PODPOWIEDZI:

Flagowy Tablet Samsunga! Samsung Galaxy Tab S3

Po bardzo dobrym Galaxy Tab S2, Samsung postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko, jeśli chodzi o flagowy tablet. Tab S3 musiał być jeszcze wydajniejszy i musiał posiadać jeszcze więcej funkcji. Czy tak jest? Dowiesz się z tej recenzji!

Samsung Galaxy Tab S3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Design
  • Wydajność
  • S-Pen
  • Poręczność
WADY
  • "Palcowanie się"
  • Brak miejsca na rysik

Obudowa

Samsung Galaxy Tab S3 wykonany jest w głównej mierze ze szkła, chodzi tu oczywiście o front oraz tyłu urządzenia. Wygląda to naprawdę bardzo ładnie, ale pod jednym warunkiem... że urządzenie jest czyste! A o to naprawdę bardzo trudno. Tablet bardzo się "palcuje", zostają na nim liczne tłusty ślady po naszych dłoniach i wcale nie tak łatwo je odmyć, szczególnie mówię tutaj o tyle urządzenia. Prawdopodobnie nie został on pokryty warstwą oleofobową, która rozwiązałaby ten problem.

Wygląd Samsung Galaxy Tab S3

Ramki urządzenia to aluminium, w tym przypadku w czarnym kolorze, co z początku mnie martwiło, ale nie zauważyłem aby nadmiernie się rysowały. Całość jest spasowana perfekcyjnie! Nic nie ugina się pod naciskiem dłoni, nie skrzypi, nie trzeszczy i nie wydaje innych nie pożądanych dźwięków, a tablet naprawdę wygodnie leży w dłoni, mimo swoich sporych rozmiarów. 

Ekran

Matryca sAMOLED o przekątnej 9,7" wyświetla obraz w rozdzielczości QXGA, czyli 2048x1536 pikseli, daje to 263 piksele na cal. Jak przystało na matrycę w tej technologii, kolory są mocno nasycone, kontrast wysoki, a jasność matrycy pozwala na korzystanie z tabletu nawet w bardzo słoneczne dni.

Ekran Samsung Galaxy Tab S3

Sam digitizer jest bardzo responsywny i oprócz gestów naszych palców, rozpoznaje także rysik S Pen, który otrzymujemy w zestawie, lecz funkcje związane z nim poruszę w dalszej części.

Wydajność i użytkowanie

Tak jak wspomniałem we wstępie, poprzeczka była wysoko, jednak Samsungowi udało się tę poprzeczkę przeskoczyć! Sercem urządzenia jest Snapdragon 821, wspierany przez układ graficzny Adreno 530 i aż 4GB pamięci RAM. Wbudowana pamięć to 32GB, lecz możemy ją rozszerzyć za pomocą karty microSD do aż 256GB!

Wygoda Samsung Galaxy Tab S3

To wszystko pozwala temu urządzeniu działać praktycznie bez zarzutu! Interfejs, przeglądarka internetowa, podstawowe aplikacje, aplikacje społecznościowe - wszystko działa bez zarzutu, co mocno mnie zszokowało po moich przygodach z TouchWizem, czyli nakładką Samsunga na system Android, w tym wypadku 7.0 Nougat. 

Sprawdź naszą recenzję Samsunga Galaxy S8+!

Tył Samsung Galaxy Tab S3

Co do gier - nie byłem zaskoczony, bo tablet radzi sobie z nimi perfekcyjnie! Zagrywałem się w taki tytuły jak Real Racing 3, Drift Zone 2 czy Hearthstone. Łącząc tę wysoką wydajność i niesamowity ekran, Tab S3 staje się idealną konsolą mobilną!

Granie na Samsung Galaxy Tab S3

Nasze urządzenie zabezpieczymy przed osobami trzecimi za pomocą czytnika linii papilarnych umieszczonego z przodu, na przycisku home. Działa szybko i bezbłędnie, więcej mówić nie trzeba.

Czytnik linii papilarnych Samsung Galaxy Tab S3

Ale wcześniej wspomniany ekran zachęca również do oglądania filmów, a tę zachętę dodatkowo potęgują 4 głośniki, umieszczone na ramkach urządzenia. Zapewniają świetną jakość audio, a dźwięk z nich płynący jest również bardzo głośny. Jeszcze coś? A no tak, BATERIA! 6000mAh z technologią Fast Charging zapewnia długi czas działania na jednym ładowaniu. Ciężko mi tak naprawdę określić konkretny czas na ekranie, ponieważ z tabletu korzystałem z różną intensywnością, ale podczas jednej kontroli tego czasu, ujrzałem wartość 8 godzin!

Rysik S-Pen

To co wyróżnia ten tablet spośród konkurencji, to rysik S-Pen, który daje nam wiele możliwości i co najważniejsze otrzymujemy go w zestawie, a nie musimy go dokupować jak Apple Pencil. Możemy dzięki niemu zamienić tablet w kartkę papieru i rysować co tylko zapragniemy! Ekran wyczuwa nacisk rysika S-Pen, dzięki czemu możemy osiągnąć efekt jak na kartce papieru lub tablecie graficznym.

S-pen Samsung Galaxy Tab S3

Pojawia się tutaj jeden zasadniczy problem - gdzie mam trzymać rysik? W tablecie nie ma na niego specjalnej kieszeni, ani miejsca na zawieszenie go, brak również w zestawie pokrowca z miejscem na rysik. Tutaj niestety musimy dołożyć parę zł i dokupić case, właśnie z miejscem na S-Pen, szkoda, że Samsung lepiej tego nie przemyślał w przypadku Taba S3, który jest urządzeniem, jakby nie było flagowym.

Podsumowanie

Podsumowując, tablet jest niezwykle wydajny i naprawdę świetnie wykonany. Uzupełnieniem jest rysik S-Pen, który nadaje temu urządzeniu jeszcze więcej sensu. Niestety jest tutaj brak miejsca na ten rysik, no a sam tablet mimo tego, że ładny to niestety podatny na zabrudzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że mogę go wam z czystym sumieniem polecić!

Wydajność Galaxy Tab S3

blog comments powered by Disqus
Flagowy Tablet Samsunga! Samsung Galaxy Tab S3