PODPOWIEDZI:

TEST Samsung Bespoke Jet VS20A95843W/GE - To najładniejszy odkurzacz!

Test odkurzacza pionowego Samsung Bespoke VS20A95843W/GE jest moim zdaniem jednym z ważniejszych materiałów dotyczących tej kategorii sprzętów w naszym serwisie. Wszystko dlatego, że to model faktycznie designerski. Samsung ze swoją linią AGD Bespoke celuje w użytkowników, którym zależy w pierwszej kolejności na estetyce urządzeń. Czy to oznacza, że koreański producent zapomina o ich użyteczności? Wcale nie. W końcu głównym atutem testowanego modelu jest stacja ładująco-czyszcząca.

Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Świetny design
 • Niezła moc
 • Dobrze radzi sobie na płaskich dywanach
 • Wyświetla czas pracy
 • Stacja sama opróżnia odkurzacz
 • Wysuwana szczelinówka jest bardzo funkcjonalna
 • Niezły zestaw akcesoriów, ale...
WADY
 • Brakuje elastycznego węża
 • Szkoda, że akcesoria trzeba odstawiać osobno
 • Elektroszczotkom brakuje podświetlenia i możliwości odstawiania w pionie
 • Elektroszczotka Dual Jet przesuwa duże brudy

Recenzja Samsung Bespoke VS20A95843W/GE odbywała się w moim domu, w ciągu paru tygodni. To dobrze, bo zastanawialiśmy się nad aktualizacją  rankingów odkurzaczy. Oczywiście Samsung tam miał trafić tylko, jeśli po testach okaże się, że to faktycznie warty uwagi odkurzacz. Trudno po korzystaniu z niego nie odnieść wrażenia, że tak.

Kup Samsung Bespoke VS20A95843W/GE:

Samsung Bespoke VS20A95843W/GE oferta w Media Expert

Stacja Samsung Bespoke VS20A95843W/GE - Ładna i praktyczna

Samsung Bespoke VS20A95843W/GE wyposażono w designerską stację All-in-One. Ma wiele zalet, nie tylko to, że bardzo łatwo i higieniczne zasysa brudy. Trochę szkoda, że nie można na niej przechowywać akcesoriów. Trzeba je odstawiać na dedykowanym stojaku obok.

Samsung Bespoke VS20A95843W/GE za dnia

Jednak niewątpliwie ta stacja będzie bardzo estetycznym elementem wystroju. W przypadku tego zestawu jest biała, ale można ją też kupić w innych kolorach, na przykład ciemnoniebieskim i zielonym. Minimalistyczna bryła z wysmakowanym fakturowaniem w postaci rowków lub sporadycznych zdobień… jeżeli nie trafia w twoje gusta, to lepiej mi nawet o tym nie pisz.

Zbliżenie na design stacji Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Stacja All-in-One wygląda świetnie i działa też nieźle. Gdy odkłada się na nią odkurzacz - trzeba za każdym razem skracać rurę, aby pasował - od razu zaczyna go ładować. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku stacja zasysa brudy, automatycznie otwierając klapę.

Kurzu pozbywa się wprost do wymiennego worka, który starczy spokojnie na kilka tygodni. Przy tym pamiętaj, że automatycznie otwarta przy czyszczeniu klapa sama się nie zamyka.

Zasysanie brudów w stacji All in One

Test odkurzacza Samsung Bespoke - sporo akcesoriów

Recenzowany odkurzacz Samsung Bespoke VS20A95843W/GE to model Complete. Nazwa zbija trochę z tropu, bo są też bardziej wypasione zestawy, ale i tak producent dorzucił sporo dodatków. W tej wersji do zestawu dołączono:

 • elektroszczotkę Jet Dual,
 • elektroszczotkę Slim Action,
 • mini-elektroszczotkę Pet Tool,
 • szczotkę do kurzu,
 • szczelinówkę,
 • elastyczną końcówkę,
 • dwa worki na kurz,
 • stojak na akcesoria,
 • stację czyszczącą All-in-One.

Warto podkreślić to, że wszystkie akcesoria wykonano w głównej mierze z grubego, wytrzymałego na nacisk plastiku. Nic dziwnego, wydając tyle na odkurzacz, można spodziewać się jakościowych dodatków. Szczególnie podoba mi się to, że szczelinówkę można wysunąć, po to, aby sięgać jeszcze głębiej w ciasne przestrzenie.

