PODPOWIEDZI:

Recenzja Outlast 2 - Lubicie się bać?

Obcy: Izolacja dość wysoko zawiesił poprzeczkę grom z gatunku survival horror. Był straszny, wciągający i niezwykle grywalny. Po Obcym musiałem długo czekać na godnego następcę. Outlast 2 w pełni spełnił moje oczekiwania. Zapraszam do przeczytania recenzji Outlast 2!

Obcy Izolacja Edycja Nostromo

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Klimat
  • Straszna
  • Niektóre sceny zapadają w pamięci
  • Długa
  • Fabuła
  • Polska wersja językowa
  • Niskie wymagania sprzętowe
WADY
  • Przesadna brutalność
  • Brak możliwości walki
  • Praktycznie żadnych zmian w stosunku do pierwszej części

Historia

Gra zaczyna się podczas lotu helikopterem. Wraz z naszą żoną, która jest dziennikarką, lecimy do Arizony zbadać tajemniczą sprawę. Chodzi o rozwiązanie zagadki zaginięcia pewnej kobiety. Outlast 2dość szybko nabiera tempa. Już od pierwszych minut sami popadamy w tarapaty. Helikopter rozbija się, a nam ledwo udaje się ujść z życiem. Trafiamy do opuszczonej krainy, gdzie diabeł mówi dobranoc. Zabite dechami wioski są niezwykle klimatyczne. Pojawiają się dwie wrogie frakcje: heretyków i trędowatych. Oba obozy nie są do nas zbyt przyjaźnie nastawione. Musimy jak najszybciej znaleźć żonę i uciec z tego przeklętego miejsca. Twórców naprawdę poniosła inwencja twórcza i momentami jest wręcz przesadnie. Gra jest naprawdę krwawa, brutalna i pełna rozczłonkowanych ciał.Outlast 2 zdecydowanie nie jest przeznaczone dla osób o słabych nerwach. Do tego pojawia się jeszcze dodatkowy wątek z przeszłości głównego bohatera. Ten przeplata się w ciekawy sposób, z poszukiwaniem zaginionej żony.

Outlast 2 - Dziennikarka Lynn


Sprawdź Cenę Outlast 2! >>>


Przetrwanie

Gra już od początku informuje nas, że nie będzie łatwo. Wyposażeni jesteśmy tylko w kamerę i szybkie buty do ucieczki. Walka jest totalnie bezskuteczna. Bohater nie może dzierżyć żadnego oręża i nie potrafi się bić na pięści. Takie rozwiązanie znakomicie buduje klimat oraz poczucie beznadziejności. Niestety im dłużej grałem Outlasta 2, tym bardziej irytowały mnie „bliższe spotkania” z przeciwnikami. To dziwne, że mężczyzna nie chce się bronić, gdy jest atakowany przez rywali. Brakowało mi możliwości walki przynajmniej prętem czy pałką.

Outlast 2 - Przywitanie

Ekwipunek

Dzierżymy kamerę, która może nagrywać w full HD. Urządzenie umożliwia włączenie trybu noktowizyjnego. Przydaje się to szczególnie w ciemnych pomieszczeniach. Dostępny jest także mikrofon, który służy do podsłuchiwania przeciwników. Pozwala nam to oszacować, w jakiej odległości od nas znajdują się potwory. Włączenie wszystkich funkcji odbije się na szybszym rozładowaniu baterii. Kamera jest integralna częścią gry. Używać jej będziemy praktycznie cały czas. Będziemy nagrywać dramatyczne momenty, robić zdjęcia dokumentów czy rozświetlać sobie drogę. Outlast 2 jest bardzo ciemną grą. Przez większość czasu będziemy widzieć czerń. Na szczęście mamy kamerę, która będzie wskazywać nam drogę. Kiedy zostaniemy zranieni, możemy użyć bandaży do wyleczenia się.

