PODPOWIEDZI:

Zostań ProPlayerem?! Test HyperX Pulsefire FPS!

Wybór odpowiedniej i precyzyjnej myszki to podstawa, jeżeli myślimy o poważnym graniu w dowolną grę sieciową, w której liczy się przede wszystkim precyzja i szybkość działania. Zapraszam na test myszki od HyperX, której przeznaczeniem są gry typu FPS jak CounterStrike: Global Offensife czy Battlefield 1. Czy HyperX Pulsefire FPS może konkurować z myszkami takimi jak Zowie FK1 czy Steelseries 300? O tym w dzisiejszej recenzji.

HyperX Pulsefire FPS

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Design
  • Jakość Wykonania
  • Precyzyjny Sensor Pixart PMW3310
  • Długi Kabel Z Oplotem
  • Cena
  • Brak Oprogramowania (plug to play)...
WADY
  • Waga
  • ...Brak Oprogramowania (plug to play)
  • Brak Wymiennych Ślizgaczy

Podkładka Testowa 

Zacznijmy od warunków w jakich testowałem gryzonia. Do testów dostałem materiałową podkładkę HyperX Fury S, która godnie zastąpiła mi długo już służącego Razer Goliathus Speed Terra Extended.  Materiałowy HyperX Fury S w wersji PRO XL zajmuje większość blatu biurkaw. Wiem, że nie dla każdego może być plusem, jednak dla mnie jest ogromną zaletą móc postawić na podkładce klawiaturę, jednocześnie mając ogrom miejsca na korzystania z myszki

Ranking najlepszych myszek dla graczy >>>

Wymiary podkładki to 900 x 420 mm oraz 4 mm grubości. Podkładka jest czarna z napisem HyperX w prawym dolnym rogu, jest też wyszywana na krawędziach co powinno zapewnić jej długą żywotność. U spodu podkładki mamy jeszcze solidną i delikatnie lepką gumę, która zapewnia jej pełną stabilność. Z podkładki korzystało mi się naprawdę świetnie, zwłaszcza, że ja preferuję w FPS-ach granie w trybie low sens spędzając dużo czasu w Counter-Strike: Global Offensive, również jeżeli jednak ktoś jeszcze nie miał do czynienia z tak dużą podkładką, może być bardzo dobrym wyborem na początek. Właściwie jedyne jej wady, to że zbiera pot spod nadgarstka oraz ciężko ją doczyścić, czyli to, co dotyka każdą podkładkę tego typu


HyperX Fury S

Wygląd I Ergonomia Myszki 

A teraz przejdźmy do dania głównego, czyli naszego gryzonia. Przychodzi do nas w pudełku, które bije poczuciem produktu najwyższej klasy. Niestety nie znajdziemy w nim wymiennych ślizgaczy czy czegokolwiek więcej poza myszką i prostą instrukcją. A jak prezentuje i trzyma się w dłoni? Od razu powiem, że ja korzystam na co dzień z Razer Naga Chroma i w moim przypadku przerzucenie się na dwa tygodnie na gryzoń od Kingstona nie było najmniejszym problem. Mysz jest niesymetryczna i delikatnie profilowana dla praworęcznych z charakterystycznym garbem na środku oraz sporą przestrzenią na palec wskazujący, środkowy i serdeczny, więc najbardziej powinna przypaść do gustu graczom, którzy preferują palmgrip czy fingertip grip. Wymiary myszki to 128 mm długości, 71 mm szerokości oraz 42 mm wysokości w najwyższym punkcie. Waga, to 95 g, czyli jest całkiem lekka. 


HyperX Pulsfire FPS

Do komputera podepniemy ją kablem USB, który ma czerwono-czarny oplot i długość 1,8 metra.  Gryzoń ma 6 przycisków. Dwa boczne nie wystają za bardzo, dzięki czemu możemy swobodnie z nich korzystać, nie obawiając się, że przypadkiem klikniemy w nie podczas rozgrywki. Podstawowe dwa przyciski oparte są na przełącznikach Omron, klikają się bardzo przyjemnie, nie za głęboko, jednak dosyć głośno. Z faktycznych przycisków znajdziemy jeszcze podświetlany przed scroll-em do zmiany DPI, przez to, że myszka nie posiada własnego oprogramowania, informuje nas o obecnym stanie rozdzielczości. Kolor biały to 400 DPI, czerwony 800 DPI, niebieski 1600 DPI oraz Żółty 3200 DPI. U spodu myszki znajduje się nieduży i podświetlany napis HyperX, który podczas rozgrywki jest w całości zasłonięty przez dłoń.

Jakich myszek używają najlepsi gracze CS:GO? >>>


HyperX Pulsfire FPS

Na myszce mamy oczywiście jeszcze scroll, który jest podświetlany i działa bez najmniejszych zastrzeżeń, bardzo precyzyjnie i gładko. Scroll klika się bardzo wyraźnie i cicho. Jeżeli chodzi o materiał z którego wykonana jest myszka, to jest to delikatnie błyszczący plastik, który niestety łatwo się brudzi podczas dłuższych sesji. Po obu stronach myszki znajdziemy gumę, która przypomina blachę podłogową w magazynach, wygląda naprawdę dobrze i przede wszystkim spełnia swoje zadanie, zatrzymując skrajne palce na swoim miejscu.


Najlepsza Myszka Bezprzewodowa? Test Roccat Leadr + Roccat Sense


HyperX Pulsfire FPS

U spodu Pulsefire FPS znajdziemy dwa spore ślizgacze, które nie powinny się za szybko zetrzeć na materiałowej podkładce. Niestety producent nie zaopatrzył nas w zapasowe. Jak mi się korzystało z myszki? Naprawdę dobrze, spędziłem ostatnie dwa tygodnie intensywnie na niej grając. Wszystko działa w niej tak jak powinno, sensor jest naprawdę precyzyjny i przede wszystkim mamy tu do czynienia brakiem akceleracji (dobra no, minimalną) oraz niskim poziomem LOD. Pixart PMW3310 to dalej jeden z najlepszych sensorów do grania na rynku!  


 HyperX Pulsfire FPS

Podsumowanie 

HyperX Pulsefire FPS to naprawdę świetna myszka dla graczy, którzy myślą o jak największej precyzji podczas rozgrywki! Ma naprawdę dobry sensor i świetne wykonanie. Jedyne jej faktyczne wady to moim zdaniem waga, która jest niestety za niska, do tego nie dostaliśmy wymiennych ślizgaczy oraz plastik na powierzchni łatwo się brudzi. Czy oprogramowanie jest faktycznie potrzebne? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, moim zdaniem bynajmniej. Mysz dostaje ode mnie 4,5 gwiazdki, tarczę za jakość oraz design.  

4,4DesginJakośćRekomendacja

blog comments powered by Disqus
Zostań ProPlayerem?! Test HyperX Pulsefire FPS!