PODPOWIEDZI:

Recenzja Sony INZONE H9 - Słuchawki dla gracza i nie tylko!

Słuchawki dla graczy, to nośny temat w Internecie. W sklepach znaleźć można przeróżne modele z wieloma interesującymi funkcjami. Producenci prześcigają się z możliwościami, oferując podświetlanie RGB i fikuśny desing. Sony INZONE H9 uderza trochę w inne klimaty, ale znajdziemy tutaj przydatne funkcje oraz wysoką cenę urządzenia. Zapraszam na recenzję słuchawek Sony INZONE H9!

Sony INZONE H9

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Bardzo wygodne słuchawki
 • Bezprzewodowe
 • Zarówno do PC jak i konsoli PS5
 • Możliwość włączenie i wyłączenie wytłumienia
 • Nie wymaga instalowania sterowników
 • Jakość dźwięku
WADY
 • Słaba jakość mikrofonu
 • Słuchawki bardzo szybko się brudzą
 • Cena

Zawartość Opakowania

Kupując słuchawki Sony INZONE H9 znajdziemy wszystko co niezbędne. Oprócz wcześniej wspomnianych słuchawek znajdziemy także: kabel USB-C do USB-A, służący do ładowania oraz adapter, pozwalający pracować w trybie PC oraz PlayStation 5. Nie mogło także zabraknąć skróconych instrukcji obsługi.

Sony INZONE H9 - Zawartość pudełka

Instrukcja poleca pobrać z Internetu sterownik. INZONE Hub nie jest wymagane do cieszenia się ze słuchawek, ale wiele elementów  lepiej wyklikać, niż ustawiać opcje na samych słuchawkach. Tym bardziej, kiedy dopiero poznajemy Sony INZONE H9 i nie wszystko działa  tak, jakbyśmy się tego spodziewali.

Sprawdź aktualną cenę słuchawek
Sony INZONE H9 

Sprawdź aktualną cenę słuchawek Sony INZONE H9 

Cena słuchawek Sony INZONE H9

Zawartość w zupełności wystarczy do codziennego użytkowania. Nie musimy kupować dodatkowych akcesoriów chociażby do ładowania słuchawek czy adaptera Bluetooth.

Specyfikacja techniczna

Bardzo dawno na swojej głowie nie miałem tak wygodnych słuchawek. Sony INZONE H9 waży około 335 g, ale wydają się być bardzo lekkie. Nauszniki są bardzo miękkie i dobrze dopasowują się do kształtu ucha. Typ słuchawek to profil zamknięty. Nie są przeze mnie preferowane, ze względu na mocne wytłumianie dźwięków z otoczenia. Oprócz komfortowych doznań lubię wiedzieć co się dzieje w moim pobliżu. Jednak Sony INZONE H9 otrzymało rozwiązania, z których i ja potrafię być zadowolony.

Sony INZONE H9 - Piękne opakowanie

Czas pracy na baterii do 32 godzin. Bardzo imponująca wartość, ale mi słuchawki tak długo nie trzymały. Głównie sprzęt testowałem do grania i mniej więcej starczyło to na około 24h godzin zabawy. To także nie jest słaby rezultat, do tego ile aktywnych możemy mieć opcji jednocześnie.

Prezentuję pełną specyfikację techniczną ze strony producenta:

 • typ słuchawek: zamknięte wokółuszne, dynamiczne
 • przetwornik: 40 mm
 • pasmo przenoszenia: 5-20000 Hz
 • łączność: 2,4 GHz, Bluetooth 5.0, możliwość pracy równoległej z oboma połączeniami
 • obsługiwane kodeki: SBC, AAC
 • czas pracy przy odtwarzaniu muzyki: do 32 godzin bez ANC
 • czas ładowania: ~3,5 godz. pełne naładowanie / 10 min. dla 1 godz. grania
 • ładowanie: przewodowe USB-C
 • waga: 335 g
 • funkcje dodatkowe: ANC, Ambient Sound, 360° Reality Audio, praca przewodowa
 • Dźwięk przestrzenny: Wirtualizacja do 7.1 (Wymagana aplikacja INZONE Hub )
 • Kontrola: Pokrętło regulacji głośności, włącznik, regulator balansu Gra/ Czat, mikrofon wyciszany odchylaniem do góry

Odczucia

Słuchawki Sony INZONE H9 robią bardzo dobre pierwsze wrażenie. Później jest tylko lepiej jak zapoznałem się ze wszystkimi funkcjami, które te urządzenie oferuje. Przede wszystkim jest bardzo ładne. Słuchawki w kolorze białym wyglądają obłędnie! To dlatego, że są bardzo zbliżone kolorem oraz projektem do Sony PlayStation 5. Recenzowany egzemplarz jest koloru czarnego. Bardziej pasuje do komputera niż konsoli.

