PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telefony i powerbanki w Promocji

Sony Ericsson Xperia Neo V [TEST]

Sony Ericsson Xperia Neo V to następca sprawdzonej Xperii Neo. Nowy, aktualny system operacyjny, wzbogacony system audio xLOUD i co ciekawę - słabszy - 5 MPix aparat fotograficzny. Czego możemy się zatem spodziewać po nowym modelu? Warto wymienić swój telefon na Neo V, czy wystarczy zaktualizować oprogramowanie? Zapraszamy do prezentacji

Sony Ericsson Xperia neo V

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Android
  • Cena
  • Design
WADY
  • Aparat fotograficzny

Sony Ericsson Xperia Neo V, pod względem specyfikacji sprzętowej, jest niemal identyczna ze swoim pierwowzorem - Xperią Neo. Do nowych rozwiązań należą między innymi nowa wersja Androida i wzbogacone, autorskie oprogramowanie Sony Ericsson.

ony Ericsson Xperia Neo V

Kluczową zmianą sprzętową jest 5 Mpix aparat fotograficzny w Neo V, podczas gdy oryginalna Neo, posiada 8 jednostek MPix. Takie rozwiązanie jest bardzo nietypowe, podejrzewamy jednak, że mogły pojawić się problemy dostaw 8 MPix matryc z powodu trzęsienia ziemi w Japonii lub z powodu firmy Apple, która wykupiła wszystkie zapasy tych podzespołów do następnej generacji iPhone'ów.

ony Ericsson Xperia Neo V

Nowa wersja Androida - 2.3.4, to stosunkowo niewielka aktualizacja w odniesieniu do wersji 2.3 w oryginalnej Neo. Sony Ericsson zwiększył także możliwości kamery wideo, opcji odtwarzania wideo i serwisów społecznościowych, dodając też Google Talk z funkcją Video Chat - stąd prawdopodobnie pochodzi litera "V" w nazwie.

Telefon posiada też kilka udoskonaleń audio, takich jak nowy system Sony xLOUD. Neo V dostępna jest w różnych kolorach - w białym prezentując się najlepiej.

ony Ericsson Xperia Neo V

Podsumowując, jest to urządzenie 1 GHz z 512 MB RAM, 3,7" ekranem o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 5 MPix aparatem, nagrywającym w jakości 720p HD, posiada GPS, 3.5 G, Wi-Fi, slot kart microSD i Bluetooth.

Rankingi smartfonów >>>

Jest to telefon z Androidem, ma więc przeglądarkę internetową, odtwarzacz multimedialny oraz dostęp do tysięcy aplikacji w Android Market.

ony Ericsson Xperia Neo V

Sony Ericsson zapowiedział, że nadchodzące aktualizacje do wersji 2.3.4 dotyczą wszystkich urządzeń Xperia 2011, więc nie rozpaczaj, jeśli masz starą Neo lub Arc, Play, Pro, Mini, Mini Pro, Active lub Ray. Aktualizacje dla tych urządzeń powinny być dostępne począwszy od października.

Xperii Neo V należy spodziewać się w czwartym kwartale 2011 roku, w kilku kolorach: białym, niebieskim gradiencie i srebrnym, chociaż zdjęcia prasowe pokazują również, czerwony i motyw kwiatowy.

ony Ericsson Xperia Neo V

Najprawdopodobniej Neo V będzie kosztować mniej niż obecna - Neo, która aktualnie sprzedaje się za około 300 € brutto.

blog comments powered by Disqus
Sony Ericsson Xperia Neo V [TEST]