PODPOWIEDZI:

Logitech G 502 Proteus Core - czyżby myszka idealna?!

Czy jest na rynku myszka idealna? Wygląda na to, że tak! Przetestowaliśmy najnowszą konstrukcję Logitecha, model G502, znany także jako Proteus Core zaskoczył nas niezwykle pozytywnie pod względem jakości wykonania, wygody użytkowania i możliwości sensora. Po więcej informacji zapraszamy do recenzji.

Logitech G502 Proteus Mouse 910-004075

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Genialny sensor Delta Zero!
  • Bardzo wygodna
  • Solidne wykonanie
  • Najlepsza rolka w myszkach gamingowych
  • Świetne oporgramowanie
WADY
  • Na razie dość droga


 

Poznajcie Proteusza!

Nowa myszka Logitecha to prawdziwy cud inżynierii, zaprojektowana jest od początku do końca perfekcyjnie. Nie ma w niej żadnego słabo wykonanego elementu.

Logitech G 502 Proteus Core

Logitech G 502 Proteus Core

Logitech G 502 Proteus Core

G502 Proteus Core to gryzoń przeznaczony dla graczy. Wyposażony jest w nowy sensor Logitecha, potrafiący osiągnąć DPI o wartości aż 12 000. Precyzję sensora wspomaga 32-bitowy mikrokontroler.

Myszka posiada aż 11 przycisków i przełącznik profili gracza.

Przełączniki pod przyciskami pozwalają aż na 20 milionów kliknięć, a wysokiej jakości ślizgacze wystarczą na 250 km.

Gamingowe gryzonie - ranking >>>

Myszka posiada przyspieszenie na poziomie 40 G i szybkość 300 IPSów, co plasuje ją w ścisłej czołówce myszek gamingowych na rynku.

Komunikacja z częstotliwością 1000 Hz zapewnia opóźnienie na poziomie jedynie 1 ms, przekłada się to na maksymalnie szybką reakcję na komendy.

Logitech G 502 Proteus Core

Logitech G 502 Proteus Core

Wymiary myszki: długość: 132 mm, szerokość: 75 mm, wysokość 40 mm.

Myszka nie jest najdłuższą konstrukcją z jaką się spotkałem, jednak jest dość wysoka i idealnie wyprofilowana pod gracza praworęcznego.

Jakość wykonania wszystkich elementów myszki jest najwyższa. Chwyt dłoni jest pewny i komfortowy, a to za sprawą licznych powierzchni antypoślizgowych i przyjemnego w dotyku wykończenia myszki.

Mysz posiada także dodatkowe ciężarki, bez nich waży 121 g, maksymalnie dociążona 168 g.


 

Sensor Delta Zero

Nowy sensor Logitecha to przedstawiciel całej rodziny Delta Zero. Model zawarty w myszce Proteus Core to precyzyjny sensor laserowy, zdolny osiągnąć wartość od 200 do 12 000 DPI, jest to największa wartość dostępna obecnie na rynku.

Czujnik wspierany jest przez 32-bitowy mikrokontroler, dzięki temu śledzi każdą powierzchnię bezbłędnie. Gdyby tego było mało oprogramowanie myszki pozwala na dostrojenie czujnika do powierzchni na której będzie on pracował. W zależności czy jest to blat stołu, podkładka miękka a może aluminiowa czułość zostanie dopasowana odpowiednio.

Sensor Delta Zero to w tej chwili najmocniejszy konkurent osławionego już Avago 9800, jestem przekonany że Delta Zero w niedługim okresie czasu może zostać okrzyknięty nowym królem sensorów.

Logitech G 502 Proteus Core

Logitech G 502 Proteus Core


 

Przyciski i funkcje

Przycisków w myszce Logitech G502 nie brakuje.

Wszystkie pracują cicho i lekko, nie ma się do czego przyczepić w tej kwestii. Główne klawisze są dość wąskie, jednak palce się na nich dobrze mieszczą, prawy klawisz lekko wystaje ponad lewy.

Pomiędzy nimi znajduje się rolka idealna. Z początku używa się jej bardzo ciężko, ponieważ sama jest ciężka. Cała wykonana z metalu swoje waży i przystosowanie się do niej zajmuje kilka dni, jednak po tym czasie nie chcemy już wracać do innych rolek.

Precyzja rolki jest bardzo wysoka, działa jako przycisk (wciśnięta w pionie) a także jako przyciski na boki (wychylenie lewo/prawo). Gdyby tego było mało rolka posiada dwa tryby, w pierwszym działa z oporem i skokowo, jak każda rolka myszki. Drugi tryb odblokowujemy przełącznikiem poniżej rolki, w nim rolka kręci się z dużą prędkością prawie bez oporu. Opcja przydatna do przeglądania długich dokumentów i stron internetowych.

