PODPOWIEDZI:

Zalman M100 recenzja myszki komputerowej [recenzja]

Zalman M100 to propozycja dla osób oczekujących niezawodnego produktu z ciekawym wyglądam, a jednocześnie nie obciążającego budżetu. Czego i czy czegoś dobrego możemy spodziewać się po markowej myszce kosztującej poniżej 25zł? Zapraszam do oglądania oraz lektury naszej redakcyjnej recenzji.

Zalman M100

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elastyczny przewód
 • Antypoślizgowa powierzchnia przycisków
 • Rolka o wyraźnym skoku grzechotki
 • Bardzo czuły sensor Avago 2700
 • Praktycznie brak akceleracji wstecznej
 • Rolka osadzona niemal na idealnej wysokości
 • Konstrukcja kierowana zarówno dla prawo, jak i leworęcznych osób
 • Cena
WADY
 • Brak przycisków z boku myszki (wstecz/dalej)

Opakowanie i jego zawartość

Zalman M100 do nabywcy trafia w niedużym gustownym opakowaniu. Przez niewielkie plastikowe okienko już bez wyjmowania produktu z opakowania widzimy nasz nowy nabytek. Zalman M100 jest konstrukcją bardzo smukłą, kierowaną dla osób prawo- jak i leworęcznych.

pudełko przód Zalman M100

pudełko tył Zalman M100

W opakowaniu znajdziemy tylko samą myszkę. Żadnych sterowników, instrukcji obsługi, nic. Wszystkie najważniejsze informacje producent umieścił na kartonowym pudełeczku, w którym produkt był zapakowany.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki do CS:GO? >>>

Pierwsze wrażenia

Zalman M100 robi już od pierwszego momentu bardzo pozytywne wrażenie. Myszka mimo iż bardzo smukła trzyma się pewnie. Rolka umieszczona jest na prawie idealnej wysokości, pokryta antypoślizgową gumą. Ruch rolki jest idealnie wyczuwany, a to dzięki dobremu zgraniu i dopasowaniu grzechotki.

mysz góra Zalman M100

bok a Zalman M100

bok b Zalman M100

mysz tył Zalman M100

Myszka dysponuje oprócz rolki tylko trzema przyciskami. Dwa - to przyciski lewy i prawy, oraz trzeci ukryty w rolce.

Obydwa przyciski wykonane są z dobrej jakości plastiku w całości pokrytego antypoślizgową fakturą.

Mimo, iż myszka jest w całości plastikowa, wykonana jest z bardzo dobrej jakości tego materiału. Antypoślizgowe powierzchnie są nie tylko pod przyciskami, ale także pod kciukiem oraz małym palcem.

rolka Zalman M100

Zalman M100 porusza się na czterech niewielkich ślizgaczach. Tutaj producent troszeczkę poskąpił materiału i moim zdaniem te powinny być troszeczkę wyższe.

nóżki Zalman M100

Kabel jakim dysponuje M100 jest dość krótki, zaledwie 1,5 metrowy, ale jest to długość wystarczająca do większości zastosowań i tylko nieliczni mogą odczuwać brak kilkunastu/kilkudziesięciu centymetrów przewodu. Na uwagę zasługuje fakt, iż przewód jest bardzo elastyczny i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Pracując z produktem Zalmana miałem wrażenie jakbym używał myszki bezprzewodowej, a nie tradycyjnej połączonej kablem z PC.

usb Zalman M100

Testy i wrażenia z użytkowania

Zalman M100 początkowo nie leżał mi w rękach. Myszka sprawiała wrażenie troszeczkę za wąskiej, ale po niecałym dniu myszka staje się wygodna. To, co doceniłem przede wszystkim, to bardzo dobre położenie rolki. Każdy użytkownik doceni też antypoślizgową powierzchnię klawiszy. Myszka jest też odpowiednio długa do średniej wielkości dłoni.

Jak nie przepłacić za nową myszkę? >>>

front Zalman M100

 • Użytkowanie w grach

Zacznę od przeznaczenia, do którego myszka ta nie była w ogóle projektowana – czyli gry. Myszka, o dziwo z 1000DPI radzi sobie nawet w FPS bardzo dobrze. Dzięki bardzo dobremu sensorowi, Zalman M100 jest myszką, która prawie nie ma akceleracji wstecznej! Problem akceleracji jest widoczny przede wszystkim w ostrych akcjach na małych mapach. W innym przypadku nie odczułem takiego problemu. Myszka ma małe opóźnienie, jak na myszkę biurową (ok. 150Hz) więc i czas reakcji jest bardzo przyzwoity.

Nie da się ukryć, że Zalman M100 nie jest myszką dla graczy, jednak nie ulega wątpliwości, że okazjonalni gracze będą z niej zadowoleni.

 • Użytkowanie w aplikacjach

Zalman M100 w aplikacjach sprawdza się znakomicie. Gryzoń jest funkcjonalny, trzy przyciski plus rolka sprawdzają się znakomicie nawet podczas długiej pracy. Dużym plusem jest też fakt, iż myszka jest kierowana zarówno dla użytkowników prawo- jak i leworęcznych.

 • Użytkowanie - Internet

Zostawiłem ten podrozdział na oddzielne omówienie. Bo o ile podczas użytkowania w aplikacjach brak dodatkowych dwóch przycisków na boku myszki nie jest aż tak uciążliwy, tak podczas korzystania z sieci daje o sobie mocno znać. Moim zdaniem, to właśnie jest największą wada tej myszki.

Podsumowanie

widok Zalman M100

Zalman M100 jest myszką prawie idealną. Jest tania, bardzo dobrze wykonana, mało tego, ma bardzo dobre „wnętrze”. Sensor Avago robi swoje i to trzeba produktowi Zalmana oddać. Myszka biorąc pod uwagę jej cenę, nie ma praktycznie wcale akceleracji wstecznej. Idealnie osadzona rolka bardzo wygodna w użytkowaniu to też duży plus M100. Brak dwóch dodatkowych przycisków na boku myszki jest uciążliwy podczas korzystania z internetu, w aplikacjach da się z tym bez większych problemów żyć. Niestety, ale coś za coś. Dzięki temu myszkę z powodzeniem mogą użytkować zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne.

blog comments powered by Disqus
Zalman M100 recenzja myszki komputerowej [recenzja]