PODPOWIEDZI:

Arc Touch Mouse [TEST]

Microsoft jest jednym z najbardziej znanych i lubianych producentów sprzętu komputerowego. Nawet w produkcji komputerowych myszek chce wprowadzać sporo innowacyjności i oryginalności. Takie zadanie ma model Arc Touch, następca popularnego modelu Arc.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • innowacyjność
  • wygląd
  • scroll
WADY
  • brak bocznych przycisków
  • oporność lewego i prawego przycisku

Na Polskim rynku myszka pojawiła się na początku ubiegłego roku i przykuła sporą uwagę. Jeśli jest złożona, wyglądem i wymiarami przypomina telefon komórkowy. Jest cienka – w najgrubszym punkcie liczy zaledwie 15 mm. Jej długość wynosi 130mm, a szerokość w górnej części przy przyciskach 58mm. Wykonana jest z dobrej jakości materiałów, które idealnie przylegają do ręki. Jej kolor to czerń, a dioda odpowiedzialna za kontakt z podłożem świeci na niebiesko.

Ranking najlepszych myszek komputerowych >>>

Myszka Arc Touch Mouse

Jest również zielona dioda informująca o stanie baterii. Nie ma co ukrywać, że kwestia dopasowania i wygody użytkowania, zależy od własnych preferencji, dlatego najlepiej samemu przetestować myszkę przed jej ewentualnym zakupem. Ważnym atutem myszki jest jej wytrzymałość. Przy częstym składaniu i rozkładaniu nie ma możliwości na jakiegokolwiek zniszczenia czy złamania. Wykorzystywana technologia to BlueTrack. Jest to największa zaleta myszki, dzięki tej technologii, pracuje ona praktycznie na każdej powierzchni. Jest to sprzęt bezprzewodowy, działający z mini odbiornikiem USB. Tu można było się pokusić o zastosowanie bluetootha.

Jak nie przepłacić za nową myszkę? >>>

Myszka Arc Touch Mouse

Dwa główne przyciski chodzą niestety dość opornie. Środkowy scroll jest ciekawie zaprojektowany. Może mieć parę funkcji oprócz standardowego przewijania. Można nim przewijać strony wstecz czy wprzód lub dowolnie zaprogramować dowolny gest. Po części rekompensuje to brak dodatkowych przycisków z boku, które dla graczy mają spore znaczenie. Według producenta myszka na dwóch bateriach AAA może działać aż 6 miesięcy. Myszkę można obecnie zakupić za około 200zł. Ludzie, którzy szukają ciekawej, stylowej myszki z ciekawymi rozwiązaniami powinni bliżej przyjrzeć się modelowi Arc Touch. Zapaleni gracze wybiorą jednak inny model.

blog comments powered by Disqus
Arc Touch Mouse [TEST]