PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S II LTE [TEST]

Samsung Galaxy S II LTE to następca potężnego modelu Galaxy S II. Został wyposażony nie tylko w łączność 4G, umożliwiającą ogromne prędkości transferu danych. Otrzymał również większy ekran i szybszy procesor. Czego jeszcze możemy spodziewać się po tak wyposażonym urządzeniu? Ile przyjdzie nam zapłacić za tak wysokie parametry? Zapraszamy do naszej prezentacji

Samsung Galaxy S II LTE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Procesor
  • LTE
  • Wyświetlacz
WADY
  • Cena
  • Gabaryty

Nie trudno jest się domyślić, że Samsung Galaxy S II LTE powstał na bazie oryginalnego Galaxy S II. Pomijając technologię LTE, nowy smartfon posiada kilka istotnych ulepszeń sprzętowych.

LTE umożliwia bardzo duże prędkości pobierania i wysyłania danych, ograniczone oczywiście do obszarów łączności sieci LTE. W chwili obecnej, sieci te nie są jeszcze zbyt powszechne i ograniczają się do dużych miast. Galaxy S II LTE będzie zmierzał w stronę krajów skandynawskich, które są dość mocno pokryte obszarami LTE.

Galaxy S II LTE

S II LTE kontra S II

Wewnątrz Galaxy S II LTE mieści się dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, mocniejszy niż 1,2 GHz w oryginalnym S II. Posiada on również większy ekran - 4,5" o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, podczas gdy jego pierwowzór ma 4,3"panel. Ostatnia zmiana to większa bateria - 1850 mAh, zamiast 1650.

Pozostałe cechy pozostają bez zmian, włącznie z 1 GB pamięci RAM i 16 GB wewnętrznej pamięci Flash, gniazdem kart microSD, 8 MPix aparatem głównym, 2 MPix dodatkowym, Wi-Fi, łącznością 3.5 G, GPS'em i wszystkimi typowymi cechami.

Nie wiadomo dlaczego przy tak odmiennej specyfikacji, Samsung zdecydował się wykorzystać nazwę Galaxy S II, jest to znacznie zmodernizowane urządzenie.

Rankingi najlepszych telefonów i smartfonów >>>

Oryginalny Galaxy S II jest wciąż wyjątkowo mocnym smartfonem, a ten zapowiada się jeszcze lepiej.

Galaxy S II LTE jest urządzeniem z systemem operacyjnym Android 2.3 i może wszystko to, co jakikolwiek inny telefon z Androidem... z tą różnicą, że zdecydowanie szybciej.

Wersja LTE jest o około 10% większa i cięższa niż oryginalny Galaxy S II, mierząc 130 x 69 x 9,5 mm i ważąc 131 gramów.

Galaxy S II LTE

Łączność technologii LTE funkcjonuje w zakresach 2600 / 1800 / 800 MHz, a Galaxy S II LTE obsługuje również niższy standard - HSPA+. Będzie również działać w sieciach 3G i 3,5G, plus Wi-Fi w technologii a, b, g oraz n oraz Bluetooth.
Jest to więc bardzo uniwersalny smartfon, którego nie ogranicza jedynie łączność LTE.

Cena nie jest jeszcze dostępna, ale z pewnością będzie drogo, najprawdopodobniej sprzedaż zacznie się od około 600 €.

Galaxy S II LTE

Ważne jest, by nie mylić Galaxy S II LTE z Samsungiem Galaxy S II 4G. Jest on Amerykańską wersją oryginalnego Galaxy S II, który mimo swej nazwy, nie jest urządzeniem 4G (nie posiada łączności LTE).

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S II LTE [TEST]