PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Recenzja Panasonic TX-65EX700

Testowany model to średnia półka tego producenta, więc nie znajdziemy w nim najwyższych możliwych parametrów. Założenie jest takie, że ma oferować to, co najlepsze, ale w ramach swojej ceny, a jak wiadomo - nie jest to łatwe zadanie. Zobaczmy, czy ten wyczyn udał się Panasonicowi.

Panasonic TX-65EX700

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Wygląd zewnętrzny
  • Jakość kolorów w wysokiej rozdzielczości
  • Dobra czerń
WADY
  • Słaby pilot
  • Płytkie kolory w obrazach o niskiej rozdzielczości

Wygląd zewnętrzny

Dostaliśmy do testów ciekawy telewizor o przekątnej 65 cali, czyli największy z całej serii, który kosztuje obecnie około 8000 zł. Dostępne są jeszcze modele o wielkości 58 i 50 cali. Ten sprzęt jest naprawdę duży, jego wymiary to w przybliżeniu 150 x 90 cm i mimo tego, że waży też sporo, bo jest to aż 40 kg to nie wygląda ociężale. Cały design jest wyjątkowo prosty, a prostota może być piękna. Równa, srebrna ramka i nienarzucające się na dole logo - jest fajnie. Ciekawa też jest podstawa tego telewizora, a składa się ona z dwóch części, które w zależności od upodobań lub mebla możemy zainstalować na cztery dowolne sposoby.

Wygląd - Panasonic TX-65EX700Xiaomi Mi A1


Sterowanie

Nawiązując do wyglądu, warto też wspomnieć o pilocie, który również wykończony jest w srebrnej kolorystyce. Dla tych, którzy mieli już wcześniej Panasonica i nie lubią się uczyć od nowa, też będzie to duże ułatwienie. Idąc jednak z duchem czasu, sporo tu zabrakło. Pilot nie oferuje ani sterowania głosowego, ani żyroskopu czy touchpada, a poza tym przyciski działają dość miękko, co może wydawać się fajne, jednak w przypadku korzystania ze Smart TV i próby wpisania jakiegoś tekstu jest to kłopotliwe, ponieważ nie czujemy dokładnie czy dany przycisk już przycisnęliśmy do końca czy jeszcze nie. Ale nie wymagajmy wszystkiego, nie jest to przecież telewizor z najwyższej półki.

Sterowanie - Panasonic TX-65EX700


Telewizory - ogromny wybór w solidnych cenach >>>


Smart TV

System zaimplementowany do tego telewizora to Firefox.os. Niby wszystko jest w porządku, ponieważ mamy ekran startowy, który możemy sobie spersonalizować, aplikacje startowe oraz sporo dodatkowych do pobrania, jest przeglądarka internetowa i odtwarzanie multimediów, ale jednak nie jest to do końca zadowalające - system działa dość topornie, nie wiesza się, ale nie jest szybki, a ilość aplikacji, szczególnie tych popularnych w Polsce, jest ograniczona (toporny pilot wcale nie ułatwia w nich nawigacji). W pamięci mamy cenę telewizora, więc trzeba mu to wybaczyć.

smart TV - Panasonic TX-65EX700

Aby można było szybciej dostać się do ulubionej aplikacji, wystarczy ją przypiąć do ekranu głównego. Jeżeli chcemy coś wyświetlić, dla przykładu z Youtube, nie musimy wcale przeszukiwać go na telewizorze, ale możemy to robić na smarfonie, a dopiero gdy dany materiał nas zainteresuje, dzięki kliknięciu w jedno okienko, telewizor sam otworzy dany materiał. Nie jest to żadna nowość, ale działa tak samo dobrze jak w topowych modelach i to jest fajne.


Uchwyty TV - sprawdź, zanim kupisz >>>


Dane techniczne i obraz

Najważniejsze parametry tego telewizora to:

  • Matryca 3840x2160
  • Podświetlenie LED
  • Wsparcie dla szerokiej palety barw HDR

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegokolwiek więcej to na pewno nie ze specyfikacji technicznej producenta. Jest ona bardzo lakoniczna i właściwie nie ma tam konkretów. Lepiej poszukać precyzyjnych informacji na zagranicznych, specjalistycznych portalach. I ja tak zrobiłem, wyszło że jasność nie jest powalająca, bo osiąga tylko ok 350 cd/m2 (nie jest to źle, ale do dobrego efektu HDR, za mało), a input lag bez kalibracji nie pozwala na płynne granie. Po kalibracji jest już nieźle i wartość ta wynosi tylko 21 ms.

Panasonic TX-65EX700

Jak zatem, pomimo tych minusów, prezentuje się obraz? Ciężko jest mi jednoznacznie powiedzieć, ale po kolei. Oglądając zwykłą telewizję o niskiej rozdzielczości dobrze jest o tyle, że nie ma efektu pikselozy nawet na tak dużym ekranie, obraz jest w miarę wygładzony i jest całkiem OK.W szybkim ruchu  jednak procesory obrazu pokazują swoje minusy i można zaobserwować smużenia.

Najlepsze TV z zakrzywionym ekranem >>>

Kolory? nieco za słabe, wszystkie są jakby nieco wyblakłe, mimo zmian trybów obrazu z naturalnego na kinowy itp., efektu nie ma. Jedynie w trybie dynamicznym, który, jak wiadomo, zazwyczaj jest przekolorowany, można odebrać kolory jako w miarę nasycone i dające przyzwoity efekt. Zwiększając rozdzielczość jest coraz lepiej. Na telewizji HD jest przyzwoicie, ale na obrazach Full HD lub 4K dopiero robi się ciekawie. Szczególnie w obrazach demonstracyjnych, gdzie te kolory są wzmocnione już w produkcji, widać, że telewizor potrafi zrobić wrażenie.

Panasonic TX-65EX700


Szukasz TV do 1000 zł? Przeczytaj nasz artykuł >>>


Odtwarzając nagrania nawet ze zwykłych płyt Blu-ray lub Blu-ray Ultra HD jest bardzo ładnie, a kolory są zrównoważone i mocne. Czerń też jest na dobrym poziomie, co jest zasługą matrycy typu VA. Oglądając obrazy Ultra HD z HDR-em jest jeszcze lepiej, jednak przez niewysoką jasność panelu ten efekt nie powala. Musimy jednak cały czas pamiętać, że nie jest to telewizor z najwyższej półki.

Ogólnie obraz jest dobry przy założeniu, że nie oglądamy już niskiej jakości telewizji.

DesignNowośćOcena

Jakie telewizory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telewizorów z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telewizory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Manta LED4301 Manta LED4301Best of the best!
2Kruger&Matz KM0232FHD Kruger&Matz KM0232FHD Sprawdź sam
3Samsung UE32J4000 Samsung UE32J4000 Ten ma niezłą cenę!
4Skymaster 32SH1000 Skymaster 32SH1000 Polecany model
5Sharp LC-40CFE4042E Sharp LC-40CFE4042E Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Telewizorów do 1000 zł

blog comments powered by Disqus