PODPOWIEDZI:

Creative Muvo 1C, Creative Muvo Play i Hykker New Retro - Porównanie głośników Bluetooth

Lato za pasem, a kilka gorących dni już zdążyło przysmażyć nam czoła i przypiec plecy. To oznacza, że nadchodzi mnóstwo plenerowych imprez, grillów i spotkań ze znajomymi na świeżym powietrzu. Czego nie może wtedy zabraknąć? Oczywiście muzyki. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie głośnik bezprzewodowy. Postanowiliśmy więc sprawdzić dla was kilka urządzeń z niższej półki cenowej.

VS

Test został przeprowadzony przy użyciu mikrofonu krawatowego Rode Smartlav+, który znajdował się w odległości mniej więcej pół metra od głośników przenośnych. Źródło dźwięku to Huawei P30 PRO korzystający z Epidemic Sound. W tle zobaczycie decybelomierz mierzący moc dźwięku.

Kup Creative Muvo 1C:

Link do oferty głośnika Creative Muvo 1CKup Creative Muvo Play:

Link do głośnika Creative Muvo Play

Kup Hykker New Retro:

Oferta głośnika Hykker New Retro

Właściwości i funkcje głośników bezprzewodowych

  • Na pierwszy ogień idzie Hykker New Retro jako najtańsza propozycja. To 3-watowy głośnik, posiadający dodatkowo wejście USB i Micro SD, co pozwala słuchać muzyki nie tylko z telefonu, ale również pendrive’a czy karty pamięci do 32 GB. Bateria o pojemności 420 mAh zapewnia 5 godzin pracy bez potrzeby ładowania. Wygląda dość klasycznie, obity gumą, membrana głośnika maskowana jest materiałem tekstylnym. Za Hykkera New Retro aktualnie nie zapłacicie więcej niż 40 złotych.
  • Droższy od poprzednika, bo cena zaczyna się od 69 złotych, Creative Muvo 1C jest nieco bardziej kompaktowy, waży jedynie 158 gramów. Jednocześnie ma wbudowany akumulator o większej pojemności na poziomie 650 mAh, co w efekcie daje 1 godzinę pracy dłużej względem głośnika Hykker. Dodatkowo posiada złącze AUX do kablowego połączenia ze smartfonem. Producent zachwala tę konstrukcję jako odporną na wodę i kurz, próżno tu więc szukać jakichkolwiek tekstyliów. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość połączenia dwóch głośników tego modelu w zestawie stereo. Wtedy będą działać jak kolumny z osobnym lewym i prawym kanałem.
  • Ostatni, także Creative Muvo, tym razem model Play. Nie jest to już tak kompaktowe urządzenie, jak w przypadku 1C. Waży 360 gramów, ale jest to zrozumiałe. Głośnik posiada bowiem baterię wystarczającą na 10 godzin słuchania muzyki. Wyposażony w dodatkowe membrany basowe, które do tej wagi się oczywiście dokładają. Wzorem poprzednika z tej samej rodziny Play daje możliwość stworzenia stereofonicznego zestawu głośników, przy połączeniu kablowym oraz bezprzewodowym. Podobieństwo tyczy się również wodoszczelności, urządzenie możemy zanurzyć w wodzie do 1 metra na pół godziny. To wszystko za około 143 złote.

Screen z porównania głośników bezprzewodowych Bluetooth

Charakterystyki brzmienia głośników Bluetooth

Test został przeprowadzony na maksymalnej głośności tak samo głośników, jak i telefonu. Użyliśmy dwóch utworów ze wcześniej wspomnianej bazy - Epidemic Sound.

  • Creative Muvo 1C gra naprawdę czysto i głośno, na poziomie średnio 70-kilku decybeli; brzmieniu brakuje jednak wyraźnej głębi, co nie powinno sprawiać aż tak dużego problemu w przypadku muzyki, która nie jest oparta głównie na niskich, basowych tonach. Trzeba natomiast pochwalić, że jak na warunki testowe dźwięk jest wysoce klarowny i szczegółowy.
  • Gdy gra Muvo Play, rzeczywiście słychać dodatkowe membrany basowe. Natężenie dźwięku utrzymuje się średnio o 10 decybeli wyżej. Moc została jednak trochę okupiona wysokimi tonami. Nie są one tak wyraźne jak w przypadku 1C. Należy mieć natomiast na uwadze, że w otwarty przestrzeniach dźwięk rozchodził się będzie inaczej aniżeli w pokoju i da wtedy zdecydowanie lepszy efekt słuchowy. Warto więc postawić na ten produkt.
  • Biorąc pod lupę brzmienie Hykkera New Retro, jasno można stwierdzić, że jest to najtańsza propozycja. Nie kuleje co prawda moc głośnika, bo gra on równo z 1C, ma jednak problemy z wyrazistością i kolorytem brzmienia. Sprawia wrażenie delikatnie wytłumionego i zamglonego, ale nie jak w przypadku Muvo Play gdzie wysokie tony były nieco przysłaniane przez bas. Jak na głośnik za niespełna 50 złotych gra naprawdę przyzwoicie, jeśli chcecie mieć więc niezły sprzęt po kosztach, to ten model jest dobrym rozwiązaniem.

Podsumowanie

I to są właśnie nasze trzy propozycje w trzech pułapach cenowych, które naprawdę są warte swojej ceny. W zależności od ilości gotówki, którą chcecie wydać, są to trzy produkty spełniające swoje zadanie. Głośnik Bluetooth to nieoceniony przyjaciel przy letnich wypadach na świeże powietrze, nie zapomnijcie więc zabrać go ze sobą. Życzymy udanych i przyjemnych wakacji.

Hykker New RetroCreative Muvo 1CCreative Muvo Play
Hykker New Retro ocena z testuCreative Muvo 1C ocena z testuCreative Muvo Play ocena z testu
blog comments powered by Disqus
Creative Muvo 1C, Creative Muvo Play i Hykker New Retro - Porównanie głośników Bluetooth