PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Najlepsza Myszka Bezprzewodowa?! Roccat Leadr + Roccar Sense

Znam wielu fanów myszek bezprzewodowych, ale znam także wielu przeciwników. Ci drudzy często zarzucają im opóźnienia, czas pracy na baterii oraz mniejszą precyzję. Inaczej jest w przypadku tego produktu od firmy Roccat! Sprawdźmy możliwości myszki hybrydowej - bezprzewodowej lub przewodowej!

Roccat Sense Meteor Blue

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Ergonomia
  • Design
  • 14 przycisków
  • Bezprzewodowość
  • Bateria
  • Ładowanie
WADY
  • Cena

Budowa i Ergonomia

Myszka skonstruowana jest głównie z myślą o graczach praworęcznych. To do nich przystosowany jest układ przycisków dodatkowych, jednak sam chwyt lewą ręką również jest wygodny. Roccat Leadr wykonany jest z matowego plastiku o wysokiej jakości. Ręka stabilnie leży na gryzoniu, a podczas korzystania ręka nadmiernie się nie męczy. Kciuk spoczywa na wyprofilowanej podstawie, a mały palec w specjalnym zagłębieniu.

Wygląd Roccat Leadr

Wspomniałem o przyciskach dodatkowych. Takowych, ta myszka posiada aż 14! Szczególnie moją uwagę zwrócił przycisk X-celerator, który wygodnie obsługuje się kciukiem. Fabrycznie przypisany pozwala na szybki przewijanie stron internetowych lub ekwipunku w grze! Na grzbiecie znajduje się równie użyteczny przycisk płetwowy, któremu możemy przypisać konkretne funkcje.


Propozycje Drukarek Atramentowych od Epsona

X-celerator Roccat Leadr

Sensor i używanie

Roccat Leadr został wyposażony w optyczny sensor Owl-eye, który charakteryzuje się wyjątkową precyzją i szybkością działania. Pozwala na ustawienie DPI w zakresie 300 - 12000! Sam producent zaleca korzystać z wartości do 3000 DPI. Nie stwierdziłem tutaj akceleracji ani interpolacji. Nie ma tutaj znaczenia czy korzystamy z myszy przewodowo czy też bezprzewodowo.

Owl-Eye Sensor Roccat Leadr

Sensor ten spisuje się idealnie w grach typu FPS, ale jest również bardzo precyzyjny w pracy z programem Adobe Premiere i podobnymi. Ruch myszy jest bardzo naturalny i płynny.

Sprawdź Recenzję Klawiatury Roccat Skeltr

Myszka używa oprogramowania Roccat Swarm, które pozwoli na przypisanie funkcji wszystkim przyciskom, ustawienie parametrów myszki, przypisanie makr oraz ustawienie podświetlenia LED, które posiada myszka. 

Ergonomia Roccat Leadr

Stacja dokująca i ładowanie

Myszkę ładujemy za pomocą stacji dokującej lub poprzez bezpośrednie podłączenie kabla. W obydwóch przypadkach czas ładowania jest taki sam, czyli około 4 godzin. W podstawkę wbudowano 4 diody LED sygnalizujące stan naładowania myszki oraz ładowanie, kiedy myszka na niej spoczywa.

Stacja dokująca Roccat Leadr

Bateria wbudowana w myszkę starczy na około 20 godzin użytkowania. To dużo, patrząc na fakt, że możemy ją odłożyć w nocy na stację, a przez to naładować. Nawet jeśli myszka rozładuje się podczas rozgrywki, możemy ją szybko zmienić w myszkę przewodową!

Podkładka Roccat Sense

Wraz z myszką, testowałem również podkładkę Roccat Sense. Jej wierzchnia warstwa jest naprawdę bardzo delikatna i co najważniejsze odpowiednio śliska. Myszka porusza się po niej płynnie i z łatwością. Spód wykonany jest z gumy, co zapewnia stabilność na biurku. Niestety otrzymałem podkładkę w kolorze błękitnym, co spowodowało widoczność zabrudzeń. Polecałbym wam raczej wersje ciemniejsze.

Roccat SensePodkładka Roccat Sense

Podsumowanie

Myszka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! Tak jak zapewnia producent - jest bardzo precyzyjna, mimo tego, że jest bezprzewodowa! Niestety cena tej myszki jest bardzo wysoka. Ten model kosztuje około 700 zł, ale jeśli jesteś użytkownikiem ceniącym precyzję, ale jednocześnie również bezprzewodowość, to powinieneś rozważyć zakup Roccat LeadR!

Jakość Roccat LeadrRekomendacja Roccat LeadrOcena 5 Roccat Leadr

Jakie myszki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu myszek z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które myszki warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Zowie FK1+ Zowie FK1+Best of the best!
2SteelSeries Rival 300 SteelSeries Rival 300 Sprawdź sam
3Zowie EC1-A Zowie EC1-A Ten ma niezłą cenę!
4Razer DeathAdder Chroma Razer DeathAdder Chroma Polecany model
5Zowie FK2 Zowie FK2 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Myszek do CS:GO - Najlepsze Gamingowe Myszki 2017

blog comments powered by Disqus