PODPOWIEDZI:

Hykker Sound Storm - Recenzja Głośnika Przenośnego z Biedronki

Hykker Sound Storm to głośnik bezprzewodowy, który dostać będziecie mogli w Biedronkach już 20.11. Spośród całej serii produktów tej marki, które tym rzutem trafią na rynek, grajek jest naszym zdaniem najciekawszą propozycją.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Korzystna cena
  • Duży zasięg Bluetooth
  • Zadowalająca głośność
WADY
  • Nieczyste środkowe pasmo dźwięku
  • Niska klarowność przy maksymalnej głośności
  • Brak radio

Hykker Sound Storm - czarny koń Biedronkowych gadżetów

Zdecydowanie uznaje głośnik Hykker Sound Storm za najciekawszy spośród sprzętów, które ostatnio trafiają do Biedronek. Lekkie ciarki przechodzą po plecach, gdy zaczynam zdawać sobie sprawę z tego, że ta rycząca, czarna tuba trafi na tyły wielu autobusów i tramwajów w całej Polsce. Mając za sobą ten nieco złowróżbny wstęp, przejdźmy do samego bezprzewodowca.

Hykker Sound Storm

Na pokładzie Hykkera Sound Storm znalazły się dwa głośniki o mocy 5 W, które oczywiście nie grają z jakością JBL, ale są w odbiorze wystarczająco kompletne, by cieszyć się ulubionymi utworami. Charakterystyka samego dźwięku jest "V-kształtna", czyli mamy podbite niskie i wysokie tony, podczas gdy te średnie są mało klarowne, i często zagłuszane przez powyższe pasma. Jeżeli więc jesteście rządni krystalicznie czystych wokali, to czeka Was spore rozczarowanie. Dla większości użytkowników nie jest to jednak priorytetem, szczególnie na luźnych, plenerowych wypadach, gdzie muzyka jest tylko tłem. 

Hykker Sound Storm

Hykker Sound Storm wyposażony został w baterię o pojemności 2000 mAh, która ma wystarczyć na 5 godzin ciągłego grania. Jest to jednak dość śmiałe założenie, więc realistycznie wyceniamy tego boomboxa na 4 godziny z naturalną tendencją spadkową, która wynika ze zużycia ogniwa litowo-jonowego. Jeżeli chodzi o samą łączność, to do wyboru mamy Bluetooth 4.1, który w naszym testach nie miał kłopotów z przesyłaniem dźwięku na dystans 15 metrów, USB, kabel mini-jack i kartę microSD. Do kompletu brakuje tylko radia, choć te i tak nie jest już dzisiaj popularne.

Hykker Sound Storm

Przeprowadziliśmy także test głośności, którego wynikiem jest pomiar na poziomie 95,8 dBA przy maksymalnych ustawieniach.

Hykker Sound Storm

Podsumowanie

Hykker Sound Storm jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem, szczególnie na tle zestawu Hykker Gaming Master FX. Jakość dźwięku co prawda nie jest oszałamiająca, ale pozwala na odbiór ulubionych utworów jako elementu tła wypadu na "zieloną trawkę". Miłym zaskoczeniem był zasięg modułu Bluetooth, oraz jakość samego wykonania głośnika. Nie doświadczyliśmy skrzypienia plastiku, a mesh na froncie wygląda na prawdę przyzwoicie. Ogólnie jest to produkt spełniający swoje funkcje w stopniu zadowalającym, jak na niewygórowaną cenę, która nie przekroczy 120 zł, więc przyznajemy mu trzy na pięć możliwych gwiazdek.

blog comments powered by Disqus
Hykker Sound Storm - Recenzja Głośnika Przenośnego z Biedronki
Autor: Paweł Rudy