Mini elektroszczotka w Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Obie elektroszczotki można pochwalić za to, że są bardzo zwrotne. W dodatku odkurzacz może z nimi się praktycznie położyć na ziemi, co w efekcie pozwoli łatwo sprzątać pod sofami i regałami. Elektroszczotka Jet Dual ma lepiej odkurzać podłogi oraz dywany, za sprawą przedniego miękkiego wałka i włosia na głównej rolce. 

Odkurzanie dywanu przy pomocy Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Druga większa końcówka, czyli Slim Action, jest w zasadzie przede wszystkim mała. Zmieści się w większej ilości ciasnych miejsc. Ostatnie zmotoryzowane akcesorium, czyli mini-elektroszczotka Pet Tool, w zasadzie jest niewielką końcówką do zbierania sierści i sprzątania materaców lub tapicerek. Ma wałek z gumowymi fałdami, pomagającymi odkurzyć brudy. No i ze względu na mniejszy rozmiar generuje wyższą siłę ssania.

Samsung Bespoke VS20A95843W/GE wjazd pod sofę

Jak Samsung Bespoke Jet odkurza?

Skoro o sile ssania mowa, warto w końcu poruszyć temat odkurzania. Samsung Bespoke Jet generuje do 210 AW mocy*. To w sumie sporo, jak na standardy odkurzaczy bezprzewodowych, i wystarczy do zassania właściwie wszystkiego. To jednak dotyczy wyłącznie najwyższego z trybów. Przy pomocy wyświetlacza i prostych przycisków, ustawisz cztery:

 • min,
 • mid,
 • max,
 • jet.

Przy naszych standardowych testach zbierania sypkich brudów, Samsung Bespoke Jet nawet na niższych poziomach mocy zbiera wszystko za pierwszym przejazdem. Przy elektroszczotce Dual Jet pojawia sie jednak problem z dużymi brudami. Odkurzacz przesuwa płatki zamiast je zassać.

Przesuwanie brudów Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

To wina mniejszego rolera z frontu. Za to, korzystając ze Slim Action, wciągniesz bez problemu nawet większe kawałki jedzenia lub inne zabrudzenia. Osłona z frontu jest dość wysoka, a miękka szczotka wpuszcza do wnętrza elektroszczotki duże rzeczy. Na przykład kawałki płatków kukurydzianych.

Zbieranie dużych brudów szczotką Slim

Na zwykłym dywanie Bespoke Dual Jet radzi sobie bez zarzutu. Typowy płaski lub taki o niskim włosiu, to nie są żadne przeszkody dla mocy odkurzacza Samsung Bespoke VS20A95843W/GE. Myślę, że jak masz dom z wykładziną, to ten odkurzacz będzie do niego zdecydowanie świetnym zakupem.

Jet Slim z bliska

Są jednak pewne problemy z czyszczeniem przy krawędziach poszczególnymi elektroszczotkami. Odkurzacz nie zasysa brudów z boków.

Wysuwana dysza szczelinówki w Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Sprzęt na moje ucho hałasuje dość standardowo. Przy odgłosach otoczenia na poziomie 34,5 decybela, nasz decybelomierz wskazywał około 70 decybeli w najniższym trybie, 73 w średnim, 76-77 w max oraz nawet okolice 80 w jet. Ten ostatni jest bardzo głośny.

Test głośności odkurzacza Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Odkurzacz pracuje w nim maksymalnie 8 minut. Całkiem nieźle jest jednak w pozostałych trybach, zwłaszcza najniższym, w którym wyciśniesz z niego 42 minuty. Przy średnim już 24, a w max tylko 14 minut. Dla bardziej wymagających dobrą opcją jest zakupienie wariantu z dodatkową baterią lub po prostu dokupienie wymiennego akumulatora, który można ładować na wspomnianym stojaku z akcesoriami.

Wyświetlacz odkurzacza Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

To może dodatkowo mopować?!

Jeżeli kupisz odpowiedni wariant odkurzacza, lub dokupisz końcówkę myjącą osobno, możesz korzystać z tego odkurzacza, jak z modelu mopującego. Przy tym to dość efektywny dodatek dlatego, że działa na zasadzie dwóch dysków obrotowych. Nałożysz na nie ścierki z mikrofibry lub nasączane jednorazówki.

