PODPOWIEDZI:

Recenzja Battlefield 1 - Najlepsza Gra Multiplayer

Premiera nowego Battlefielda zawsze wzbudza spore zainteresowanie graczy. Nie jest to tytuł, który pojawia się co roku, jak np. Call of Duty. Battlefieldy mają rzadsze premiery i dłuższe wsparcie twórców. Gdzie autorzy aplikują nowe poprawki czy wprowadzają dodatki, z nową zawartością. W przypadku Battlefield 1 historia ponownie zatoczy koło. Jak jednak sprawdza się gra po premierze? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Battlefield 4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Multiplayer
  • W końcu świetna kampania
  • Destrukcja otoczenia
  • Wciągająca gra
WADY
  • Problemy techniczne
  • Nie działający Dx12

Nigdy nie byłem sympatykiem kampanii dla pojedynczego gracza w Battlefieldach. Były one dla mnie zdecydowanie zbyt nudne, pozbawione filmowości, do której przyzwyczaiła mnie seria Call of Duty. Studio DICE jednak nigdy nie ograniczało się wyłącznie do przygotowania multika. To bardzo dobrze, że próbują stworzyć dodatek, który dla większości graczy jest tylko wprowadzeniem do Pola Bitew. W przypadku Battlefielda 1, mamy do czynienia naprawdę z interesującą kampanią. Byłem niezwykle pozytywnie zaskoczony, że twórcom udało się stworzyć ciekawą historię. Podczas rozgrywki wcielimy się w 5 żołnierzy, którzy walczyli na różnych frontach. Rozdziały podzielone są na kilka mniejszych misji, jednak są na tyle rozbudowane, że można się z żyć z danym bohaterem. Poznać jego historię i zrozumieć jego poczynania. Twórcom w doskonały sposób udało się wprowadzić elementy multiplayera do singla. Mamy przejmowanie punktów, możliwość korzystania z pojazdów, zapoznanie się z wieloma rodzajami broni oraz mapami. Po krótkim wstępie, możemy zdecydować jaką pomniejszą kampanię chcemy rozegrać. Przyjdzie nam wcielić się jednego z członków załogi czołgu, pilota samolotu, ciężkiego żołnierza walczącego we Włoszech, wojownika z Australii oraz weterana z Bliskiego Wschodu. Wszystkich bohaterów łączy jeden wspólny mianownik. Są to trudy wojny, z którymi muszą się zmierzyć. Stracili bliskie osoby i chcą z tej wojny wyjść cało.

Battlefield 1 - Początek Gry

Rankingi najlepszych klawiatur dla graczy!

Z początku obawiałem się arsenału w najnowszym Battlefieldzie. Pierwsza Wojna Światowa nie należała do najbardziej zaawansowanych technologicznie. Zaczynały pojawiać się pierwsze czołgi i samoloty. Zaczęto korzystać z trującego gazu i walki były prowadzone bardziej pozycyjnie. Dlatego miałem pewne obawy, że studio DICE po prostu nie sprosta temu zadaniu. Tym czasem poradzili sobie naprawdę bardzo dobrze. Pukawki co prawda wyglądają dość dziwnie, np. pistolety z długą kolbą, ale strzela się z nich doskonale. Czasami karabinom brakuje skuteczności, zwłaszcza na dalsze odległości, jednak z bliska potrafią być niezwykle niebezpieczne. Walki z czołgami także wypadły bardzo dobrze. Natomiast największe wrażenie na mnie zrobiły, powietrzne walki z ogromnymi Zeppelinami. Były niezwykle efektowe i żałowałem, że rozdział ten jest już za mną. Chciałbym jeszcze móc trochę polatać w powietrzu. Misje mają częściowo otwartą strukturę. Są to dość duże mapy, które nie są ograniczone nie widzialnymi ścianami. Praktycznie nie mamy do czynienia w przypadku Battlefielda z misjami korytarzowymi. Jedynie kiedy za bardzo oddalimy się, zostaniemy poinformowani, że mamy kilka sekund na powrócenie na pole bitwy. Cele misji są oznaczone na mapie i mamy kilka sposobów na ich zrealizowanie. Możemy uderzyć od frontu, gdzie są silnie bronione czy też od tyłu po cichu. Gra praktycznie daje nam sporą swobodę w działaniu. Sztuczna inteligencja w singlu nie powala, w końcu Battlefield 1 to nie jest gra skradankowa. Musimy podejść naprawdę bardzo blisko, aby rywale nas zauważyli. Akurat jeżeli chodzi o ten aspekt, mogę wybaczyć tej grze.

