PODPOWIEDZI:

Garmin Vivomove HR - Zegarek z funkcjami smartwatcha!

Smartwatche nie są obecnie popularnym gadżetem. Przez wielu uważane są za mało przydatne i brzydsze od tradycyjnych, analogowych zegarków. Jednak co, jeśli połączymy analogowy zegarek z możliwościami smartwatcha? Otrzymamy hybrydowy smartwatch, jakim jest Garmin Vivomove HR!

Garmin Vivomove HR

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wykonanie
  • Design
  • Analogowe wskazówki
  • Bateria
WADY
  • Sylikonowy pasek
  • Brak modułu GPS

Budowa i design Garmin Vivomove HR

Vivomove HR występuje w dwóch wersjach - Sport oraz Klasycznej. Do testów otrzymałem wersję Sport, wyróżniającą się czarnym kolorem, żółtymi detalami oraz sylikonowym paskiem. Koperta ma wymiar 43x43x11,6mm. Szkło przykrywające tarcze jest bardzo odporne na zarysowania, prawdopodobnie jest to szkło mineralne, jednak nigdzie nie znalazłem dokładnej informacji na ten temat. Obramówka w okół niego wykonana jest ze stali nierdzewnej, w tym przypadku w kolorze czarnym. Resztę zegarka stanowi wysokiej jakości tworzywo sztuczne.

Aktualna CENA smartwatcha Garmin Vivomove HR >>>

Garmin Vivomove HR Sport

Pod spodem koperty znajduje się czujnik zbliżeniowy oraz diody pulsometru. Konstrukcja jest wodoszczelna, w takim stopniu, że z zegarkiem możemy swobodnie pływać. Niestety na stronie producenta nie ma mowy o klasie odporności w standardzie IPxx.

Garmin Vivomove HR Sport Wodoszczelność

Pod analogowymi wskazówkami kryje się niewielki, monochromatyczny ekran o rozdzielczości 128x64 piksele. By był on widoczny, po wybudzeniu smartwatcha, wskazówki podnoszą się do góry, co wygląda bardzo ciekawie i estetycznie.

Pasek Zegarka Garmin VivoMove HR

Jak wcześniej wspomniałem w wersji Sport pasek jest sylikonowy. Decydując się na klasyczną wersję zegarka, otrzymujemy skórzany pasek. Montowany jest on w standardzie 20mm. Paski dostępne są w dwóch rozmiarach S/M oraz L.  Klasyczne zapięcie jest solidne i nie uwiera podczas noszenia zegarka. Mi osobiście sylikonowy pasek nie przypadł bardzo do gustu. Moja skóra pod nim stałą się sucha i zaczerwieniona. Preferowałbym jednak wersję klasyczną ze skórzanym paskiem, jednak jest to mój indywidualny przypadek.

Garmin Vivomove HR Sport Pasek

Bateria Garmin VivoMove HR

Producent podaje, że bateria w tym zegarku może wytrzymać do 5 dni w trybie smartwatch oraz do 12 dni w trybie analogowym. Ku mojemu zdziwieniu, Vivomove HR nie wytrzymał 5 dni... lecz AŻ 7 DNI! Jest to bardzo miłe zaskoczenie i muszę przyznać, że korzystanie ze smartwatcha, który trzeba ładować tylko raz na tydzień jest bardzo komfortowe i nie tak uciążliwe jak w przypadku innych smartwatchy, które czasami musimy ładować co 1-2 dni.

Garmin Vivomove HR Sport Bateria

Funkcje Garmin VivoMove HR

Nie będę zagłębiał się we wszelkie czujniki, w które wyposażony jest smartwatch. Myślę, że więcej powie Wam, co on tak naprawdę potrafi! Vivomove HR posiada funkcję ciągłego pomiaru tętna. Na jego podstawie, a także na podstawie ruchów jakie wykonujemy jest w stanie określić nasz wysiłek, uprawianą aktywność oraz monitorować sen.

Nie zabrakło także krokomierza i licznika pięter, który działa dzięki wbudowanemu barometrowi. Na podstawie zebranych danych zegarek zlicza przybliżoną ilość spalonych kalorii oraz dystans jaki przebyliśmy.

Garmin Vivomove HR Sport Funkcje

Te wszystkie funkcje tyczą się monitorowania naszej aktywności. Oprócz nich, Vivomove HR wyświetla aktualną oraz prognozowaną pogodę, powiadomienia oraz umożliwia kontrolowanie odtwarzacza muzycznego w smartfonie. Dokładne dane możemy sprawdzić w dedykowanej aplikacji Garmin Connect.

Aplikacja Garmin Connect

Garmin Connect (dostępna na Android i iOS) po synchronizacji zegarka umożliwia przegląd zebranych danych w danym dniu, a także zestawienie wyników z całego tygodnia lub nawet miesiąca. Możemy dowolnie przeglądać nasze odczyty z konkretnych dni, ukazane na bardzo czytelnych wykresach. Dzięki aplikacji możemy ustawić dzienne cele naszych aktywności czy snu. Mogą one być sztywne lub na bieżąco dostosowywane przez oprogramowanie.

Ale nie to jest najlepsze w tej aplikacji - dodatkowym atutem jest aspekt społecznościowy! Zwiększa on rywalizację, której nie prowadzimy już tylko z samym sobą, lecz również ze swoimi znajomymi! Możemy ścigać się w ilości kroków, czasie ogólnej aktywności lub konkretnie sprecyzowanej.

Garmin Vivomove HR Sport Aplikacja Garmin Connect

Interfejs jest bardzo przyjazny dla użytkownika i jest możliwa jego personalizacja. Co najważniejsze, aplikacja jest w języku polskim!

Podsumowanie testu Garmin

Jedyne czego brakuje mi w tym smartwatchu to moduł GPS, który pozwoliłby zapisywać i planować trasy, a przecież taki dodatek jest często nawet w lepszych smartbandach z rankingów. Oprócz paska, który "nie dogadał się" z moją skórą, nie zauważyłem więcej wad tego zegarka. Wiele funkcjonalności, dopracowana aplikacja z elementami społecznościowymi, znakomity design i jakość wykonania przemawiają jak najbardziej za tym zegarkiem. Zdecydowanie mogę polecić Wam zakup Garmin Vivomove HR!

blog comments powered by Disqus
Garmin Vivomove HR - Zegarek z funkcjami smartwatcha!