PODPOWIEDZI:

Smartwatch za 300zł! Manta Sprita Pro

Smartwatche są przez jednych uważane za bardzo przydatne gadżety, zaś przez drugich za całkowicie zbędne. Na rynku mamy wiele modeli, w tym najpopularniejsze od takich gigantów jak Apple czy Samsung. Są jednak dostępne także tańsze odpowiedniki tych urządzeń. Takim jest zegarek firmy Manta, czyli Sprita Pro, który skierowany jest do sportowców. Jak spisuje się smartwatch za 300zł?

MANTA SWT9301 SPRITA PRO FIT

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Wykonanie
  • Wygląd
  • Ilość funkcji
WADY
  • Oprogramowanie
  • Powolny pulsometr

Wykonanie i wygląd

Smartwatch od Manty ma okrągły, choć nie do końca, bo ucięty u dołu ekran o przekątnej 1,22", który obsługuje dotyk. Na boku mamy jeden przycisk funkcyjny. Obudowa zegarka spełnia wymogi certyfikatu IPX6, czyli zegarek jest odporny na większe zachlapania. Raczej nie próbowałbym z nim pływać, lecz prysznic czy zachlapanie podczas mycia rąk nie robią na nim wrażenia. Jest to oczywiście propozycja dla sportowców, dlatego też pasek nie jest skórzany tylko gumowy. Sprawia wrażenie solidnego, nie powoduje reakcji alergicznych, a samo zapięcie nie wpija się w rękę.

Wygląd Manta Sprita Pro

U spodu zegarka znajduje się pulsometr, o którego działaniu wspomnę w dalszej części recenzji. Znajdziemy tam również styki odpowiedzialne za ładowanie zegarka.

Sprita Pro nie należy do najcięższych smartwatchy, bo waży jedynie 48g. Nie jest więc na naszej ręce dużym ciężarem.

Tarcze zegarka Manta Sprita Pro

Jak na 300zł robi naprawdę świetne pierwsze wrażenie i sprawia wrażenie nieco droższego. Ale nie dla samego wyglądu kupujemy takie urządzenie, a zależy na na jego funkcjonalności, zatem teraz chwila właśnie o tym.

Zobacz test roweru elektrycznego Kross Trans Hybrid 5.0

Przód Manta Sprita Pro

Funkcje i oprogramowanie

Smartwatch posiada wbudowany pedometr, czyli licznik kroków, który znakomicie spełnia swoje zadanie. Wyposażono go także w system GPS pozwalający na monitorowanie naszych aktywności, takich jak bieganie czy jazda na rowerze. Połączenie z satelitami następuje dosyć szybko, lecz zegarek potrafi czasami je zgubić. Warto zauważyć, że w aktualnej wersji oprogramowania nie możemy podglądać powiadomień, czy korzystać ze sterowania muzyką podczas wykonywanego treningu.

Oprogramowanie Manta Sprita Pro

Kolejną funkcją, której poświęcę kilka linijek to pulsometr. Możemy wybrać tryb monitorowania naszego tętna - stały lub jednorazowy. Największym minusem tej funkcji jest jej powolność. Czasami zadziała szybko, a czasami trzeba czekać niemalże wieczność. Wskazania są jednak bardzo wiarygodne.

Monitor Aktywności Manta Sprita Pro

Bateria w Spricie Pro starcza na maksymalnie 2 dni użytkowania. Zależy to oczywiście od sposobu w jaki go użytkujemy.

Jedną z podstawowych funkcji smartwatcha jest wyświetlanie powiadomień. Ten model oczywiście posiada również tę funkcję. Sprite Pro możemy połączyć ze smartfonami opartymi na systemie Android lub iOS z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji. Możemy sami zdecydować z jakich aplikacji chcemy otrzymywać powiadomienia na zegarek i działa to bardzo dobrze. Jedyny problem jaki napotkałem, to powiadomienia z aplikacji Facebook - po prostu nie wyświetla się ich treść. Poza tym wszystko działa tak jak należy.

Aplikacja Manta Sprita Pro

Co do samej aplikacji, to możemy synchronizować informacje o aktywności i pulsie, a także jakości snu, dzięki czemu mamy dostępne więcej szczegółów na ich temat. Minusem aplikacji jest jej kiepskie spolszczenie, lecz firma Manta zapowiedziała aktualizacje.

Ranking smartwatchów

Pasek Manta Sprita Pro

Podsumowanie

Jak na taką cenę, zegarek od firmy Manta działa naprawdę bardzo fajnie. Ma trochę niedociągnięć natury softwarowej, lecz zdaję się tutaj na zaufanie do polskiego producenta, który zapowiedział, że oprogramowanie będzie aktualizowane. Jeśli szukacie taniego smartwatcha, to myślę, że warto zainteresować się propozycją od firmy Manta.

blog comments powered by Disqus
Smartwatch za 300zł! Manta Sprita Pro