PODPOWIEDZI:

HTC Explorer [TEST]

HTC Explorer to idealny smartfon dla użytkowników zaczynających swoją przygodę z systemem operacyjnym Android. Następca HTC Smart, został wyposażony w 3,2" ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 320 pikseli, procesor z taktowaniem 600 MHz i 3 MPix aparat cyfrowy. Ponadto, znajdziemy w nim komunikację 3G, Wi-Fi, Bluetooth 3.0, GPS oraz gniazdo kart pamięci microSD, 512 MB pamięci RAM, a także baterię o pojemności 1230 mAh. Android w wersji 2.3.5 Gingerbread z interfejsem użytkownika HTC Sense 3.5. Zapraszamy do prezentacji

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Cena
  • Nawigacja GPS
  • HTC Sense
WADY
  • Aparat 3.2 MPix
  • Brak lampy błyskowej
  • Typowy design

Przystępne cenowo urządzenie z systemem Android - HTC Explorer to kolejny dobry powód, by nie zadowalać się "głupim" wielofunkcyjnym telefonem i sięgnąć po smartfona.

 HTC Explorer

Mimo, iż jest to nowe urządzenie, pod względem specyfikacji sprzętowej, jest niemal identyczne z HTC Wildfire S, za wyjątkiem zdegradowanego aparatu fotograficznego.

Większość różnic mieści się w zakresie oprogramowania. Środowisko HTC Sense zostało znacząco uaktualnione w zakresie narzędzi społecznościowych, odświeżono też interfejs użytkownika.
Pomimo wielu podobieństw między Explorer i Wildfire S, wszystko wskazuje na to, że Explorer będzie znacznie tańszy, konkurując bezpośrednio z m.in. Samsungiem Galaxy Mini, który obecnie sprzedaje się za około 135 €.

 HTC Explorer

HTC Explorer ma 3.2" dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480 pikseli i 3 MPix aparat z tyłu. 600 MHz procesor - nie jest zbyt szybki w porównaniu z urządzeniami high-end, ale 512 MB pamięci RAM powinno wystarczyć do uruchomienia kilku aplikacji jednocześnie.

Pozostałe funkcje to radio FM, odtwarzacz multimedialny, GPS z nawigacją samochodową, Wi-Fi, łączność 3.5 G i Bluetooth oraz wszystkie cechy typowe dla smartfona z Androidem, plus dostęp do tysięcy aplikacji w Android Market.

Rankingi telefonów >>>

Wewnątrz znajduje się bateria o pojemności 1230 mAh pozwalająca na 7,5 godziny rozmów i 18 dni czasu czuwania w sieciach 3G. Urządzenie mierzy 103 x 57 x 13 mm i waży 108 gramów.

 HTC Explorer

Mimo relatywnie podstawowego zestawu funkcji, HTC Explorer pozostaje bardzo silnym urządzeniem i stanowi idealną propozycję na pierwszy smartfon.

Explorer powinien być dostępny w Europie i Azji począwszy od czwartego kwartału 2011 roku, w podstawowych kolorach: "Metallic Black", "Active Black" i "Metallic Purple". Możliwe jest, że w niektórych krajach pojawi się w dodatkowych wersjach kolorystycznych.

 HTC Explorer

blog comments powered by Disqus