Outlast 2 - Budowanie Napięcia

Rozgrywka

Tak jak w poprzedniej cześć Outlasta, podobnie i tutaj fabuła jest strasznie liniowa. Poruszamy się po wąskich korytarzach z niedostępnymi rozgałęzieniami. Przytrafiają się też większe lokacje. W nich możemy przeszukać otoczenie. Natrafić możemy na baterie do kamery, bandaże oraz inne znajdźki. Niestety wszystkie skrypty w grze są statyczne, tak samo przeciwnicy. Możemy się nauczyć na pamięć występowania potworów. Nie mamy rozwiązania, jak z gry Obcy: Izolacja, gdzie ksenomorf pojawiał się w losowych miejscach na planszy. Pomimo liniowości, z początku miałem spore problemy. Nie radziłem sobie z niektórymi momentami grze. W głównej mierze jest to spowodowane tym, że jest w niej bardzo ciemno. Czasami nie mamy za dużo czasu, aby przyjrzeć się otoczeniu, szczególnie w intensywnych scenach ucieczki. Outlast 2 nie posiada żadnych znaczników czy kompasu. Zdani jesteśmy tylko na siebie. Możemy jedynie sprawdzić nasz aktualny cel.


Rankingi najlepszych klawiatur dla graczy! >>>


Outlast 2 - Codzienny Widok W Outlast 2

Grafika i Muzyka

Nowy Outlast 2 nie powala oprawą wizualną. Nie jest to produkcja, w której położono spory nacisk na fajerwerki graficzne. Niejest to jednak żaden problem. Outlast 2 ma świetnie wykonane oświetlenie i cieniowanie. Świetnie buduje to klimat podczas rozgrywki, szczególnie kiedy gramy w nocy. Modele postaci są niezwykle odstraszające. Widać na nich wszystkie rany, które mogą wywołać obrzydzenie. Podobnie wygląda sprawa z muzyką, która jest niezwykle klimatyczna. Dużo jest ambientu pojękiwania i płaczu. Twórcy wybrali trzecią część silnika Unreal Engine. Dzięki temu wymagania gry nie są, aż tak wysokie. Posiadacze starszych komputerów bez problemów powinni uruchomić grę i cieszyć się wysokimi detalami. Moja karta graficzna Nvidia GTX 1070 jest zdecydowanie zbyt silna. Sprzęt niezwykle „nudził się” podczas grania w Outlast 2.

Outlast 2 - Wioska

Tłumaczenie

Gra jest dostępna w polskiej, kinowej wersji językowej. Napisy zostały dość staranie przygotowane. Nawet listy, które znajdujemy podczas rozgrywki, zostały przetłumaczone. Nie ma więc obaw, że twórcy poszli na łatwiznę i korzystali z darmowego translatora. Zdarzają się jednak momenty z mało trafnym przekładem. Rażący przykład ukrywa się w opcjach. Nie byłoby lepiej zamienić słowa „mańkut” na wyrażenie "tryb dla leworęcznych"? Swoje zdanie możesz wyrazić w komentarzu.

Outlast 2 - Tłumaczenie

Podsumowanie

Outlast 2 to niezwykle trafiona gra. Twórcy zapowiadali straszną historię i dotrzymali słowa. Momentami naprawdę bałem się grając w ten tytuł. Podobnie miałem w przypadku gry Obcy: Izolacja. Zapadały mi też w pamięci niektóre momenty z rozgrywki. Outlast 2 przeszedłem w około 9 godzin, przy średniej eksploracji otoczenia. Nie udało mi się zebrać wszystkich przedmiotów, ani zdobyć wszystkich osiągnięć. Czas gry na pewno się wydłuży, jeżeli bym chciał wszystko skolekcjonować. Grze Przytrafiają się gorsze chwile. Momentami nie widziałem co miałem zrobić, aby przejść dalej. Często musiałem powtarzać dany fragment rozgrywki. Między innymi dlatego, że w tej grze nie ma znaczników czy podpowiedzi. Mimo wszystko Outlast 2 jest pozycją godną polecenia. Szczególnie fanom horrorów, gdyż gra naprawdę budzi lęk.

OCENA: 4/5

Outlast 2 - Jezioro

blog comments powered by Disqus
Recenzja Outlast 2 - Lubicie się bać?