PODPOWIEDZI:

CM Storm Xornet [TEST]

CM Storm jest mało znanym graczem na polskim rynku akcesoriów komputerowych. Jest to marka należąca bezpośrednio do już dobrze znanego w naszym kraju producenta sprzętu: Cooler Master. CM Storm zajmuje się wyłącznie produkcją akcesoriów dla graczy komputerowych. Prezentowana w dzisiejszej recenzji myszka Xornet jest jedną z tańszych propozycji na polskim rynku wśród myszek dla graczy komputerowych.

CM Storm Xornet

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysoka jakość wykonania
  • Ergonomiczny kształt
  • Elastyczny przewód o długości 2m
  • Możliwość zmiany ustawień DPI w locie
  • Mikroprzełącznik Omron zapewniający bezawaryjną pracę do 5mln kliknięć
  • Niska jak na produkt adresowany dla graczy cena
WADY
  • Brak możliwości dociążenia myszki dodatkowymi ciężarkami
  • Myszka adresowana tylko dla praworęcznych graczy
  • Przycisk zmniejszenia DPI ustawiony trochę za wysoko

Testowany przez naszą redakcję model to niewielkich rozmiarów (107mmx75mmx35mm) i lekka (waży tylko 142g) myszka kierowana dla graczy. Jak na sprzęt dla tak wymagających użytkowników parametry Xorneta zaskakują. Myszka CM Storm Xornet posiada sensor optyczny 2000 DPI. Dzięki umieszczonym na górze zaraz nad rolką dwóm przyciskom, możemy płynnie zmieniać ustawienia czułości gryzonia pomiędzy wartościami 500, 1000 a 2000 DPI. Przyciski te umieszczone są w bardzo ergonomicznym miejscu i ich użycie nie wymaga dodatkowej gimnastyki palca wskazującego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki do CS:GO? >>>

CM Storm Xornet [TEST]

Oczywiście jak na profesjonalną mysz dla graczy Xornet jest myszką przewodową. Producent zrezygnował z coraz popularniejszego materiałowego oplotu na rzecz tradycyjnej plastikowej izolacji kabla. Co jest bardzo ważne, mimo nie najmniejszej grubości przewodu jest on bardzo giętki i podczas użytkowania sprawia wrażenie, jak by go w ogóle nie było. Sam przewód jest dość długi – 2 metrowy, wystarczy więc w zupełności do podpięcia naszego gryzonia nawet jak komputer stoi na podłodze.

CM Storm Xornet [TEST]

Dzięki takiemu zabiegowi produkt CM Storm może pochwalić się czasem reakcji 1ms.

Myszka posiada również wbudowaną pamięć 8kb dzięki czemu mamy możliwość programowania makr, co jest ważnym elementem dla wielu graczy.

Xornet wykonany jest w większości z dobrej jakości plastiku. Dla większej wygody użytkowania na obydwu bokach CM Storm umieścił gumowe elementy antypoślizgowe chroniące palce przed poślizgiem podczas długich godzin gry. Rolka jest oczywiście fakturowana tak aby nie ślizgała się podczas kręcenia. Ważnym elementem w wykonaniu CM Storm Xornet jest zainstalowany mikroprzełącznik Omron mający zagwarantować bezawaryjną pracę nawet przez 5 milionów kliknięć.

CM Storm Xornet [TEST]

Testowana myszka wykonana jest z przeznaczeniem dla osób praworęcznych. Jest to o tyle istotne, że jej ergonomiczny kształt pozwala na jej trzymanie wyłącznie w prawej ręce. Każdy palec znajdzie tu swoje miejsce. Kciuk kładziemy na przyjemnym w dotyku gumowym elemencie zapobiegającym ślizganiu się palca nawet po długiej rozgrywce. Palec wskazujący i środkowy układają się w naturalny sposób na przyciskach. Warto dodać, że mimo stosunkowo niewielkiej długości myszki palce układają się w sposób naturalny i nie męczą się podczas rozgrywek. Palec serdeczny spoczywa na specjalnie wyprofilowanym plastikowym elemencie z napisem Xornet. Z uwagi na takie położenie tego palca, miałem początkowo problemy z wciskaniem prawego przycisku myszy, gdyż cały czas próbowałem to robić właśnie palcem serdecznym. Mały palec spoczywa (podobnie jak kciuk) na antypoślizgowej gumowej powierzchni.

CM Storm Xornet [TEST]

Przyciski wstecz/dalej są tak umieszczone, że nie musimy wyginać naszego kciuka żeby wcisnąć którykolwiek z powyższych. Rolka jest na dobrej wysokości, nie za nisko i nie za wysoko. Klawisze zmiany DPI są umieszczone przez producenta przed rolką. Pierwszy ten bliżej rolki odpowiedzialny jest za zwiększenie ilości DPI i nie ma problemu z jego dostępnością. Powyżej drugi klawisz odpowiada za zmniejszenie czułości myszki i tu musimy już oderwać nasz palec aby zmniejszyć DPI myszki. Skok prawego i lewego przycisku jest niski i wyraźnie wyczuwalny. W sumie myszka posiada 7 przycisków (jeden ukryty w rolce) oraz rolkę.

Baza myszek dla graczy >>>

CM Storm Xornet [TEST]

Podczas gry Xornet sprawuje się bardzo dobrze. O dziwo, niewielkie wymiary oraz niska waga nie utrudniają rozgrywki. Mysz o czym już wcześniej wspominałem bardzo wygodnie leży w dłoni. Łatwo ją przemieścić z powrotem do pierwotnej pozycji na biurku/podkładce. Mi osobiście zabrakło dodatkowych ciężarków dla większej personalizacji myszki. I jest to w moim odczuciu największa wada Xorneta.

CM Storm Xornet [TEST]

Dużym plusem jest możliwość płynnej zmiany ustawień DPI podczas rozgrywki. Przydaje się to zwłaszcza na zróżnicowanych mapach, gdzie raz liczy się precyzja strzału, a raz szybkość reakcji na nadchodzącego przeciwnika. Dwa duże ślizgacze na spodzie ułatwiają zdecydowanie poruszanie gryzoniem po nawet dosyć szorstkim blacie.

Jeden dzień – tyle zajęło mi przyzwyczajenie się do innowacyjnego kształtu myszki. O ile początkowo chciałem palcem serdecznym wciskać prawy przycisk myszki, o tyle po kilku rozgrywkach nie miałem już tego problemu.

CM Xornet jest niedrogim produktem adresowanym dla najbardziej wymagającej użytkowników – graczy. Oferuje bardzo ergonomiczny kształt do którego można szybko się przyzwyczaić. Szkoda że tylko dla praworęcznych. Dobre parametry oraz wysoka jakość wykonania są argumentami, dla których wielu użytkowników zwróci uwagę na produkt CM Storm.

CM Storm Xornet [TEST]

blog comments powered by Disqus