PODPOWIEDZI:

LG KC 910 Renoir [TEST]

Multimedialny kombajn z dotykowym wyświetlaczem 3", aparatem 8Mpix z możliwością nagrywania DivX, transmisją USB, Bluetooth, WiFi, HSDPA, obsługą microSDHC oraz odbiornikiem GPS.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
 • niewielkie wymiary
 • bardzo dobrej jakości aparat cyfrowy
 • prosty w obsłudze interfejs dotykowy
WADY
 • mało oryginalny design
 • brak możliwości schowania rysika wewnątrz obudowy
 • wysoka cena

LG Renoir (KC910) jest następcą telefonu LG Viewty. Wyposażony został w aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 Mpix, którego funkcjonalność i jakość zdjęć ma przypominać tą, jaką oferują kompaktowe aparaty cyfrowe. Umożliwia także wykorzystywanie technologii 3G HSDPA (7,2 Mbps) i Wi-Fi oraz nawigacji satelitarnej GPS (A-GPS), co w połączeniu z dotykowym wyświetlaczem i intuicyjnym interfejsem gwarantuje użytkownikom wyjątkowe wrażenia.

LG KC 910 Renoir

Co w pudełku?

 • telefon LG KC910 Renoir
 • ładowarka sieciowa
 • akumulator 1000mAh
 • stereofoniczny zestaw słuchawkowy
 • kabel USB
 • rysik
 • płyta z oprogramowaniem LG PC Suite II
 • papierowa instrukcja obsługi.

Wygląd

Telefon jest bardzo ładnie wykonany, chociaż nie należy do projektów zapierających dech w piersiach. Sprawia wrażenie solidnego, mimo iż trzy szklane przyciski u dołu panelu przedniego psują nieco ten efekt. Obudowa jest bardzo dobrze spasowana, a na przedniej szybce palce nie pozostawiają zbyt wyraźnych śladów. Panel przedni skomponowany jest skromnie, projektanci postawili na prostotę: obiektyw aparatu do rozmów wideo, czujnik pomiaru światła, głośnik i ekran, poniżej wyświetlacza umieszczono trzy lekko wypukłe, dobrze podświetlone klawisze: wielozadaniowości (pośrodku) i połączenia lub zakończenia połączenia (po bokach). Czerwony klawisz służy także do włączenia/wyłączenia telefonu.

Po lewej stronie telefonu znajduje się uniwersalne złącze USB dla ładowarki, kabla, zestawu głośnomówiącego i słuchawkowego, poniżej umieszczono gniazdo karty pamięci microSD. Oba gniazda osłonięte są klapkami. Z prawej strony u góry znajdziemy klawisze regulacji głośności podczas rozmowy lub odtwarzania muzyki, niżej przycisk blokowania/odblokowania, który służy również jako przycisk stabilizacji obrazu w trybie aparatu fotograficznego. Przycisk fotografowania/filmowania znajduje się poniżej przycisku blokowania i lekko wystaje z obudowy, co jest rewelacyjnym rozwiązaniem podczas pracy z aparatem, gdyż zapobiega omyłkowemu użyciu przycisku blokowania w trakcie robienia zdjęć. Z tyłu telefonu znajduje się duże, wypukłe oczko aparatu fotograficznego, lampa błyskowa i element światłoczuły. Obiektyw aparatu przysłonięty jest pokrywą.

LG KC 910 Renoir

Trzycalowy (WQVGA), w pełni dotykowy ekran ciekłokrystaliczny o rozdzielczości 800 x 480 pikseli sprawia, że korzystanie z multimedialnych funkcji telefonu jest łatwe i przyjemne. Można bez problemu obsługiwać go palcami, jednak najwygodniej jest używać rysika. Obsługa 264 K kolorów wystarcza na wyświetlanie zdjęć i filmów w naprawdę przyzwoitej jakości.
Rysik do obsługi dotykowego wyświetlacza chowany jest w oddzielnym, skórzanym pokrowcu. Jest to rozwiązanie eleganckie, ale mało praktyczne, gdyż rysik narażony jest na zagubienie.

Funkcje

Cały urok Renoira objawia się po jego włączeniu: zaawansowany, dysponujący dużą ilością skrótów interfejs można dostosowywać do własnych potrzeb, m.in. wykorzystując specjalne widgety, których funkcje umożliwiają natychmiastowy dostęp do informacji z poziomu ekranu startowego. Istnieje możliwość wyboru, które widgety mają być widoczne na ekranie. Można je dodawać poprzez przeciągnięcie z paska menu. Ekran widgetów dostępny jest wyłącznie w orientacji pionowej.

Czujnik położenia umożliwia automatyczne przełączanie trybu wyświetlania obrazu pionowo / poziomo, np. podczas tworzenia wiadomości SMS lub email, po obróceniu urządzenia do pozycji poziomej następuje automatyczne zastąpienie klawiatury w układzie typowego keypada klawiaturą QWERTY. Tekst można wprowadzać na pięć sposobów: za pomocą klawiatury numerycznej (keypada), klawiatury QWERTY, oraz w trzech trybach pisma odręcznego. Ręczne wpisywanie wiadomości wymaga jednak trochę wprawy oraz czytelnego pisania znaków. Dostępny jest również tryb pisania słownikowego T9.

