PODPOWIEDZI:

Test Budżetowego Smartfona MyPhone Luna II

MyPhone Luna II to na pierwszy rzut oka smartfon z bardzo dużym wyświetlaczem i pojemnym akumulatorem. Czy wyróżnia się on jednak czymś na tle konkurencji i czy wart jest swojej ceny? Wszystkiego dowiecie się w tej recenzji.

myPhone Luna II

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • wyświetlacz
  • akumulator
  • płynność
WADY
  • aparaty
  • ciężki demontaż klapki baterii

OBUDOWA

Gdy wyjąłem smartfona z opakowania byłem przekonany, że na tyle myPhone Luna II umieszczono szkło. Szybko jednak okazało się, że jest to jednak tworzywo sztuczne, które jest dość mocno podatne na zarysowania i zabrudzenia. To, co mnie jednak zaskoczyło, to że pomimo zdejmowanej klapki baterii i dużych rozmiarów smartfona całość jest bardzo dobrze spasowana, nic na tyle się nie ugina i nie trzeszczy.

Na tyle umieszczono aparat główny z podwójną diodą LED, napis Luna II oraz logo producenta. Na prawej krawędzi znalazło się miejsce na klawisze głośności i zasilania, od góry na złącze słuchawkowe, a od dołu na mikrofon, głośnik mono oraz gniazdo microUSB. Na lewym boku nie znajdziemy żadnych dodatków.

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

Na froncie umieszczono, przede wszystkim, duży, bo aż 5,7-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Charakteryzuje się on dużą jasnością, świetnymi kątami widzenia oraz przyzwoitym nasyceniem kolorów. Nad nim umieszczono kamerkę, podstawowe czujniki, głośnik do rozmów oraz logo producenta.

Osobiście dość duży problem miałem z demontażem klapki baterii. Według instrukcji powinniśmy podważyć obudowę w zaznaczonym strzałką miejscu od dołu prawej krawędzi smartfona. Mi, po wielu minutach nie udało się zdemontować jej w tym miejscu, dopiero podważenie w okolicach zaślepki głośnika przyniosło oczekiwany rezultat.

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

SYSTEM

W urządzeniu znajdziemy system operacyjny Android w wersji 6.0 Marshmallow bez dodatkowej nakładki producenta. Zaimplementowano natomiast kilka mniej standardowych programów dodawanych z każdym smartfonem firmy myPhone.

Za działanie systemu odpowiada procesor MediaTek MT6753 z układem graficznym Mali-T720 i 2GB pamięci RAM. Pozwala to na komfortową pracę z urządzeniem. Oczywiście, pojedyncze spowolnienia i przycinki czasem się zdarzają, ale osobiście widząc cenę smartfona spodziewałem się, że będzie dużo gorzej. Warto zauważyć, że przy dłuższej pracy z urządzeniem odczujemy dość mocne grzanie się obudowy, szczególnie od góry.

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

Korzystanie ze smartfona z tak dużym wyświetlaczem, jak dla mnie, było zawsze bardzo komfortowe, ponieważ możemy, na przykład, na raz zobaczyć więcej treści na stronach internetowych. Żałuję jedynie, że nie znajdziemy w smartfonie żadnych funkcji multizadaniowości. Na tak dużym wyświetlaczy bardzo komfortowo korzystałoby się z kilku dwóch aplikacji jednocześnie.

APARAT

W myPhone Luna II znajdziemy 13-megapikselowy aparat główny z podwójną diodą LED. Muszę jednak powiedzieć, że spodziewałem się nieco lepszej jakości zdjęć. Kolory są dość nienaturalne, a fotografie wykonywane są trochę za wolno, przez co bardzo łatwo jest je rozmazać. Jedynie można powiedzieć, że przy dobrych warunkach oświetleniowych jesteśmy w stanie uchwycić dużo szczegółów na zdjęciu .

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

Fotografie wykonane frontową, 5-megapikselową kamerką są przyzwoite, ale nie ma czym się zachwycać. Kolory są bardzo wyblakłe, szczegółowość na przyzwoitym poziomie, a kąt soczewki niezbyt szeroki.

Rankingi czołowych smartfonów >>>

Aplikacja aparatu jest bardzo podstawowa i nie znajdziemy tu zbyt wielu dodatków. Do dyspozycji jest tylko tryb normalny, panoramiczny i upiększanie twarzy. Ogólnie mówiąc myPhone Luna II jest przeciętnym wyborem jeśli szukamy urządzenia, którym będziemy wykonywać dużo zdjęć.

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

BATERIA

Sporym zaskoczeniem w smartfonie jest akumulator. Producent umieścił w smartfonie baterię o pojemności 3400 mAh, która spokojnie pozwala na dwa dni dość intensywnej pracy, czyli, w moim wypadku cały czas włączony internet (głównie transmisja danych, okazyjnie WI-FI), pełna synchronizacja oraz automatyczna jasność wyświetlacza. Przy ciągłym korzystaniu ze smartfona bez problemu jesteśmy w stanie osiągnąć wyniki na poziomie nawet 6 - 6,5 godziny z włączonym ekranem, co uważam za rewelacyjny wynik!

MyPhone Luna II - smartfon z żywotną baterią

PODSUMOWANIE

MyPhoneLuna II kosztuje około 700 złotych. Czy jest to dobra cena za to urządzenie? Szczerze mówiąc trudno mi jednoznacznie to ocenić. Z jednej strony mamy tu duży, czytelny wyświetlacz, dość płynny system i dobrą baterię, z drugiej bardzo przeciętne aparaty. Ja osobiście rozważyłbym prawdopodobnie zakup innego urządzenia ze względu za przeciętną jakość zdjęć wykonywanych tym smartfonem.

A co Wy sądzicie o myPhone Luna II? Czy Wy zakupilibyście ten model? Dajcie znać w komentarzach.

Ocena - MyPhone Luna II

blog comments powered by Disqus
Test Budżetowego Smartfona MyPhone Luna II