Test Budżetowego Smartfona MyPhone Luna II

MyPhone Luna II to na pierwszy rzut oka smartfon z bardzo dużym wyświetlaczem i pojemnym akumulatorem. Czy wyróżnia się on jednak czymś na tle konkurencji i czy wart jest swojej ceny? Wszystkiego dowiecie się w tej recenzji.

myPhone Luna II

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • wyświetlacz
  • akumulator
  • płynność
WADY
  • aparaty
  • ciężki demontaż klapki baterii

OBUDOWA

Gdy wyjąłem smartfona z opakowania byłem przekonany, że na tyle myPhone Luna II umieszczono szkło. Szybko jednak okazało się, że jest to jednak tworzywo sztuczne, które jest dość mocno podatne na zarysowania i zabrudzenia. To, co mnie jednak zaskoczyło, to że pomimo zdejmowanej klapki baterii i dużych rozmiarów smartfona całość jest bardzo dobrze spasowana, nic na tyle się nie ugina i nie trzeszczy.


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Na tyle umieszczono aparat główny z podwójną diodą LED, napis Luna II oraz logo producenta. Na prawej krawędzi znalazło się miejsce na klawisze głośności i zasilania, od góry na złącze słuchawkowe, a od dołu na mikrofon, głośnik mono oraz gniazdo microUSB. Na lewym boku nie znajdziemy żadnych dodatków.

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

Na froncie umieszczono, przede wszystkim, duży, bo aż 5,7-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Charakteryzuje się on dużą jasnością, świetnymi kątami widzenia oraz przyzwoitym nasyceniem kolorów. Nad nim umieszczono kamerkę, podstawowe czujniki, głośnik do rozmów oraz logo producenta.

Cena testowanego smartfona >>>

Osobiście dość duży problem miałem z demontażem klapki baterii. Według instrukcji powinniśmy podważyć obudowę w zaznaczonym strzałką miejscu od dołu prawej krawędzi smartfona. Mi, po wielu minutach nie udało się zdemontować jej w tym miejscu, dopiero podważenie w okolicach zaślepki głośnika przyniosło oczekiwany rezultat.

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

SYSTEM

W urządzeniu znajdziemy system operacyjny Android w wersji 6.0 Marshmallow bez dodatkowej nakładki producenta. Zaimplementowano natomiast kilka mniej standardowych programów dodawanych z każdym smartfonem firmy myPhone.

Sprawdź też cenę pierwszej Luny >>>

Za działanie systemu odpowiada procesor MediaTek MT6753 z układem graficznym Mali-T720 i 2GB pamięci RAM. Pozwala to na komfortową pracę z urządzeniem. Oczywiście, pojedyncze spowolnienia i przycinki czasem się zdarzają, ale osobiście widząc cenę smartfona spodziewałem się, że będzie dużo gorzej. Warto zauważyć, że przy dłuższej pracy z urządzeniem odczujemy dość mocne grzanie się obudowy, szczególnie od góry.

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

Korzystanie ze smartfona z tak dużym wyświetlaczem, jak dla mnie, było zawsze bardzo komfortowe, ponieważ możemy, na przykład, na raz zobaczyć więcej treści na stronach internetowych. Żałuję jedynie, że nie znajdziemy w smartfonie żadnych funkcji multizadaniowości. Na tak dużym wyświetlaczy bardzo komfortowo korzystałoby się z kilku dwóch aplikacji jednocześnie.

APARAT

W myPhone Luna II znajdziemy 13-megapikselowy aparat główny z podwójną diodą LED. Muszę jednak powiedzieć, że spodziewałem się nieco lepszej jakości zdjęć. Kolory są dość nienaturalne, a fotografie wykonywane są trochę za wolno, przez co bardzo łatwo jest je rozmazać. Jedynie można powiedzieć, że przy dobrych warunkach oświetleniowych jesteśmy w stanie uchwycić dużo szczegółów na zdjęciu .

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

Fotografie wykonane frontową, 5-megapikselową kamerką są przyzwoite, ale nie ma czym się zachwycać. Kolory są bardzo wyblakłe, szczegółowość na przyzwoitym poziomie, a kąt soczewki niezbyt szeroki.

Rankingi czołowych smartfonów >>>

Aplikacja aparatu jest bardzo podstawowa i nie znajdziemy tu zbyt wielu dodatków. Do dyspozycji jest tylko tryb normalny, panoramiczny i upiększanie twarzy. Ogólnie mówiąc myPhone Luna II jest przeciętnym wyborem jeśli szukamy urządzenia, którym będziemy wykonywać dużo zdjęć.

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

BATERIA

Sporym zaskoczeniem w smartfonie jest akumulator. Producent umieścił w smartfonie baterię o pojemności 3400 mAh, która spokojnie pozwala na dwa dni dość intensywnej pracy, czyli, w moim wypadku cały czas włączony internet (głównie transmisja danych, okazyjnie WI-FI), pełna synchronizacja oraz automatyczna jasność wyświetlacza. Przy ciągłym korzystaniu ze smartfona bez problemu jesteśmy w stanie osiągnąć wyniki na poziomie nawet 6 - 6,5 godziny z włączonym ekranem, co uważam za rewelacyjny wynik!

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

PODSUMOWANIE

MyPhone Luna II kosztuje około 700 złotych. Czy jest to dobra cena za to urządzenie? Szczerze mówiąc trudno mi jednoznacznie to ocenić. Z jednej strony mamy tu duży, czytelny wyświetlacz, dość płynny system i dobrą baterię, z drugiej bardzo przeciętne aparaty. Ja osobiście rozważyłbym prawdopodobnie zakup innego urządzenia ze względu za przeciętną jakość zdjęć wykonywanych tym smartfonem.

A co Wy sądzicie o myPhone Luna II? Czy Wy zakupilibyście ten model? Dajcie znać w komentarzach.

Ocena - MyPhone Luna II

blog comments powered by Disqus