PODPOWIEDZI:

Recenzja Butcher – Pikselowa Masakra

Ostatnio w Internecie popularna stała się gra Butcher. Jest to niezależne dzieło studia TransHuman Design. W produkcji brał udział twórca kultowego Soldata, dlatego spodziewać się można dobrej gry. Jak jedna sprawuje się Rzeźnik na komputerach? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Steam Controller

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Trudna
  • Wciąga
  • Przypomina takie gry jak Doom i Dark Souls
  • Lokacje Miasto i Dżungla
  • Niskie wymagania sprzętowe
WADY
  • Być może trochę za trudna
  • Brak trybu kooperacji

Fabuła w Rzeźniku praktycznie nie istnieje i mógłbym ją całkowicie pominąć. Rzeźnik budzi się ze snu i zaczyna siać zniszczenie na świecie. Wpada w prawdziwy szał mordowania wszystkich ludzi. To my jesteśmy agresorem, złym charakterem przed, którym broni się ludzkość. Krew bryzga na wszystkie strony, farbując otoczenie na czerwono. Przeciwnicy to typowe mięso armatnie, jednak przytrafiają się mocniejsze sztuki. Szczególnie w późniejszym fragmencie rozgrywki, dadzą nam solidnie w kość.

Butcher - Rzeźnik

Rzeźnik to nieśmiertelne połączenie platformówki 2D z grą zręcznościową. Mordujemy przeciwników, kontrolujemy poziom amunicji, zdrowia i pancerza. Gra nie rozpieszcza swoim poziomem trudności. Na myśl przychodzi mi porównanie, że Butcher to taki Dark Souls w 2D. Do ukończenia poziomu potrzebować będziemy sporej ilości prób. Chyba, że ilość zgonów bohatera, tak nas zniechęci do dalszego grania. Na pamięć będziemy musieli się uczyć występowania rywali oraz architektury lokacji. Po drodze regenerować będziemy zdrowie, pancerz i amunicję. Także natrafić możemy na nowe pukawki, które są poukrywane w poszczególnych światach.

Butcher - Dżungla

Graficznie Butcher nawiązuje do pixelartu. Piksele są tutaj na tyle duże, że momentami musiałem się zastanawiać co dany przedmiot prezentuje. Jednak nie jest to czynność, nad która warto dłużej rozmyślać. Rozgrywka jest na tyle szybka i wymagająca, ze priorytetem jest przeżycie. Światy podzielone są na lokacje, w których panuje inny motyw przewodni. Niezwykle podobało mi się miasto, gdzie atakowały nas latające pojazdy. Także dżungla miała swój niepowtarzalny klimat. Niezwykle przypominało mi to pierwszego Predatora, w którym Arnold Schwarzenegger polował na stwora. Do tego wszystkiego dodać musimy ogromna ilość wybuchów oraz krwi. Jak dla mnie świetna sprawa!

Butcher - Miasto

Sterować cyborgiem możemy przy pomocy myszy i klawiatury, jak i przy pomocy pada. Sami twórcy jednak dają nam do zrozumienie, że granie na kontrolerze, nie będzie należeć do najprzyjemniejszych doświadczeń. Widnieje informacja, że granie na kontrolerze jest rozwiązaniem eksperymentalnym. Zdecydowanie lepiej mi się grało, przy tak wymagającej produkcji, przy pomocy myszki i klawiatury. Twórcy pokusili się także o stworzenie kilku schematów sterowania, w zależności od preferencji gracza. Dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Rankingi najlepszych klawiatur do gier!

Butcher - Sekret

Butcher to naprawdę ciekawa gra ze względu na rozwałkę. Jest wymagająca i piekielnie trudna. Przejście tej gry na najłatwiejszym poziome trudności, jest już wyczynem. Co dopiero na wyższych, gdzie tracimy pancerz czy mamy okrojoną ilość punktów zdrowia. Twórcy dodali także system znajdziek, które są poukrywane na lokacjach. Zebranie wszystkich czaszek odblokowuje osiągnięcie na Steam, którym pochwalić się może 0,6% graczy. Niestety zabrakło mi możliwość zagrania w co-opie przy jednym komputerze czy przez sieć. Wspólna gra ze znajomym stała by się jeszcze bardziej interesująca. Sprawdźcie Rzeźnika koniecznie, jeżeli lubicie trudne gry z pikselową grafiką.

Wymagania Sprzętowe:

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 512 MB RAM DX 9.0/OpenGL 2 compliant 200 MB dostępnej przestrzeni

blog comments powered by Disqus
Recenzja Butcher – Pikselowa Masakra