PODPOWIEDZI:

Motus City XD 6 - Idealna hulajnoga do miasta?

Pojazdy elektryczne są teraz na topie, a na ich czele są najbardziej przyjazne użytkownikom elektryczne hulajnogi! Są najłatwiejsze w prowadzeniu i najbardziej poręczne. Czy Motus City XD 6” daje sobie radę w mieście? Sprawdźcie!

MOTUS City XD 6

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
5 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Bateria
  • Poręczność
WADY
  • Niepotrzebny amortyzator
  • Hałasy podczas jazdy

Motus City XD 6” to, jak sama nazwa wskazuje, hulajnoga stworzona z myślą o użytkowaniu jej w miastach. Sprzyjają temu niewielkie gabaryty pojazdu oraz ciekawy design. City XD ma być „królem” chodników.

Budowa Motus City XD 6”

Gabaryty i składanie Motus City XD 6

Hulajnoga Motus City XD 6 ma wymiary 90cm x 29cm x 42cm, a jej waga to zaledwie 7,4 kg. Dzięki tym gabarytom, hulajnoga po złożeniu za pomocą systemu shotgun zajmuje mało miejsca i bez problemu schowamy ją pod biurkiem w pracy czy przewieziemy autobusem. Sam system składania jest bardzo prosty w obsłudze, ale nie jest idealny. Na samym zatrzasku pojawiają się luzy, przez co hulajnoga nie jest w 100% sztywna. Podczas jazdy na nierównościach słyszymy trochę stukania i skrzypienia, co nie jest przyjemne.

Motus City XD 6 Składanie

Podest Motus City XD 6

Podest hulajnogi pokryty jest chropowatym materiałem, przypominającym papier ścierny. Zapewnia to bardzo dobrą przyczepność buta do podestu. Dzięki temu na hulajnodze czujemy się po prostu stabilnie. Powierzchnia ta bardzo łatwo się brudzi, oczywiście z powodu ciągłego kontaktu z podeszwą, lecz jednocześnie bardzo łatwo ją wyczyścić – wystarczy lekko zwilżona szczotka.

Motus City XD 6 Podest

Koła Motus City XD 6

Jak sama nazwa hulajnogi wskazuje – koła mają średnicę 6 cali. Jest to minimum jakie widziałbym w takim urządzeniu. Jazda po kostce brukowej przenosi sporo wibracji na kierownicę, ale nie jest to tragedia. Nie mnie jednak, przydałyby się większe koła. Same opony, to tak naprawdę twarda guma. Tradycyjne, pompowane opony dodatkowo amortyzowałyby nierówności, niestety producent nie postawił na to rozwiązanie.

Sprawdź, jaką hulajnogę kupić >>>

Motus City XD 6 Koła

Amortyzator Motus City XD 6

Producent chwali się amortyzatorem przedniego koła, jednak moim zdaniem jest to tylko prosty chwyt marketingowy. Ten amortyzator nie daje nam praktycznie nic – podczas korzystania z hulajnogi nie odczułem jego pracy. Nawet kiedy próbowałem ją wymusić, skok był na tyle mały, że wątpię by stłumił jakieś nierówności. Może być to jedynie źródło dodatkowych luzów w tej hulajnodze.

Motus City XD 6 Amortyzator

Kierownica Motus City XD 6

Wysokość kierownicy jest regulowana, możemy wybrać jedną z trzech wysokości. Ułatwia to dostosowanie hulajnogi pod własne, indywidualne potrzeby. System regulacji jest bardzo prosty – znamy go doskonale z tradycyjnych hulajnóg.

Motus City XD 6 Kierownica

Na samej kierownicy znajduje się komputerek pokładowy, który wyświetla nam podstawowe dane – stan naładowania baterii, przejechany dystans, obroty silnika oraz godzinę. Za jego pomocą możemy także zmieniać programy, które definiują nam maksymalną prędkość pojazdu. Za pomocą komputerka włączymy również tylne światło zamontowane na hamulcu tylnego koła. Jeśli jesteśmy już przy światłach, to na przodzie mamy prostą lampkę w sylikonowym uchwycie, którą włączamy poprzez guzik na jej obudowie.

Motus City XD 6 Licznik

Prędkość oraz bateria Motus City XD 6”

Na początku zaznaczmy, że ważę ok. 75kg, bo jest to istotne dla prędkości maksymalnej, ale zacznijmy od samego początku.

Jak wcześniej wspomniałem, mamy dostępne 3, a właściwie to 4 programy:

  • 0 – napęd wyłączony
  • 1 – najwolniejszy bieg, max. 5km/h
  • 2 – średni bieg, max. 15km/h
  • 3 – najszybszy bieg, max. 25km/h

Na równej nawierzchni udało mi się hulajnogę rozpędzić do max. 23km/h, więc mój wynik był bliski do maksymalnej prędkości tego pojazdu. Oczywiście jadąc z górki możemy uzyskać dużo wyższe prędkości. To wszystko dzięki wbudowanemu silnikowi o mocy 250W.

Motus City XD 6 Prędkość

W podeście hulajnogi wbudowana jest bateria o pojemności 5200mAh. Pozwala to na przebycie dystansu do 20km. Jest to oczywiście optymistyczny wariant, ponieważ na maksymalny dystans na jednym ładowaniu ma wpływ teren po jakim jeździmy oraz bieg, którego używamy.

Motus City XD 6 Bateria

Najczęściej jeździłem na biegach 2 i 3. Średnio pozwalało to na przejechanie 16-18km. Uznaję to za bardzo dobry wynik. Idealny do średniej wielkości miasta. Swobodnie można pojechać do pracy i wrócić na jednym ładowaniu. Jeśli możecie w trakcie dnia podładować hulajnogę, to zajmie to 3-4h. Uznaję to za optymalny czas, biorąc pod uwagę pojemność baterii.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety Motus City XD 6”, mogę Wam tę hulajnogę polecić. Nie jest idealna, ma swoje mankamenty, ale oferuje bardzo dużo za niewygórowaną cenę. Jeśli zatem szukacie pojazdu elektrycznego, który nie zrujnuje Waszego portfela, a jednocześnie pozwoli Wam na szybkie pokonanie sporego dystansu, to jest to rozwiązanie dla Was!

Opinia Motus City XD 6

blog comments powered by Disqus
Motus City XD 6 - Idealna hulajnoga do miasta?