PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Recenzja Klawiatury Mechanicznej Hykker z Biedronki

Klawiatura mechaniczna to luksus zarezerwowany dla tych bardziej kasiastych graczy. Prawda? Prawda! Ano nie prawda właśnie. Już nie. Dotychczas najtańszą klawiaturą mechaniczną dla graczy był Zalman zm k500 - kosztował około 200zł. I oto nagle rewolucja - mechaniczna klawiatura Hykker X Range za 149zł, dostępne w Biedronce. Więc koniec gadania i krótka piłka: czy warto?

Hykker X Range

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Jakość wykonania
  • Klawisze
  • Przełączniki
  • Cena!
  • Podświetlenie
WADY
  • Niespasowane nóżki
  • Nie do końca wciśnięte przełączniki

Na dzień dobry - opakowanie. To pokazuje wielokolorowe podświetlenie led, mały rozmiar klawiatury, niebieskie przełączniki podpisane "Super szybki czas reakcji" i co najfajniejsze - okienko odkrywające przyciski WASD i pozwalające sprawdzić czy faktycznie pasują nam mechaniczne przełączniki. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to ciekawa klawiatura mechaniczna.

Hykker X Range

Po otwarciu widzimy samą klawiaturę i gąbki zabezpieczające. Po wyjęciu - pierwsze zaskoczenie. Klawiatura jest odpowiednio ciężka i wyważona. Waży prawie 700g i zawdzięcza to między innymi aluminiowej płycie pomiędzy klawiszami i wysokiej jakości plastiku na podstawie. O ile do tego plastiku przyczepić się nie mogę - jest przyjemny w dotyku i nie tuje taniochą, o tyle specyficznie w wersji białej klawiatury aluminiowa płyta jest w średnio przyjemnym kolorze srebrnego brokatu, który sprawia wrażenie bardzo nietrwałego, choć w praktyce nie udało mi się go nawet zarysować czy zetrzeć. Tak czy siak - w czarnej wersji to nie występuję i wszystko jest jednolite. Finalnie to i tak kwestia gustu.

Ranking KLAWIATUR |►
 

Hykker X Range

Kwestią gustu nie są natomiast klawisze - te nie mają żadnej powłoki gumowanej, ale plastik jest delikatnie chropowaty i palce nie zsuwają się podczas gry czy pisania, jak np w testowanej obecnie przeze mnie Roccat Sovie.

Hykker X Range

Na pochwałę natomiast zasługują wymiary klawiatury. Jak wiecie, jestem fanem minimalizmu, a na biurku za dużo miejsca nie mam. Klawiatura Hykkera obecnie wygrywa wyścig o miniaturyzację mając wymiary zaledwie 35 na 13cm, totalnie poświęcając przy tym numpad, który w 90% przypadkom graczom z klawiaturą mechaniczną i tak nie jest potrzebny. Nie omieszkam jednak przypomnieć o jednym... EKHM EKHM - brak ramki dookoła i kurz w klawiaturze już się zbiera. Ale tak, pisano mi już że jestem ponoć na tym punkcie przewrażliwiony.

Hykker X Range

Zanim podepniemy klawiaturę do komputera, warto zwrócić jeszcze na nóżki i gumowane podkładki pod spodem. Te niestety lubią się nie spasować konstrukcyjnie i w efekcie... totalnie latać na biurku. My dostaliśmy do testów 3 egzemplarze - dwa stukały, a tylko jeden stał stabilnie. Po części jest to wina właśnie spasowania elementów, a po części mało wytrzymałe nóżki podatne na wyginanie w trakcie korzystania.

Hykker X Range

No i  czas na podpięcie do komputera. Pierwsze wrażenia? Nadeszły Święta! Klawiatura przełącza się w tryb choinki i daje po oczach gamą 6ciu kolorów. Diody led są jednokolorowe - po prostu decyzją producenta było dać inny kolor na każdy rząd przycisków. Daje to ciekawy efekt i może nie działa najlepiej w trybie choinki, ale po przełączeniu na pozostałe tryby - a tych jest ponad 6 , sprawa wygląda sporo lepiej. Do wielokolorowego, nieregulowanego podświetlenia da się przyzwyczaić, a przy trybach wybuchu czy "zostawiania odcisku palca" wygląda to unikatowo i doskonale imituje znacznie droższe klawiatury mechaniczne pod tym względem. Od siebie mogę dodać, że w czarnej wersji podświetlenie nie wygląda aż tak choinkowo i wydaje się znacznie bardziej stylowe.

Hykker X Range

No dobra, ale co z samymi przełącznikami? Czy są wygodne w użytkowaniu? Przełączniki zastosowane w Hykker X Range to nie markowe zamienniki Unionbest blue, które zachowują się identycznie jak Cherry MX Blue. Mają przyjemny, wyraźny klik i skok, stawiają odpowiedni opór i moim zdaniem idealnie spisują się w gamingu, choć przypominam że to jak zawsze w pełni preferencja osobista. Dla fanów przełączników Blue jednak mogę z całym sercem polecić X Range'a - jest głośny, acz przyjemnie się z niego korzysta.

Hykker X Range

Trzeba tutaj jednak koniecznie napomknąć, że klawisze są fabrycznie "nie do końca" wciśnięte w przełączniki i przy mocniejszym uderzeniu delikatnie się zapadają. Z czasem jednak wszystko powinno się docisnąć i być już w pełni stabilne.

Więc co tu dużo mówić - Hykker pozamiatał scenę tanich peryferii dla graczy. Za 149zł otrzymujemy klawiaturę solidną, z wielokolorowym i wielotrybowym świeceniem i prawidłowo wykonanymi przełącznikami. Mały rozmiar ucieszy większość graczy, a drobne potknięcia, jak np. niestabilne nóżki są do przełknięcia. Od nas Hykker dostaje 4 gwiazdki i odznaczenie ceny, bo zdecydowanie warto go w tej kwocie ustrzelić.

Jakie klawiatury są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu klawiatur z 6/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które klawiatury warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Tracer Blackjack Rf Nano (TRAKLA44517) Tracer Blackjack Rf Nano (TRAKLA44517)Best of the best!
2Tracer Battle Heroes Squadron (TRAKLA44999) Tracer Battle Heroes Squadron (TRAKLA44999) Sprawdź sam
3Esperanza TITANUM SLIM (TK103) Esperanza TITANUM SLIM (TK103) Ten ma niezłą cenę!
4Media-Tech MT1248US Media-Tech MT1248US Polecany model
5Tracer Amerikana (TRAKLA45198) Tracer Amerikana (TRAKLA45198) Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Polecanych Najtańszych Klawiatur

blog comments powered by Disqus