PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

iPhone 4S [TEST]

Apple iPhone 4S jest znacznie wydajniejszy niż swój poprzednik, zarówno pod względem szybkości działania, grafiki jak i możliwości fotograficznych. Dwurdzeniowy procesor A5, siedmiokrotnie szybszy układ graficzny i kamera 8 MPix, mogąca nagrywać obraz w jakości HD 1080p - to ulepszenia sprzętowe nowego 4S. Jak wygląda najnowszy iPhone pod względem oprogramowania? Przekonajcie się sami - Zapraszamy do naszej prezentacji

Apple iPhone 4S 64GB

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dwurdzeniowy procesor A5
  • Szybszy układ graficzny
  • Aparat 8 MPix z nagrywaniem HD
WADY
  • Cena
  • Wyswietlacz

Z wyglądu niemal identyczny jak iPhone 4, iPhone 4S został wzbogacony o lepszy aparat, szybszy procesor, zaawansowane funkcje rozpoznawania mowy i nową wersję systemu operacyjnego iOS 5 usprawniającą doświadczenia użytkownika.

4s

Pomimo kilku znacznych ulepszeń, wiele potencjalnych klientów będzie rozczarowanych, dowiadując się, że iPhone 4S posiada bardzo ostry, aczkolwiek trochę mały 3,5" panel swojego poprzednika, o rozdzielczości 640 x 960 pikseli.
Konkurencyjne urządzenia, podobnie wysokiej klasy, posiadają znacznie większe ekrany - zazwyczaj 3,7 do 4.3". Być może będziemy musieli poczekać na iPhone 5, jeśli pragniemy by wyświetlacz naszego iPhone'a był większy.

Zobacz, które smartfony są aktualnie najlepsze >>>

Z tyłu urządzenia znajduje się 8 MPix aparat z nowym czujnikiem poprawy jakości obrazu.
Mimo, iż poprzednie "iPhony" zawsze trochę odstawały, gdy przyszło do liczenia megapikseli, jakość obrazu zawsze była dobra, a nowy model, zdaje się kontynuować tą tendencję.
Aparat iPhone 4S działa niesamowicie sprawnie - potrzebuje zaledwie 1,1 sekundy by wykonać pierwsze zdjęcie i tylko 0.5 sekundy czasu pomiędzy ujęciami, łatwo więc pokonuje większość konkurencji.
Co ważne, aparat jest zdolny do nagrywania wideo w jakości HD 1080p.

4s

System operacyjny został zaktualizowany do 5 edycji iOS, który posiada kilka istotnych ulepszeń.
Kluczowymi elementami nowego iPhone, jest lepsza integracja interfejsu iCloud i "Siri".

Siri to zaawansowany system rozpoznawania mowy, przeznaczony do rozumienia języka potocznego, działający w formie rozkazów i pytań, w oparciu o różne źródła udzielania informacji (jak np. Wolfram Alpha, czy Yell).
Siri w dniu premiery, będzie działać w językach: angielskim, francuskim i niemieckim, ale można mieć pewność, że pozostałe języki również będą obsługiwane w przyszłości.

4s

Nowoczesne urządzenia z systemem Android również posiadają wbudowane dobre rozpoznawanie mowy, jednak wygląda na to, że Apple podniosło tu poprzeczkę, podobnie jak w przypadku połączeń wideo i iPhona 4.
Spodziewamy się zatem, że konkurencja będzie pracować bardzo ciężko, by nadrobić zaległości.

Problem ze starym iPhonem 4 polegał na projekcie anteny, skutkującym sporadycznym traceniu połączeń.
iPhone 4S może teraz automatycznie przełączać się pomiędzy antenami, by poprawić odbiór, dodatkowo osiągając maksymalną prędkość pobierania przez HSPA - do 14.4 Mbps, podobnie jak większość konkurencyjnych modeli.

Procesor nowego iPhona to zaprojektowany przez Apple CPU o nazwie "A5", oparty na architekturze ARM, powszechnie stosowanej w większości telefonów komórkowych na całym Świecie.
Dwurdzeniowe procesory są już dość powszechne w telefonach z najwyższej półki, z tym wyjątkiem, że Apple wykorzystało tu również dwurdzeniowy procesor graficzny, który sprawia, że gry pracują tu do siedmiu razy szybciej.

chip

Oprócz szybszego procesora, poprawiony został czas pracy baterii, 8 godzin rozmów na 3G i 10 godzin odtwarzania wideo lub 40 godzin muzyki.

Dostępne będą trzy wersje iPhone'a 4S: 16 GB, 32 GB i 64 GB, które w Stanach Zjednoczonych kosztować będą odpowiednio 199 dolarów, 299 dolarów i 399 dolarów, w 2-letnim abonamencie.
Apple dostosuje również wartość oryginalnego iPhona 4 do nowej ceny, tnąc ilość pamięci flash do 8 GB i cenę do 99 dolarów z nową umową.
Nadal będzie można nabyć iPhona 3GS, który będzie teraz darmowy w Stanach Zjednoczonych, w umowie z abonamentem.

Bardzo niezwykłą cechą jest połączenie obu standardów: CDMA i GSM - w jednym telefonie.
Klienci sieci CDMA w USA (np. Verizon Wireless lub Sprint), mogą korzystać z telefonu na całym Świecie z dodatkiem karty GSM mikro-SIM. Jednakże pasmo CDMA jest bardzo rzadko spotykane, więc klienci spoza USA raczej z niego nie skorzystają, upraszcza to jednak proces produkcji.

iPhone 4S powinien być dostępny w USA, UK, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech i Japonii począwszy od 14 października 2011 roku, do końca tego miesiąca w większości pozostałej części Europy, a do końca grudnia dostępny będzie w łącznie 70 krajach.

blog comments powered by Disqus