PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Nexus [TEST]

Samsung Galaxy Nexus to efekt współpracy Samsunga i Google, jest to też pierwszy smartfon dostępny z nowym systemem Google Android 4.0 "Ice Cream Sandwich". System operacyjny Android 4.0 łączy w sobie elementy Androida 3.0 - obsługującego tablety i Androida 2.3 - od smartfonów, tworząc uniwersalny system operacyjny, który może być użyty do każdego typu urządzenia. Jedną z oczywistych zmian w Galaxy Nexus, jest pozbycie się fizycznych przycisków na froncie obudowy, na korzyść dotykowych, wirtualnych przycisków.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • jakość ekranu
  • OS Ice Cream Sandwich
WADY
  • kamera
  • bateria
  • słabej jakości obudowa

Telefony Nexus zawsze były specyficzne. Oryginalny, zaprojektowany przez HTC - Google Nexus One, sprzedawał się wręcz fatalnie, ale Google przedstawiło go jako telefon dla programistów i entuzjastów Androida, dzięki któremu będą zawsze mieć najnowszą wersję oprogramowania, ...co zagwarantowało mu sukces w pewnych grupach konsumenckich.

Samsung Galaxy Nexus

Następnie pojawiło się pierwsze urządzenie z Androidem 2,3 - Samsung Nexus S, a obecnie mamy już trzecią generację serii Nexus, która otwiera nowy rozdział w historii Androida.

Oprócz kilku kosmetycznych zmian, Android 4.0 oferuje lepsze zarządzanie zadaniami, zaawansowaną obsługę NFC (włącznie z udostępnianiem plików), głosowe wprowadzanie tekstu (choć zapewne nie dorównujące Siri z iPhone 4S), integrację Google+ oraz funkcję odblokowania ekranu - dzięki rozpoznawaniu twarzy.

Nie wiemy jeszcze, czy któryś z producentów zamierza zaoferować uaktualnienia do Androida 4.0 dla już istniejących telefonów, ale jak stwierdziliśmy ostatnio, system operacyjny to główna różnica między Samsung Galaxy Nexus i telefonami w stylu Motoroli RAZR.

Samsung Galaxy Nexus

Samsung posiada aktualnie niezłą reputację odnośnie zaawansowanych telefonów i Galaxy Nexus jest z całą pewnością imponującą bestią - jeśli chodzi o sprzęt.

Możliwe że ekran jest najbardziej imponującym elementem, spory 4,65-calowy panel Super AMOLED o rozdz. 1280 x 720 pikseli, który zarówno pod względem wielkości jak i rozdzielczości pozostaje najlepszym ekranem dotychczas, oczywiście poza modelem Samsung Galaxy Note.

Najlepsze telefony na rynku >>>

Wewnątrz smartfona znajduje się dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Wewnętrzna pamięć flash to albo 16, albo 32 GB, w zależności od modelu, nie ma tu jednak niestety wzmianki o gnieździe pamięci. Z tyłu umieszczono 5-megapikselowy aparat HD 1080p, plus 1,3-megapikselowy aparat z przodu do rozmów wideo.

Mimo iż 5 megapikseli nie brzmi imponująco, Samsung dodał coś od siebie, a mianowicie tryb ciągłych zdjęć, zdjęcia panoramiczne oraz inne pomysłowe efekty.

Samsung Galaxy Nexus dostępny jest w dwóch wersjach "4G"... wersji LTE i wersji HSPA+ (3,5G). Dla użytkowników sieci GSM/HSPA maksymalna prędkość pobierania wynosi 21 Mbps. Posiada obsługę Wi-Fi 802.11 b/g/n i technologię NFC.

Samsung Galaxy Nexus

Wewnątrz znajduje się duży - 1750 mAh akumulator, a cały telefon mierzy 136 x 68 x 9 mm i waży 135 gramów. Znajdują się tu wszystkie zwykle funkcje Androida, włącznie z GPS, technologią DLNA i bogactwem aplikacji. A z racji iż jest to telefon z serii Nexus, można spodziewać się, że będzie jednym z pierwszych uaktualnionym do nowych wersji systemu operacyjnego.

Jest to dość drogie urządzenie - sugerowana przez Samsunga cena wynosi około 600 euro w momencie premiery.

Dla prykładu, Carphone Warehouse będzie oferował go w Wielkiej Brytanii w tej samej cenie w abonamencie co iPhone'a 4S od Apple. Przy tak wysokiej cenie - spodziewaliśmy się, że Galaxy Nexus będzie bardziej atrakcyjny... a wizualnie jest to raczej typowy Samsung, który dizajnersko nie umywa się do niektórych rywali.

Samsung Galaxy Nexus

Mimo to, większość fanów Nexus'a będzie raczej zainteresowana nowym systemem operacyjnym i genialnym wyświetlaczem, ...gdyż wygląd nie ma jednak aż takiego znaczenia!

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Nexus [TEST]