Sony INZONE H9 - Główny bohater recenzji

Słuchawki są bardzo wygodne! Nawet po wielu godzinach słuchania muzyki czy grając w gry nie odczuwałem zmęczenia. Ogólnie bardzo szybko się męczę na zamkniętych słuchawkach. Tego typu konstrukcja powodują u mnie dość dziwny efekt. Czuję się mocno odizolowany i na dłuższą metę mnie to męczy. Sony INZONE H9 pracuje w kilku trybach: możliwe jest całkowite wyciszenie oraz włączenie dźwięków z otoczenia. To jest świetna sprawa, że twórcy dają nam taką możliwość! Kiedy chcemy się bardziej wczuć, możemy całkowicie się wyciszyć, a następnie przestawić się z konstrukcji zamkniętej na otwartą. Jak dla mnie jest to idealne rozwiązanie. Przełączyć się możemy jednym przyciskiem na słuchawkach lub w sterowniku.

Sony INZONE H9 - Bardzo się sluchawki brudzą

Jakość dźwięku jest bardzo dobra. Nie posiadam słuchu absolutnego, ale od razu zauważyłem różnicę pomiędzy Sony INZONE H9 a tanimi słuchawkami. Barwa jest znacznie przyjemniejsza oraz dostrzec można wiele szczegółów, których wcześniej nie słyszałem w znanych melodiach.

Mikrofon

Jakość mikrofonu w tym urządzeniu jest bardzo kiepska. Nie jest to rozwiązanie, które sprawdzałoby się do nagrywania filmów na YouTube czy nawet do strimowania. Jakość głosu jest bardzo niska i przypomina mówienie przez szklankę. Sprawdzi się do rozmawiania z innymi graczami, ale do niczego więcej. Niestety nie ma możliwości odłączenia mikrofonu od słuchawek. Na stałe jest przymocowany do słuchawek i możemy jedynie modyfikować położenie mikrofonu.

Podsumowanie

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tymi słuchawkami. Sony INZONE H9 sprawdzają się znakomicie do słuchania muzyki, grania w gry czy oglądania filmów. Redukcja hałasu to świetna opcja, z której korzystałem często. W zależności od nastroju zmieniałem pomiędzy konstrukcją zamkniętą a otwartą. Dobrze mieć możliwość, a twórcy taką nam dają!

Słuchawki dla gracza są bardzo wygodne i nie miałem problemów z ich dopasowaniem do głowy. Tworzywo jest w porządku i nie odczuwałem dyskomfortu nawet po wielu godzinach ich używania. Niestety gumy są niewymienialne. Jeżeli używamy słuchawek tylko my, to nie będzie problemu. Jeżeli jednak dzielimy z kimś Sony INZONE H9, będziemy musieli często czyścić słuchawki oraz niewykluczone, że w przyszłości gumy stracą swoją właściwość.

Mikrofon to najsłabsze ogniwo tego zestawu. Jakość jest na poziomie zadowalającym i nic więcej. Do komunikowania się z graczami czy ze znajomymi powinno wystarczyć. Do nagrywania czy stremowania będziemy zmuszeni poszukać dedykowanego mikrofonu.

Słuchawki gorąco polecam! Spodobały mi się od samego początku i pomimo kilku wad jestem je wstanie zaakceptować. Odstraszać może jeszcze cena słuchawek, producent wycenia Sony INZONE H9 na poziomie 1099 zł. To bardzo dużo, ale jest to sprzęt, który jest tego wart!

Sony INZONE H9 - Ocena 5/5

blog comments powered by Disqus
Recenzja Sony INZONE H9 - Słuchawki dla gracza i nie tylko!