Przycisk poniżej blokady rolki służy do przełączania profili graczy, mogą być ich 3 sztuki. W lewy przycisk główny wkomponowano dwa dość duże i kanciaste przyciski pomocnicze.

Kolejne dwa przyciski pomocnicze znajdują się poniżej, obsługujemy je kciukiem. Jednak pomiędzy dwoma zestawami przycisków znajdziemy jeszcze wyświetlacz z ledami, informują nas one o profilu i skoku DPI.

Jak nie przepłacić za nową myszkę? >>>

Ostatni przycisk znajduje się również pod kciukiem, występuje co prawda samotnie lecz jest nieoceniony w grach.

Domyślnie obniża nasze DPI do minimalnego ustawionego. Oznacza to że przytrzymując go możemy obniżyć drastycznie DPI w grze, aby dokładnie wycelować, zwolnić przycisk i momentalnie powrócić do górnej wartości DPI przypisanej do naszego profilu.

Logitech G 502 Proteus Core

Logitech G 502 Proteus Core


 

Wrażenia z użytkowania

Korzystanie z myszki Logitech G502 Proteus Core było niezwykle przyjemne. Mysz idealnie leży w dłoni, pokryta jest przyjemnym tworzywem a powierzchnie antypoślizgowe i podpórka na kciuk zwiększają komfort do maksimum. Rozmieszczenie przycisków dodatkowych jest prawidłowe, przez co korzysta się z nich bardzo dobrze.

Myszka jest także świetnie wyważona, a raczej pozostawiona do wyważenia przez nas samych. Ciężarki możemy rozlokować tak aby dociążyły całą myszkę, lub tylko np. jej tył.

Ślizgacze na dobrej podkładce pokazują najwyższą jakość, mysz przemieszcza się bez wysiłku, pomimo sporej wagi. Pod względem jakości i ergonomii myszka w moim prywatnym rankingu zajmuje miejsce w pierwszej trójce wszech czasów.

Logitech G 502 Proteus Core

Logitech G 502 Proteus Core

Logitech G 502 Proteus Core

Oprogramowanie również jest w pełni profesjonalne. Pozwala na dostosowania myszki pod każdym kątem, zaprogramowania przycisków, nagrywania makr, ustawień DPI i próbkowania. Możliwe jest także aktualizowanie oprogramowania z poziomu menu.

W grach myszka pokazała co potrafi, tytuły takie jak Battlefield 4 czy Sniper Elite V2 są wręcz stworzone do grania tą myszką.

Każdy nasz ruch i każdy strzał są tak precyzyjne, jak tylko precyzyjne jest nasze oko i refleks. Proteus Core staje się przedłużeniem naszego umysłu, narzędziem wojennym wykutym w ogniu bitwy.

Bez wątpienia grając nową myszką Logitecha uzyskałem sporą przewagę nad przeciwnikiem.

Nie odnotowałem żadnych wahań lub drżeń celownika ani kursora, tak w grach jak i podczas użytkowania na pulpicie. Testy syntetyczne pokazały brak akceleracji wstecznej, dużą precyzję sensora (przy wielokrotnych testach następujących po sobie) oraz częstotliwość próbkowania deklarowaną przez producenta.

Logitech G 502 Proteus Core

Logitech G 502 Proteus Core


 

Podsumowanie

Myszka Logitech G502 Proteus Core to gryzoń idealny. Wykonany jest z materiałów najwyższej jakości, z dbałością o szczegóły. Jest to myszka bardzo wygodna i funkcjonalna, posiada najlepszą rolkę z jaką się spotkałem. Aż 11 przycisków daje ogromne możliwości konfiguracji, a oprogramowanie i profile sprawiają że te możliwości stają się prawie nieskończone. Nowy sensor Delta Zero z testach syntetycznych i praktycznych wypadł rewelacyjnie i zapewne niedługo stanie się liderem na rynku, oraz wzorem do naśladowania. Jedynym zgrzytem jest jak na razie cena myszki, ciągle dość wysoka. Jednak nawet w tej chwili ta kwota jest jak najbardziej uzasadniona.

Od naszego portalu myszka Logitech G502 Proteus Core otrzymuje maksymalną ocenę oraz rekomendację.


 


 

Rozpakowanie myszki Logitech G 502 Proteus Coreblog comments powered by Disqus
Logitech G 502 Proteus Core - czyżby myszka idealna?!