Battlefield 1 - Kampania

Najnowszy Battelfield 1 jest jedną z najładniejszych gier na komputerze. Graficy wykonali kawał dobrej roboty, projektując grę. Jakość tekstur i efektów jest naprawdę imponująca. Mapy wyglądają, jakby żywcem zostały przeniesione ze starych zdjęć czy pocztówek. Muszę pochwalić także wykonanie postaci. W cutscenkach żołnierze prezentują się niezwykle filmowo i bardzo przekonywująco. Niestety, aby pozwolić sobie na najwyższą jakość grafiki, potrzebować będziemy silnego komputera. Głównym czynnikiem będzie posiadanie szybkiego procesora i wydajnej karty graficznej. W przypadku testowania Battlefielda 1, grałem na karcie graficznej Nvidia GTX 680. Z początku bez większych problemów, mogłem sobie pozwolić na wysokie ustawienia. Niestety po wprowadzeniu pierwszego patcha do gry i aktualizacji sterowników, zaczęły się problemy. Battlefield 1 crashował mi się co 5 minut. Powracałem do pulpitu z mało przyjemnym błędem, pochodzącym od DirectXa. Musiałem dość mocno eksperymentować z ustawieniami graficznymi, aby móc ukończyć grę. Bardzo zawiodłem się na głośno reklamowanym wsparciem DirectX 12. Chciałem na własnej skórze przekonać się, jak sprawuje się ta technologia. Niestety nie wiem kogo winić w cały tym zamieszaniu. Firma Nvidia oficjalnie zapowiedziała wsparcie dla Dx12, w przypadku kart graficznych z serii 600. Niestety po włączeniu w grze odpowiedniej opcji, Battlefield już się nie uruchamiał. Dlatego dość szybko zrezygnowałem z tej nowej technologii, na rzecz starszej stabilniejszej.

Battlefield 1 - Latanie

Każdy gracz Battlefielda wie, że kampania dla pojedynczego gracza jest jedynie rozgrzewką. Do dalszej praktycznie niekończącej się gry wieloosobowej. W przypadku Battlefielda 1 mamy dostęp do sprawdzonych trybów z poprzednich odsłon. Grać możemy w podboju, szturmie, szybkiej grze oraz w operacjach. Tego roczna odsłona Battlefielda bazuje na takim samym interfejsie jak Star Wars Battlefront. Jest to moim zdaniem zmiana na plus. Poprzednie odsłony wymagały ściągnięcie dodatkowego plugina do przeglądarki, aby móc wyszukiwać serwery. W końcu wszystko wróciło do normy, potyczek szukać możemy bezpośrednio w grze. Jeżeli chodzi o klasy postaci, także tutaj nie wprowadzono zbyt wielu zmian. Wybrać możemy szturmowca, medyka, wsparcie i zwiadowcę. Bohaterowie różnią się od siebie posiadanym uzbrojeniem. Rozgrywka w multiku jest niesamowicie miodna i wciągająca. Można się zanurzyć na bardzo długie godziny. Jednak z początku jest bardzo trudno. Musimy przyzwyczaić się do balistyki broni i sterowania. Bardzo często umierałem, nie mogąc nikogo zabić. Na szczęście złe momenty przeminęły i mogłem się cieszyć z licznych fragów na koncie. Wtedy Battlefield 1 staje się jeszcze bardziej wciągający. Serwerów dedykowanych jest bardzo dużo, są one wypchane po brzegi graczami. Wyszukiwanie automatyczne działa dość sprawnie i po kilku chwilach możemy wkroczyć do gry.

Kup Battlefielda 1 W Niskiej Cenie!

Battlefield 1 - Grafika

Battlefieldy zawsze słynęły z dobrego udźwiękowienia. Także Battlefield 1 może pochwalić się tym elementem. Dźwięki broni są niesamowicie dobrze nagrane. Nie są to proste, plastikowo brzmiące odgłosy, wystrzeliwanych pocisków przez bronie. Także liczne wybuchy, krzyki żołnierzy zrobiły na mnie wrażenie. Destrukcja otoczenia, jest bardzo widoczna dla graczy. Możemy niszczyć budynki czy drobne przeszkody. Samym karabinem jest niezwykle trudno, zrównać domek z ziemią, ale korzystając z pojazdów jest już znacznie łatwiej.

Battlefield 1 - Pustynia

Tego roczny Battlefield 1 to bardzo dobra gra. Kampania dla pojedynczego gracza jest bardzo interesująca. Twórcom w końcu udało się trafić w mój gust. Bez znużenia przechodziłem kolejne misje z uśmiechem na twarzy. Multiplayer jest dokładnie na takim samym poziomie, do jakiego przyzwyczaiła mnie ta marka. Mapy są duże, grać można jednocześnie do 64 graczy, na sprawdzonych i popularnych trybach. Grafika to najwyższa półka, jeżeli chodzi o gry komputerowe. Podobnie sprawa ma się z udźwiękowieniem do gry. Szkoda tylko, że Battlefield 1 cierpi na problemy techniczne.  W moim przypadku gra wyrzuca do pulpitu, przy dłuższym graniu. Mam nadzieję, że twórcom uda się załatać problem. Z tego co zdążyłem wyczytać, to nie tylko ja mam problem z błędem 37563. Battlefielda 1 polecam wszystkim fanom internetowych strzelanin!

Wymagania Sprzętowe:

Rekomendowane: Intel Core i7 4790 3.6 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060/4 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 10 64-bit

blog comments powered by Disqus
Recenzja Battlefield 1 - Najlepsza Gra Multiplayer