Pryskanie wodą Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

W efekcie to niezły model do podstawowego przecierania podłóg. Świetnie radzi sobie z doczyszczaniem na błysk kafelków lub paneli, a opcja dozowania wody - nie tak głupia jak w niedawno testowanym odkurzaczu Electrolux Power Hygienic 800 - pomoże ci pozbyć się nawet trudniejszych zabrudzeń.

Mopowanie z pomocą Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Nie jest jednak w pełni kolorowo. Ponieważ Samsung Bespoke Jet nie pozbywa się brudnej wody, tak jak aktywnie myjący odkurzacz Philips Aqua Trio, większość uciążliwych brudów po prostu jest rozsmarowywana po okolicy. Końcówka koreańskiego producenta po prostu nie jest do tego przeznaczona. Dlatego trzeba często zdejmować i czyścić mikrofibrę. Również dozownik wody jest dość malutki, ale przy częstym wymienianiu nasadek to niewielki problem. Można go w końcu przy okazji napełniać.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Test Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Mówiąc o odkurzaczu pionowym Samsung Bespoke Jet, trzeba poruszyć jeszcze parę mniejszych lub większych kwestii. Przede wszystkim ogólnie to wygodny sprzęt, ale rzuca się w oczy brak trybu automatycznego.

Sprzątanie w kuchni przy pomocy Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Poza tym testowany odkurzacz Samsung Bespoke Jet radzi sobie na dywanie typu shaggy całkiem nieźle. Fajnie też, że odkurzacz zapobiega zaplątaniu się włosia o szczotkę i zablokowaniu jej. Fakt, że odkurzacz jest w stanie doczyścić przy pomocy elektroszczotki również dywan o dłuższym włosiu sprawia, że to bardziej uniwersalna jednostka.

Zbliżenie na Dual Brush

Testowany Samsung Bespoke VS20A95843W/GE nie ma jednam podświetlenia w elektroszczotkach, co jest przydatne nie tylko w ciemniejszych miejscach, ale też dlatego, że podświetlany kurz rzuca cień, co pozwala ocenić poziom brudu na podłogach. Nie stoi też samodzielnie. Musisz go opierać o ścianę lub odkładać na podłogę albo stację, chcąc zrobić sobie chwilę przerwy od sprzątania.

Sprzątanie wysokości z pomocą Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Brakowało mi również dodatkowego elastycznego węża. To dodatek nie do przecenienia w odkurzaczach dlatego, że ułatwia sięganie w mniej oczywiste miejsca. Na przykład doczyszczenie przestrzeni między książkami albo zapełnionego rzeczami blatu. Takiego dodatku brakuje w większości testowanych przez nas sprzętów. Przynajmniej szczelinówka jest wysuwana, można nią więc łatwiej sięgnąć chociażby między żebra kaloryfera.

Ściąganie Samsung Bespoke VS20A95843W/GE ze stacji

W recenzji Samsung Bespoke VS20A95843W/GE nie można zapomnieć też o innych rzeczach. To bardzo lekki model. Waży z rurą i elektroszczotką Dual Jet zaledwie 2,85 kilograma. Myślę, że każdy poradzi sobie ze sprzątaniem nim. W dodatku wyświetlacz pokazuje pozostały czas pracy, co świetnie pozwala rozplanować odkurzanie.

Czy warto tyle wydać na odkurzacz pionowy?

Pozostaje wiecznie żywe pytanie przy testowanych przez nas modelach odkurzaczy z wyższej półki. Czy Samsung Bespoke VS20A95843W/GE wart jest swojej ceny? Moim zdaniem zdecydowanie. Jego stacja czyszcząco-ładująca to po prostu cukierek dla oczu, w każdym wariancie kolorystycznym. Poza tym jest niezwykle praktyczna.

Sam odkurzacz spełnia swoje zadanie w większości scenariuszy. Nadaje się nawet na dywany typu shaggy. Przy tym jest to dość wydajny oraz zwinny model. No i lekki, o czym nie można zapomnieć. Trochę kosztuje, ale sprawdzi się w większości scenariuszy w domu. Zwłaszcza jeżeli wyjdzie jakieś dedykowane lub alternatywne akcesorium-wąż.

Design Samsung Bespoke VS20A95843W/GE4,5 dla Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Materiał powstał w ramach płatnej współpracy z firmą Samsung.

*Testy wewnętrzne wg normy IEC60335-1 CL.10

blog comments powered by Disqus
TEST Samsung Bespoke Jet VS20A95843W/GE - To najładniejszy odkurzacz!