PODPOWIEDZI:

ART Game Master 2 (AM-86) - testujemy taniego klona myszki Bloody V5

Czy tanie może być dobre? Czasami tak... jednak nie zawsze. Przetestowaliśmy myszkę Game Master 2 firmy ART, myszka kształtem przypomina znany model Bloody V5, jednak oferuje znacznie gorsze parametry techniczne, oraz jakość wykonania. Jednak to wszystko za bardzo niską cenę. Czy warto się skusić? Przeczytajcie, a się dowiecie.

Art AM-86 Game Master 2 USB

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Trzy wartości DPI
  • Ergonomiczny kształt
WADY
  • Słabe materiały
  • Brak diody wskazującej DPI
  • Wrażliwy przewód
  • Próbkowanie 125 Hz

ART Game Master 2 to budżetowa mysz dla graczy. Przypomina znaną Bloody V5, czy poza wyglądem coś te myszki jeszcze łączy? Odpowiedź poniżej.


 

Parametry techniczne

Myszka posiada czerwony sensor optyczny. Dostępne są 3 rozdzielczości, zdefiniowane z góry.

Wynoszą one: 800, 1200 i 1600 DPI.

Przy 1600 DPI da się dość przyzwoicie pograć, jednak wielu graczy tak niskie DPI po prostu nie zadowoli. Niższe ustawienia raczej do szybkich gier się nie nadają.

Dlatego pod względem sensora myszka jest w stanie zaspokoić jedynie mało wymagających graczy.

ART Game Master 2 (AM-86)

ART Game Master 2 (AM-86)


 

Jakość materiałów

Użyte materiały są niestety w większości marnej jakości.

Błyszczące elementy po bokach myszki to tani i miękki plastik, podatny na uszkodzenia i zarysowania. Główna powierzchnia korpusu myszki to zwyczajny plastik, niczym nie zachwyca.

Boki myszki to również plastik, nie poprawia on zbytnio chwytu myszki, jednak poprzez nacięcia ratuje go to troszkę.

Najlepsze myszki dla zapalonego gracza >>>

Ślizgacze w myszce są małe, miękkie i ogólnie słabej jakości.. Bez dobrej podkładki nie polecam użytkowania tej myszki, ryzykujemy szybkie zużycie ślizgaczy.

Kabel myszki jest tragiczny, gumowe pokrycie robi naprawdę słabe wrażenie, nic nie zabezpiecza kabla przed zniszczeniem. Zakończony jest najzwyklejszym wtykiem USB.

ART Game Master 2 (AM-86)


 

Przyciski i rolka

Myszka posiada 6 przycisków, w tym rolkę.

Rolka jest bardzo słabej jakości, jest wąska i kiwa się na boki, przewija się nią mało przyjemnie. Działa jako przycisk.

Przyciski główne pracują poprawnie i tylko poprawnie. Nie są ani bardzo głośne, ani też wyjątkowo ciche.

Przycisk do zmiany DPI jest mały, używa się go w miarę dobrze.

Jak nie przepłacić za nową myszkę? >>>

Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem są duże i dobrze umiejscowione, jednak dość głośne. Poza tym pokryte śliskim plastikiem. Użytkowanie ich byłoby lepsze gdyby palec się po nich nie ślizgał.

ART Game Master 2 (AM-86)

ART Game Master 2 (AM-86)


 

Wrażenia z testów

Precyzja sensora w testach nie pozwalała, jednak nie mogę powiedzieć że była tragiczna. Przy użyciu czerwonego sensora optycznego i 1600 DPI da się nawet dość skutecznie pobawić w snajpera.

Jednak ogólne odczucia z gry psuje niska jakość materiałów myszki.

Testy pokazały także niski poziom próbkowania myszki, wynoszący jedynie 125 Hz, przez co opóźnienie myszki wynosi aż 8 Ms, w dynamicznych grach jest to niestety odczuwalne.

ART Game Master 2 (AM-86)


 

Podsumowanie

Myszka Game Master 2 jest produktem typowo budżetowym, jakość użytych materiałów i parametry techniczne pozostawiają wiele do życzenia. Ciężko także przewidzieć ile taka myszka wytrzyma w warunkach bojowych, nie spodziewałbym się iż używać jej będziemy kilka lat. Natomiast wszystkie mankamenty rekompensuje cena, myszkę można kupić nawet za 18 zł, na taki wydatek stać każdego.

Jeśli więc nie macie specjalnych wymaga, co do parametrów myszki a podoba wam się wygląd Bloody V5 to taka myszka powinna wystarczyć na jakiś czas. Osobom z wyższymi wymaganiami nie polecam, lepiej rozejrzeć się za konstrukcją od 80 zł w górę.Rozpakowanie myszki ART Game Master 2 (AM-86) na VIdeotesty.pl

blog comments powered by Disqus
ART Game Master 2 (AM-86) - testujemy taniego klona myszki Bloody V5