PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy R [TEST]

Samsung Galaxy R to przede wszystkim nieco uboższa wersja flagowego modelu Galaxy S II. Telefon ten wygląda niemal identycznie i potrafi prawie wszystko to, co jego starszy brat. Co zatem różni te modele i który warto wybrać? Zapraszamy do naszej prezentacji

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Alternatywa dla Galaxy S II
WADY
  • Wciąż wygórowana cena

Samsung Galaxy R lub Samsung GT-I9103, jest nieznacznie uboższą wersją - Galaxy S II i jest już dostępny w sprzedaży, w niektórych europejskich krajach (np. w Szwecji).

Według nowej koncepcji nazewnictwa - "R" oznacza telefon wysokiej klasy, która jednakże mieści się pod klasą "S".
Wykonany z nieco tańszych elementów - Galaxy R, to nadal bardzo pożądany smartfon. Ma kosztować 450 €, ale w rzeczywistości może sprzedać się już za 400 €, gdy tylko trafi do detalistów.

Samsung Galaxy R

Jest to dwurdzeniowe urządzenie z procesorem 1 GHz - ARM A9, ekranem o przekątnej 4.2" i rozdzielczości 480 x 800 pikseli, 5 MPix aparatem z wideo w jakości 720p HD, 1,3 MPix aparatem z przodu, radiem FM i wszystkimi typowymi cechami dla Androida, jak chociażby Wi-Fi, 3.5 G i GPS.
Taka specyfikacja czyni Galaxy R - mocniejszym, niż większość konkurencyjnych smartfonów, może oprócz modeli najwyższej klasy.

Rankingi smartfonów >>>

Samsung Galaxy R

Potencjalni nabywcy tego modelu, byliby raczej skłonni ku lepszej wersji - Galaxy S II, gdyż różnica cenowa nie jest przecież aż tak wielka. - Co zatem może zapewnić Galaxy R, sukces na rynku?
W chwili obecnej, firma Apple posiada skuteczny i prawomocny na całą Europę, nakaz zablokowania sprzedaży Galaxy S II, Galaxy Ace i starszego - Galaxy S. A o ile nam wiadomo, Galaxy R nie jest objęty tym nakazem.
Pierwotnie Galaxy R miał pojawić się w Europie w dość ograniczonym zakresie, ale z powodu oczywistej luki w asortymencie Samsunga, może się okazać, że firma zwiększy jego produkcję.
Konstrukcyjnie, Galaxy R jest bardzo zbliżony do "zakazanych" telefonów i zablokowanie jego zbytu przez Apple, może okazać się tylko kwestią czasu.

Samsung Galaxy R

Galaxy R mierzy 126 x 67 x 10 mm i waży 132 gramów. Duża - 1650 mAh bateria ma pozwolić na prawie 10 godzin rozmów i 23 dni czasu czuwania. Fajnie jest zobaczyć, że Samsung używa większych baterii, gdyż jak powszechnie wiadomo, telefony z Androidem zużywają dużo więcej energii.

W chwili obecnej kraje, które mają otrzymać Galaxy R, to Rosja, Turcja, Norwegia, Rumunia i prawdopodobnie kraje skandynawskie i Europy Wschodniej. Możliwe jest również, że z racji ostatnich wydarzeń, Samsung Galaxy R będzie jeszcze szerzej dostępny.

blog comments powered by Disqus