PODPOWIEDZI:

Nokia 603 [TEST]

Nokia 603, zapowiedziana na czwarty kwartał 2011 roku. Nokia 603 to kompaktowy, ale dość wydajny smartfon, zapewniający bardzo dobrą relację wartości do ceny. Jest to urządzenie pracujące na Symbian'ie Belle - najnowszym ulepszoym systemie Nokii. Symbian Belle jest znacznie bardziej użytecznym i estetycznym systemem od swoich poprzedników, który przypadnie do gustu również użytkownikom starszych Nokii.

Nokia 603

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • stosunek cena/jakość
  • ekran
  • szeroki wybór koloru obudowy
WADY
  • praca systemu operacyjnego

Jednakże Nokia 603 oddala się od Symbiana zwracając się raczej w kierunku Windows'a - co jest trochę przykre. Na froncie znajduje się średniej wielkości 3,5" dotykowy wyświetlacz pojemnościowy o roz. 360 x 640 pikseli, z tyłu, 5-megapikselowy aparat zdolny do przechwytywania wideo jakości HD 720p.

Nokia 603

Wewnątrz znajduje się 1 GHz procesor, 2 GB wewnętrznej pamięci flash oraz slot microSD. Jak większość nowoczesnych smartfonów Nokia 603 obsługuje GPS, Wi-Fi, Bluetooth i ma łączność 3.5G.

Jedną z kluczowych cech 603 jest wsparcie technologii NFC, w tym wypadku rozbudowanej o [single-tap pairing] funkcję dotykowego parowania z kompatybilnym zestawem słuchawkowym Bluetooth, chociaż aplikaje NFC są jeszcze wciąż w powijakach.

Nokia 603 posiada również odtwarzacz multimedialny, radio FM, obsługę sieci społecznościowych, preinstalowaną grę Angry Birds, przeglądarkę internetową i wszystkie typowe aplikacje plus wiele różnych dodatkowych aplikacji dostępnych do pobrania ze sklepu Nokia.

Nokia 603

Telefon Nokia 603 waży 110 gramów i mierzy 114 x 57 x 12.7 mm. Bateria BP-3L ma pozwolić na do 7 godzin rozmów i 20 dni czasu czuwania w 3G.

Najlepsze telefony na rynku >>>

Nokia 603 jest dostępna jest w kolorze czarnym lub białym z przodu obudowy, z wymiennymi kolorowymi pokrywami baterii w kolorze czarnym, białym, fuksji, zielonym, żółtym i niebieskim.

Nokia 603

Być może najlepsza w Nokii 603 jest cena, tylko 200 € netto. Mimo, iż 603 nie jest najpotężniejszym smartfonem na rynku, to z pewnością oferuje świetną funkcjonalność za te pieniądze.

Z Chin taniej? Sprawdzamy to w tym artykule! >>>

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry telefon w atrakcyjnej cenie. Lojalni fani Nokii będą zapewne zadowoleni z takiego połączenia, a dzięki swojej cenie - jest to również idealny pierwszy smartfon.

Zdaniem Nokii - 603 powinna być dostępna pod koniec roku [2011].

blog comments powered by Disqus