfon będzie nam służył tylko do podstawowych czynności, takich jak dzwonienie, wysyłanie SMS, ewentualnie sprawdzanie poczty. Z pierwszych testów wynika, że raczej będziemy męczyć się podczas gier czy przeglądania Internetu, przynajmniej z przeglądarki Chrome.

Recenzja MyPhone C-Smart

Najgorszą jednak rzeczą, o której trzeba powiedzieć, która nie wyszła MyPhonowi jest ekran dotykowy o przekątnej 4” cale i rozdzielczości 480x800 pikseli. Nie ganię ich za to, że on jest mały, ale za to, że jeżeli spojrzymy pod, nawet małym, kątem wszystko staje się negatywem, uniemożliwiając nam dojrzenie jakichkolwiek treści.

Recenzja MyPhone C-Smart

MyPhone C Smart Glam jest pierwszym na świecie telefonem przeznaczonym dla osób leworęcznych – wszystkie klawisze funkcyjne umieszczone są na lewej krawędzi, co zdecydowanie utrudnia obsługę sprzętu prawą dłonią.

Zobacz Recenzję MyPhone X Pro

Co do multimediów, nie będziemy się za bardzo rozpisywać. W smartfonie Myphone glam mamy dwa aparaty, jeden dwumegapikselowy (główny) a na froncie VGA 0,3Mpix. Otwarcie trzeba przyznać, że tymi aparatami zdjęcia z wakacji może i zrobimy, jednak do albumu nadawać się już nie będą.

Recenzja MyPhone C-Smart

W dzisiejszych czasach, czasach selfie, oczekuje się zupełnie innej jakości. Dźwięk za to działa całkiem przyzwoicie, smartfon jako mp3 sprawdzi się znakomicie.

System

Jednym z plusów jest system operacyjny Android 6.0 Marshmallow – jest to świeży system, którego aktualizacji nie ujrzy rzesza, o wiele lepszych, smartfonów. Tak, da się odpalić Mashmallowa na takim sprzęcie a działa on, nawet, przyzwoicie. Działałby on jeszcze sprawniej, gdyby nie dodatkowe, wbudowane i aplikacje reklamowe. Z ciekawostek – wywoływanie listy aplikacji odbywa się poprzez dwukrotne stuknięcie środkowego kółka, takiego patentu nie stosuje żaden inny producent.

Słów jeszcze kilka o baterii, zastosowano akumulator litowo jonowy o pojemności 1400 mAh, co w praktyce, przy takiej specyfikacji, powinno umożliwić około dwa dni pracy.

Podsumowanie

To warto czy nie warto kupić smartfona C Smart Glam? Jest to na pewno ciekawa propozycja dla dzieci jak i osób starszych, jednym słowem – nie aż tak wymagających użytkowników. Fajny telefon na start i do podstawowej obsługi. Osoby oczekujące cudów, niestety tym razem się zawiodą. Pokemonów na tym sprzęcie nie odpalimy. Miejmy jednak na uwadze, że jest to sprzęt za niecałe dwieście złotych, długo by szukać czegoś innego w tej kwocie.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
MyPhone C-Smart Glam - Taniej Nie Będzie [RECENZJA]