W telefonie LG Renoir obsługa wiadomości SMS, EMS, MMS oraz e-mail obsługiwana jest za pomocą jednego, prostego menu. Dołączenie do wiadomości SMS pliku graficznego lub dźwiękowego powoduje automatyczne przekształcenie jej w wiadomość MMS. Za pomocą telefonu można przeglądać dokumenty programów Word, Excel oraz PDF.

Organizer wyposażony jest standardowo w menedżer plików, budzik, terminarz (kalendarz), notatnik oraz kalkulator. W ustawieniach telefonu znajduje się także możliwość edycji i wyboru profilu użytkownika, łącznie z automatycznym przełączaniem miedzy profilami, np. po określonym, zaprogramowanym czasie telefon przechodzi w tryb „Milczy". Użytkownik ma możliwość dopasowania trzech własnych profili, cztery są standardowe: Normalny, Milczy, Na zewnątrz oraz Tryb lotu. Telefon wyposażony jest w odtwarzacz muzyczny, radio, którego słuchać można wyłącznie przez słuchawki, oraz dyktafon. Długość nagrania ograniczona jest rozmiarem dostępnej pamięci. Istnieje też możliwość głosowego wybierania numerów. Dźwięk, dzięki aplikacji Dolby Mobile Application, jest bardzo dobrej jakości, zarówno podczas prowadzenia rozmowy, jak i podczas odtwarzania MP3 lub dzwonków polifonicznych.

Ukryte funkcje telefonów >>>

LG KC 910 Renoir

Aparat cyfrowy jest jedną z najmocniejszych stron KC910. Matryca 8Mpix z certyfikowaną optyką Schneider-Kreuznach i ksenonową lampą błyskową pozwala na wykonywanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 3264x2448 pikseli, przy maksymalnej czułości ISO 1600. Opcje stabilizacji obrazu oraz kreatywne tryby robienia zdjęć (tryb retuszu, zdjęć artystycznych, wykrywania uśmiechu, twarzy oraz mrugnięcia, a także tryb zdjęć panoramicznych i fotografowania ciągłego - dziewięć zdjęć jedno po drugim) sprawiają, że naprawdę trudno zepsuć ujęcie, nawet w ciemnych pomieszczeniach.

Dodatkowe możliwości aparatu to m.in: automatyczne i ręczne ustawianie ostrości, wybór wielkości zdjęcia, tryb makro, redukcja czerwonych oczu, samowyzwalacz, zoom 16x. Funkcja geotagging wykorzystuje technologię GPS w celu oznaczania zdjęcia współrzędnymi geograficznymi.

W LG Renoir zainstalowano drugi aparat o rozdzielczości 640x480 pikseli, głównie do prowadzenia wideorozmów, ale również do zwykłego fotografowania. Ma on skromniejszy zestaw ustawień i nie dysponuje lampą błyskową ani regulacją wartości ISO.
Kamera w KC910 umożliwia nagrywanie filmów z prędkością od 5 do 120 klatek na sekundę, co umożliwia późniejsze odtwarzanie filmu w przyśpieszonym / zwolnionym tempie. Filmy można również edytować, stosując różne efekty przejścia między scenami.
Telefon obsługuje formaty DivX, H.264, H.263 i MPEG4, a wyjście TV-out umożliwia wysłanie sygnału wizyjnego na ekran telewizora za pośrednictwem dodatkowego przewodu, który trzeba sobie dokupić.

Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS użytkownik ma możliwość nawigowania przy współpracy z witryną Google Maps lub podobnymi aplikacjami. Łączność z internetem możliwa jest dzięki bezprzewodowej łączności WiFi oraz obsłudze 3G (UMTS/HSDPA). Wysokie prędkości transmisji umożliwiają bezproblemowe prowadzenie wideorozmów. Telefon obsługuje również Javę. Wbudowana przeglądarka stron umożliwia bezproblemowe przeglądanie nawet bardziej rozbudowanych serwisów, istnieje też możliwość subskrybowania kanałów RSS. Strony internetowe mogą być wyświetlane zarówno w orientacji poziomej jak i pionowej, a manipulacja zoomem oraz przesuwanie tekstu góra - dół za pomocą palca sprawia, że z sieci korzysta się naprawdę komfortowo.

Zaimplementowany Bluetooth 2.0 zapewnia komunikację z innymi urządzeniami, a przy użyciu kabla USB można połączyć telefon m.in. z PC (co jednocześnie pozwala podładować baterię). Dostępna ilość pamięci wewnętrznej to 100MB, jeśli jednak okaże się ona niewystarczająca, użytkownik ma możliwość skorzystania z zewnętrznej karty pamięci microSD o pojemności do 8GB. Karty niestety również nie dołączono do zestawu.

Telefon wyposażony jest w litowo-jonowy akumulator o pojemności 1000mAh, który według producenta pozwala na 320 godzin czuwania lub 200 minut rozmowy. W przypadku telefonów LG, czas podawany przez producenta dość realnie odzwierciedla rzeczywiste parametry, ale i tak częstotliwość ładowania komórki zależy od sposobu i intensywności jej używania.

LG KC 910 Renoir

Podsumowanie

LG Renoir jest wszechstronnym narzędziem multimedialnym, przeznaczonym dla wymagających użytkowników, którzy bardziej od rozwiązań biznesowych cenią sobie rozrywkę. Największym plusem telefonu jest świetny aparat cyfrowy oraz niezwykle prosty i intuicyjny interfejs, słabszymi stronami - skromny zestaw akcesoriów oraz przeciętna stylistyka. Telefon dostępny jest na polskim rynku od października 2008r...

blog comments powered by Disqus